سبک زندگی

چرا خرید اینترنتی پارچه بهتر از خرید حضوری است؟

خرید آنلاین پارچه چه مزیت هایی دارد؟ بهترین روش خرید پارچه به صورت مجازی

هیچ‌چیز بدتر از هدر دادن پول برای یک اشتباه در خرید پارچه نیست! خرید پارچه در طول چند دهه گذشته تا به امروز به طرز چشمگیری تکامل پیدا کرده است و خریداران می‌توانند به‌راحتی روش‌های مختلفی را برای خرید پارچه انتخاب کنند. ممکن است بخواهید از فروشگاه‌های حضوری پارچه موردنیاز برای پروژه‌های دوخت را خریداری کنید و یا اینکه روش خرید اینترنتی و آنلاین را انتخاب کنید. به‌هرحال دست شما برای خرید پارچه باز است.

خرید آنلاین پارچه

اما سوال مهمی که در این میان پیش می‌آید، این است که واقعا کدام‌یک از روش‌ها برای خرید انواع پارچه مناسب‌تر است؟ به‌راحتی می‌توان تصور کرد که میان دوستداران خرید اینترنتی پارچه و خرید حضوری آن، یک شکاف نسلی بزرگ وجود دارد. جوان‌ترها بیش از هر چیز روش خرید آنلاین پارچه را انتخاب می‌کنند و مزایای آن را به‌خوبی درک می‌کنند. اما بزرگ‌ترها هنوز هم با روش‌های خرید حضوری بیشتر پیش می روند و آن را قبول دارند.

با توجه به تفاوت بسیار زیاد میان این دو نوع خرید، در این صفحه قصد داریم تفاوت‌های خرید پارچه به‌صورت حضوری و آنلاین را بررسی کنیم…

خرید پارچه

خرید پارچه به روش حضوری

شاید شما هم خرید پارچه را یک روش سرگرمی برای گذراندن وقت میدانید. شاید دوست داشته باشید که برای خرید انواع لوازم موردنیاز مثل لباس، مواد خوراکی و یا خرید پارچه، به فروشگاه‌ها و پاساژهای مختلف سری بزنید و در کنار گردش در راهروهای فروشگاهی، یک قهوه داغ بنوشید و یا موسیقی پاپ گوش کنید.

شاید به نظر شما دیدن تصاویر کوچک آنلاین چندان وسوسه‌انگیز نباشد و دوست دارید در یک فروشگاه حضوری که قیمت‌های مقرون به‌صرفه‌ای دارد، خرید پارچه را انجام دهید. البته این روش خرید نیز، جذابیت‌ها و مزایای خودش را دارد و می‌توانید به‌راحتی پارچه انتخاب شده را از نزدیک لمس کنید و رنگ آن را دقیقا از نزدیک ببینید. اما موضوع این است که همه‌چیز گردش در راهروهای فروشگاهی، نوشیدن قهوه و یا گوش دادن به موسیقی‌های جذاب نیست!

زمان تغییر کرده  و حرکت در مسیر تکنولوژی، شرایط خرید پارچه را جذاب‌تر می‌کند. به عبارت بهتر به‌راحتی می‌توانید روی کاناپه بنشینید، یک فیلم جذاب ببینید و پارچه دوست‌داشتنی خود را برای پروژه دوخت انتخاب و با قیمت‌های بسیار مقرون به‌صرفه خرید کنید. به همین راحتی!

خرید آنلاین پارچه

به‌طور خلاصه می‌توان گفت که خرید پارچه به‌صورت آنلاین، یک خرید هوشمندانه است!

اگرچه خرید آنلاین از اواسط دهه 1990 در دنیا مرسوم شده است؛ اما هر رمز در حال رشد و تغییر به سمت بهتر شدن است. مزایای متعدد این نوع خرید موجب شده که همه افراد به سمت آن گرایش پیدا کنند. به‌خصوص بعد از اینکه بیماری کرونا در جهان گسترش پیدا کرد، سبک زندگی ما و سبک خرید انواع کالاها و مواد غذایی با تغییرات چشمگیری روبرو شده است. در ادامه مزایای خرید پارچه به روش آنلاین را بررسی می‌کنیم.

امکان تحقیق  و بررسی محصول وجود دارد.

اینترنت مکانی عالی برای تحقیق و مقایسه انواع محصولات مختلف مانند پارچه است. در حال حاضر وبلاگ‌ها، سایت‌ها و منابع معتبری وجود دارند که به‌صورت بی‌طرفانه به شما اطلاعات مفید درباره انواع پارچه و خرید آن می‌دهند. همچنین مزایا و معایب مختلف هر پارچه را به‌طور کامل بیان می‌کنند و به شما می‌آموزند که پارچه موردنظر شما مناسب برای دوخت چه لباسی است. همچنین روش‌های مختلف برای نگهداری و مراقبت بهتر از آن را یاد می‌دهند. این در حالی است که در فروشگاه‌های حضوری چنین امکانی در اختیار شما قرار ندارد و بسیاری از فروشندگان، اطلاعات کاملی درباره انواع پارچه ندارند و به همین دلیل نمی‌توانند کمکی به شما کنند.

خرید اینترنتی پارچه

تنوع بیشتر در اختیار شماست!

درحالی‌که در فروشگاه‌های حضوری و پاساژها، با محدودیت فضا مواجه هستید، محدودیت در ارائه محصولات نیز وجود دارد. با ورود به یک فروشگاه حضوری فقط می‌توانید از میان تعداد محدودی پارچه با طرح، رنگ، متریال مختلف، یک گزینه را به‌ناچار انتخاب کنید؛ این در حالی است که در خرید آنلاین پارچه، انواع متعدد پارچه در متریال، رنگ و طرح مختلف پیش روی شما قرار دارد و فقط کافی است انتخاب کنید!

راحت خرید کنید.

وقتی صحبت از خرید آنلاین پارچه است، می‌توان به موضوع راحتی در خرید نیز اشاره کرد. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز وارد وب سایت‌های فروشگاهی شده و گزینه مناسب و  مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در تخت خواب دراز بکشید و خرید پارچه به روش اینترنتی را انجام دهید و صبح روز بعد با تحویل فوری، پارچه را درب منزل تحویل بگیرید. به همین راحتی!

ازدحام و شلوغی وجود ندارد.

یکی از دردسرهای خرید حضوری پارچه و یا سایر اقلام موردنیاز، شلوغی و ترافیک در فروشگاه، مسیر حرکت به سمت بازار و مواردی ازاین‌دست است. از سوی دیگر معضل کرونا و همه‌گیر بودن آن، موجب شده که در تمام شرایط فاصله اجتماعی را رعایت کنیم. بنابراین تناقض میان شلوغی فروشگاه‌های حضوری و رعایت فاصله اجتماعی، باعث می‌شود که خرید آنلاین پارچه، روش بهتر، سلامت‌تر و بدون دردسری باشد. درعین‌حال زمان زیادی را در صف‌های طولانی ترافیک سپری نخواهید کرد و به‌راحتی می‌توانید به سایر امور منزل و کارهای روزمره خود رسیدگی کنید.

راحت ترین پارچه فروشی

از تخفیفات استفاده کنید.

یکی از جذابیت‌های خرید آنلاین این است که می‌توانید با گشت‌وگذار در وب‌سایت فروشگاهی خرید پارچه، از تخفیفات پارچه ها در فروشگاه های اینترنتی مطلع شوید. فقط کافی است که کمی در اینترنت جستجو کنید و فروشگاه‌های تخفیفی را پیدا کنید. این در حالی است که در خرید حضوری، اطلاع پیدا کردن از تخفیفات بسیار دشوار می‌شود. البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که بسیاری از فروشگاه‌های حضوری چنین تخفیفی را در نظر نمی‌گیرند.

خرید پارچه به روش مقرون به‌صرفه!

خرید پارچه به‌صورت آنلاین و اینترنتی و البته از سایت‌های فروشگاهی معتبر می‌تواند کاملا مقرون به‌صرفه و اقتصادی باشد. در نظر داشته باشید که فروشگاه‌های آنلاین، به‌صورت مستقیم و بدون واسطه؛ پارچه را از کارخانه‌های تولید پارچه خریداری می‌کنند و بدون هیچ واسطه دیگری به دست شما می‌رسانند. بنابراین قیمتی که برای خرید پارچه در این روش پرداخت می‌کنید، بسیار کمتر از چیزی است که در روش حضوری پرداخت می‌کردید.

موارد ذکر شده تنها بخش کوچکی از مزایای بی‌شمار خرید آنلاین پارچه محسوب می‌شود. اگرچه در خرید حضوری می‌توانید از برخی لذت‌های آنی در خرید بهره ببرید. به‌طور مثال لمس پارچه از نزدیک، خرید آنی و دریافت پارچه بلافاصله بعد از پرداخت وجه و مواردی ازاین‌دست وجود دارند که در خرید پارچه از فروشگاه‌های حضوری، موجب جذابیت این روش می‌شود.

پارچه حراج

اما این موضوع را در نظر داشته باشید که مهم‌ترین فاکتور در خرید، به دست آوردن کیفیت در کنار قیمت مناسب است و این چیزی است که می‌توانید آن را در خرید آنلاین پارچه از سایت‌های فروشگاهی معتبر جستجو کنید.

فروشگاه آنلاین روچی با در اختیار داشتن مجموعه عظیمی از انواع پارچه در متریال، طرح و رنگ مختلف، به صورت متری و پارچه عمده و همچنین تمامی ملزومات دوخت و الگو این امکان را برای همه افراد و تولیدی های پوشاک فراهم می‌کند که به‌راحتی بتوانند گزینه دلخواه خود را برای انواع پروژه دوخت انتخاب کنند. کافیست وارد فروشگاه روچی شوید، می‌توانید خرید پارچه را با قیمت بسیار مناسب و کمتر از سایر فروشگاه‌های حضوری و آنلاین انجام دهید. تلاش ما در روچی، ارائه کیفیت، اطلاعات مناسب درباره انواع پارچه و کاربردهای متفاوت هرکدام از آن‌هاست. همچنین تمامی پارچه‌ها به‌صورت مستقیم، بودن واسطه و با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما قرار می‌گیرد تا لذت دوخت یک لباس زیبا، ایده آل و باکیفیت را تجربه کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

یک دیدگاه

  1. mahdi10 گفت:

    سلام خیلی خوب بود
    اگه میشه سوالات رو خلاصه کنید عالی میشه😁ممنونننن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.