اخبارعلمی

جواب پرسش صفحه ۳۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

توضیح و تدریس پرسش صفحه 35 فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب پرسش صفحه ۳۵ فیزیک پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۲ دینامیک و حرکت دایره ای قسمت ۲-۱ قوانین حرکت نیوتون ؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب پرسش صفحه ۳۲ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب صفحه ۳۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب پرسش ۲-۵ صفحه ۳۵ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

شخصی در حال هل دادن جعبه‌ای سنگین روی سطح افقی است و این جعبه در جهت این نیرو حرکت می‌کند. با توجه به آنکه نیرویی که شخص به جعبه وارد می‌کند با نیرویی که جعبه به شخص وارد می‌کند هم اندازه است، توضیح دهید چگونه جعبه حرکت می‌کند؟

با توجه به قانون سوم نیوتن، نیروی کنش و واکنش همانند است و در جهتهای مخالف یکدیگر عمل می‌کنند. با این حال، باید توجه داشت که این نیروها نمی‌توانند به تنهایی به عنوان عمل کننده مورد استفاده قرار گیرند. این دلیل آن است که این نیروها بر جسم‌های مختلف تأثیر می‌گذارند و ممکن است منجر به اثرات متفاوتی شوند.

بنابراین، هنگامی که نیروهایی بر روی یک جعبه سنگین اعمال می‌شوند، این نیروها هم‌اندازه و هم‌راستا باشند و باعث حرکت جعبه در جهت نیروی خالص شتاب خواهند شد. به همین دلیل نباید منتظر بمانید که نیروی کنش و واکنش به تنهایی جسم را به حرکت درآورد. این فرآیند ممکن است توسط آنکه نیروی کنش جسم را به حرکت درآورده است، اما نیروی واکنش قادر به حرکت جسم دوم نباشد.

⭕️ تذکر: دانش‌آموز عزیز، لطفاً توجه کنید که مطالب درسی در این وب‌سایت صرفاً به منظور کمک و آموزش قرار داده شده‌اند و نباید از آن ها به‌طور نادرست استفاده کنید. لذا، پیش از مشاهده پاسخ‌ها، لطفاً یکبار دیگر خودتان به سوالات پاسخ دهید و در صورت بروز مشکلات، از این پاسخ‌ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب پرسش و فعالیت صفحه ۳۱ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

✅ به پایان جواب پرسش صفحه 35 فیزیک ۳ پایه دوازدهم ریاضی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 1 =