سبک زندگی

جواب کاردرکلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم

گام به گام و حل سوالات کاردرکلاس صفحه 84 ریاضی پایه نهم درس عبارت های جبری و مفهوم اتحاد فصل 5

در این نوشته پاسخ سوال های کاردرکلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم که مربوط به فصل پنجم عبارت های جبری می باشد را به همراه گام به گام و توضیح کامل صفحه 84 در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۸۳ ریاضی نهم

جواب کاردرکلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم فصل ۵

اگر سه جمله‌ای a۲+۲ab+b۲ را به کمک اتحاد مربع دو جمله‌ای به صورت ۲(a+b) بنویسیم، در واقع عبارت را به عامل های ضرب تجزیه کرده‌ایم؛ زیرا:

پاسخ کاردرکلاس صفحه 84 ریاضی نهم
پاسخ کاردرکلاس صفحه 84 ریاضی نهم

با توجه به نمونه زیر توضیح دهید که چگونه در سه جمله‌ای داده شده، جمله‌های اتحاد را تشخیص می دهید تا به کمک آن عبارت تجزیه شود.

حل سوالات صفحه 84 ریاضی نهم متوسطه با توضیح کامل
حل سوالات صفحه 84 ریاضی نهم متوسطه با توضیح کامل

دانش آموز عزیز حتما سوالات این بخش از کتاب را چندین بار تمرین کنید، زیرا در صفحات بعد خیلی با مفهوم آن‌ها کار داریم و اگر آن‌ها را به خوبی یاد نگیرید دچار مشکلات زیادی در مسیر حل سوالات می شوید.

همچنین بخوانید
جواب فعالیت صفحه ۸۱ و ۸۲ ریاضی نهم
جواب کاردرکلاس صفحه ۸۰ ریاضی نهم
جواب فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی نهم

🔰 در این نوشته به سوالات کاردرکلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم متوسطه پاسخ دادیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. همچنین این کار را می توانید برای سایر کتاب های درسی‌تان نیز انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫4 دیدگاه ها

 1. مبینا گفت:

  مرسی خیلی خوب بود ♡♡♡

 2. رها گفت:

  ممنون خوب بود ^_^

  1. عرفان گفت:

   عالیییییییی🤩🤩🤩

 3. ا.ر.م.ی گفت:

  مرسی ازتون^^

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.