اخبارعلمی

اگر در آب هوا وجود دارد پس چرا ما نمی توانیم زیر آب تنفس کنیم

چرا با اینکه داخل آب اکسیژن و هوا وجود دارد انسان ها نمی توانند از آن تنفس کنند؟

تحقیق کنید اگر در آب هوا وجود دارد پس چرا ما نمی توانیم زیر آب تنفس کنیم؟ ماهی ها چطور زیر آب نفس می کشند؟ برای مشاهده جواب با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: چرا باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم

اگر در آب هوا وجود دارد پس چرا ما نمی توانیم زیر آب تنفس کنیم

چرا موجودات خاک زی نمی توانند در زیر آب نفس بکشند

آناتومی بدن انسان به گونه ای است که برای تنفس و استفاده از هوای محیط اطراف خود از شش استفاده می کند و از آنجایی که راه خروجی برای آب ورودی در شش وجود وجود ندارد نمی توان با آن از هوای داخل آب تنفس کرد اما بر خلاف انسان، ماهی ها دارای آبشش هستند و می توانند به سادگی از هوای داخل آب تنفس کنند.

هنگامی که آب وارد آبشش ها می شود، آبشش ها اکسیژن را می گیرند و دی اکسید کربن را به خروجی می رسانند. اکسیژن محلول در آب از دیواره های نازک آبشش عبور کرده و وارد جریان خون می شود. سپس آب از طریق شکاف آبشش ها خارج می شود.

چرا موجودات آبزی می توانند در زیر آب نفس بکشند

آبشش ها در بدن جانورانی مثل ماهی ها محصور شده اند که در آنجا آب برای تبادل گازهای تحت فشار منتقل می شود و یا از بدن حیوان بیرون زده و در آب قرار می گیرند. هنگامی که ماهی از آب خارج می شود و در معرض هوا قرار می گیرد، از دست رفتن پشتیبانی آب همراه با کشش سطحی باعث کوچک شدن شدید سطح آبشش ها می شود که در بیشتر موارد منجر به کاهش جدی در جذب اکسیژن و سپس مرگ می شود. علاوه بر این، هوا اکسیژن بیشتری نسبت به آب دارد.

همچنین مشاهده کنید: چرا در برخی وسایل بیش از یک باتری به کار می رود

✅ در این مقاله به سوال «اگر در آب هوا وجود دارد پس چرا ما نمی توانیم زیر آب تنفس کنیم» پاسخ دادیم، اگر سوالی داشتید کافیست آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

یک دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    عاایییییی💜💜🙂🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.