سبک زندگی

چرا زیستگاه ها تخریب می شوند مطالعات هفتم

علت تخریب شدن زیستگاه ها چیست مطالعات اجتماعی هفتم

جواب سوال چرا زیستگاه ها تخریب می شوند از کتاب مطالعات هفتم را می توانید در زیر مطالعه کنید.

پاسخ: به طور کلی، مهمترین عاملی که موجب شده است برخی از گونه ها برای همیشه از بین بروند یا برخی از گونه ها در معرض خطر قرار بگیرند، فعّالیت های نادرست انسان ها بوده است. برای مثال، کشیدن راه و ساختن خانه ها یا شهرها، بدون تفکر و برنامه ریزی، جنگل ها یا مراتع را از بین می برد.

شکار بیش از حد و صید بی رویه نیز باعث کاهش بعضی گونه های جانوری شده است. و یکی از چیزهایی که حیات زیستگاه ها را تهدید می کند، زباله است. زیرا بسیاری از زباله هایی که ما تولید می کنیم، زیان آورند و سال های زیاد در محیط باقی می مانند.

همچنین هرچه جمعیت بیشتر می شود، فعّالیت های کارخانه ای و حمل و نقل و تولید مواد سمّی هم بیشتر می شود. گازهای سمّی که از اتومبیل ها یا کارخانه ها به هوا و آب وارد می شوند یا سم هایی که در آفت کش های کشاورزی وجود دارد، اثرات بدی بر زندگی گیاهان و جانوران دارند.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۱۲ مطالعات اجتماعی هفتم

در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب سوال گفته شده را قرار دادیم. اگر پاسخ دیگری در مورد این سوال داشتید، آن در بخش نظرات بنویسید. همچنین برای دسترسی سریعتر به پاسخ سایر سوال های خود، آن را به همراه کلمه ماگرتا جستجو کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *