اخبارعلمی

جواب پرسش صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

توضیح و تدریس پرسش صفحه 39 فیزیک دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب پرسش صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۲ دینامیک و حرکت دایره ای قسمت ۲-۲ معرفی برخی از نیروهای خاص ؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : جواب تمرین صفحه ۳۸ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

جواب پرسش ۲-۶ صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

در مثال ۲-۶، در هر یک از حالت‌های زیر، عددی را که ترازوی فنری نشان می‌دهد با وزن شخص مقایسه کنید.
الف) آسانسور به طرف بالا شروع به حرکت کند.

جواب قسمت الف پرسش ۲-۶ صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

ب) آسانسور به طرف پایین شروع به حرکت کند.

جواب قسمت ب پرسش ۲-۶ صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

پ) آسانسور در حالی که به طرف بالا حرکت می‌کند، متوقف شود.

در حرکت کندشونده، سرعت و شتاب جهت های غیر همسان دارند. اگر به سمت بالا جهت مثبت در نظر بگیریم، در نتیجه وقتی سرعت به سمت بالا است، تناقص سرعت یا کاهش سرعت به سمت پایین خواهد بود. بنابراین شتاب در این حالت منفی خواهد بود.

جواب قسمت پ پرسش ۲-۶ صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

ت) آسانسور در حالی که به طرف پایین حرکت می‌کند، متوقف شود.

با حرکت کندشونده به سمت پایین، به این دلیل که سرعت به سمت پایین است، شتاب به سمت بالا خواهد بود. اگر نیروهایی که به نیروسنج وارد می‌شوند را ترسیم کنیم، تصویر زیر حاصل می‌شود:

جواب قسمت ت پرسش ۲-۶ صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

با توجه به حل مثال ۲-۶ و این سوال، می‌توانیم این دسته‌بندی را انجام دهیم: هنگامی که یک شخص درون آسانسور قرار می‌گیرد و وزن شخص برابر m است، نیرویی که نیروسنج نشان می‌دهد برابر FN است و برابر زیر می‌شود:

ادامه جواب قسمت ت پرسش ۲-۶ صفحه ۳۹ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

⭕️ تذکر: دانش‌آموز عزیز، لطفاً توجه کنید که مطالب درسی در این وب‌سایت صرفاً به منظور کمک و آموزش قرار داده شده‌اند و نباید از آن ها به‌طور نادرست استفاده کنید. لذا، پیش از مشاهده پاسخ‌ها، لطفاً یکبار دیگر خودتان به سوالات پاسخ دهید و در صورت بروز مشکلات، از این پاسخ‌ها کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۳۷ فیزیک پایه دوازدهم ریاضی

✅ به پایان جواب پرسش صفحه 39 فیزیک ۳ پایه دوازدهم ریاضی رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه بپرسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 11 =