بررسیفناوری

مانیتور گیمینگ بخرم یا پروژکتور گیمینگ؟

مانیتور گیمینگ یا پروژکتور گیمینگ

مانیتور گیمینگ و ویدئو پروژکتور

جنگ بین مانیتور‌ها و ویدئو پروژکتور‌ها در تمامی ابعاد ادامه دارد. حتی اگر برخی ویژگی‌های خاص در هر یک از این محصولات را به عنوان مزیت رقابتی نسبت به همدیگر عنوان کنیم، باز هم می‌توان کاستی‌ها و چالش‌هایی در هر یک از این سیستم‌های نمایشی عنوان کرد که عامل بزرگی برای عدم خرید از سوی علاقمندان خواهد شد. بدیهی است که هر فردی در مراجعه به بازار، دنبال پیدا کردن محصول و ابزاری است که بتواند نیازهای او را در سطح هزینه‌ای که برای خرید کرده است، تامین کند. خصوصا اگر کاربر یک گیمر حرفه‌ای و حتی نیمه حرفه‌ای در دنیای بازی‌های ویدیویی امروز باشد، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مد نظر تهیه مانیتور گیمینگ یا دیتا پروژکتور برای این منظور خواهد بود. سیستم نمایشی مورد نظر باید دارای ویژگی‌هایی باشد که حداقل مشخصات فنی لازم برای اجرای بازی‌های سطح بالا را ارائه دهد. همچنین دقت داشته باشید که همه این موارد تنها در ویژگی‌های فنی خلاصه نمی‌شود بلکه در بسیاری از مواقع انتخاب اصلی از میان نوع مدیوم اجراکننده سیستم خواهد بود. پرو استور به صورت تخصصی در مورد انتخاب از میان این دو دستگاه صحبت خواهد کرد و تفاوت‌های مربوط به هر یک از این سیستم‌ها را به صورت مفصل مورد اشاره قرار می‌دهد.

گیمینگ و ویژگی‌ تصویر

گیمینگ در دنیای امروز به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است و محبوبیت ویژه‌ای در بین افراد با گروه‌های سنی مختلف پیدا کرده است. هر یک از دوستداران این حوزه، بر این نکته تاکید جدی دارند که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ایجاد یک تجربه گیمینگ ایده‌آل، استفاده از نمایشگرهای مناسب و سطح بالا است. در مورد اینکه تعریف عام و خاص از نمایشگر ایده‌آل چه می‌تواند باشد، باید پارامترها و عوامل متعددی را ذکر کرد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

گیمینگ معمولا در بستر کامپیوترهای سطح بالا و یا با استفاده از کنسول‌های نوین ارائه شده توسط برندهای معتبر انجام می‌شود. رویه به این شکل است که کاربر با اتصال این دستگاه‌ها به نمایشگر، می‌تواند کنترل المان‌ها و کاراکترهای مختلف یک بازی ویدیویی را در جریان داستان آن بر عهده بگیرد. تلاش برای موفقیت در مسیر بازی هم علل مختلفی می‌تواند داشته باشد که علاوه بر تسلط و میزان مهارت گیمر، به کیفیت تصاویر پخش شده و عدم بروز مشکلاتی مانند پرش ها، بریدگی‌ها و وقفه‌ها خواهد بود. برای ایجاد چنین شرایط مطلوبی، برندهای سازنده نمایشگر و کلیه دستگاه‌های فعال در زمینه تصویر، اقدام به جداسازی حوزه‌ای تحت همین عنوان کردند. مانیتورها یا ویدئو پروژکتور مناسب بازی پس از احساس نیاز ، طراحی و ساخته شدند که هر یک دارای ویژگی‌های خاص خود و برتری‌ها و معایب مشخصی می‌باشند.

گیمینگ و ویژگی‌ تصویر

دیتا پروژکتور بخرم یا مانیتور؟

بهتر است در همین ابتدا تکلیف خود را با این موضوع روشن کنیم که هیچ نیازی به انتخاب از میان این دو سیستم نخواهیم داشت. در واقع ترجیح احتمالی بین آنها، تنها به اولویت‌های کاربران و گیمرها در مورد سیستم گیمینگ مربوط خواهد بود و نه آیتم‌های فنی دیگر. پروژکتورها که سال‌ها به عنوان دستگاه‌هایی برای نمایش عمومی شناخته می‌شدند، وارد بازی شده‌اند و راه خود را بر روی میزهای نمایش خانگی هم پیدا کرده‌اند. کاربران بسیاری در اقصی نقاط دنیا، امروزه ترجیح می‌دهند که تجربه استفاده از ویدیو پروژکتور را در خانه بدست آورند. به همین دلیل هم اگر آینده سیستم‌های نمایشی را بتوان تصور کرد، حتما دیتا پروژکتورها جای ویژه‌ای در میان خواهند داشت.

مانیتورها اما سال‌های سال است که جایگاه خود به عنوان نمایشگر دستگاه‌های رایانه‌ای را دارند و هر روز به مشخصات فنی آنها افزوده می‌شود تا در این رقابت تنگاتنگ، عرصه را به دیگر سیستم‌ها مانند ویدیو پروژکتور واگذار نکنند. بهتر است در مورد انتخاب و خرید پروژکتور و مانیتور، حتما نکات مهمی را مدنظر داشته باشید.

پروژکتور گیمینگ Gaming Projector

تولید ویدیو پروژکتورهای گیمینگ از سوی اغلب برندهای شناخته شده بازار در حال انجام است. آنها با شناخت دقیق نسبت به نیازهای گیمر، ویژگی‌های فنی متناسب با آنها را در قالب این دستگاه به بازار ارائه کرده‌اند. کلیدی‌ترین آیتم‌های قابل ذکر در این سیستم‌های نمایشی را می‌توان به صورت عناوین زیر لیست کرد :

  • ویدیو پروژکتورها ذات اصلی خود را در اختیار بیننده قرار خواهند داد. آنها در مورد سایز تصویر کاملا بدون محدویت شده‌اند و بعضا به دستگاه‌هایی برخورد خواهید کرد که می‌توانند اندازه تصویری معادل 600 اینچ داشته باشد.
  • آنچه امروز به عنوان ویدئو پروژکتور گیمینگ در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است، بالاترین سطح تراکم پیکسلی و کیفیت تصویر را برای بیننده به همراه خواهند داشت.
  • با استفاده از این محصولات، دیگر نیازی به میزهای رایج برای قرارگیری دستگاه و سایر موارد مشابه نخواهید داشت. این موضوع علاوه بر کاهش هزینه‌های شما می‌تواند از لحاظ مقدار فضای اشغال شده هم کاملا مفید باشد.
  • پروژکتورها زمانی می‌توانند نقش ایده‌آل خود را ایفا کنند که فضای نصب و راه‌اندازی آنها بزرگ باشد. هرچند امروزه انواع نمونه مدل‌های پرتاب کوتاه و قابل حمل هم به مجموعه این محصولات اضافه شده است.
  • با توجه به ویژگی‌های فنی جاگذاری شده در انواع و قابلیت‌هایی مانند تصاویر بسیار بزرگ، قیمت ویدئو پروژکتور کاملا منصفانه و به‌صرفه می‌باشد.

خرید مانیتور گیمینگ

مانیتورها نیاز چندانی به معرفی از لحاظ کارکرد و اهمیت در زندگی ما ندارند. آنها از زمان‌های گذشته به عنوان نمایشگر سیستم‌های رایانه‌ای روی میز کار و یا بازی هر فردی دیده می‌شدند و تا همین امروز هم این رویه بدون وقفه ادامه داشته است. فاکتورهای مهم در Gaming Monitor شامل موارد زیر خواهد بود :

  • مانیتورها در برابر پولی که بابت خرید آن خواهید پرداخت، به شدت ایده‌آل و مناسب هستند. آنها ارزش خرید بسیار بالایی دارند و حتما در صورت انتخاب درست از میان برندهای متنوع، رضایت کامل از عملکرد خواهید داشت.
  • مانیتورهای گیمینگ از جمله سیستم‌های Plug & Play هستند. به این معنا که استفاده از آنها بسیار ساده است و راه‌اندازی این دستگاه‌ها هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. بنابراین تنها لازم است که اتصال آنها به برق را تامین کنید و لذت ببرید.
  • اغلب مانیتورهایی که برای بازی‌های ویدیویی به بازار ارائه می‌شود، دارای کیفیت تصویر بالای 4K هستند. مانیتورهایی که با این ویژگی در بازار می‌توان یافت، به قدری تنوع دارند که عملا برای خرید شما را گیج خواهند کرد. می‌توانید از لیست خرید ماهانه پرو استور که برای معرفی بهترین سیستم‌های مانیتور گیمینگ ارائه می‌شود، استفاده کنید. همچنین خرید مانیتور با رزولوشن 2K QHD(2560×1440) را می‌توانید در نظر داشته باشید.
خرید مانیتور گیمینگ

تفاوت‌ مانیتور بازی و ویدیو پروژکتور 

هیچ چیز مخفی و پنهانی از کاربر وجود ندارد. به صورت کاملا واضح می‌توان این گونه ادعا کرد که اگر برای شما تنها بزرگی تصویر مهم است، هیچ انتخابی به غیر از پروژکتورها نخواهید داشت. با توجه به بزرگی تصویر در پروژکتورها و فاصله طولی بیشتر نسبت به پرده نمایش، تسلط تا حدودی کاهش خواهد یافت. در این صورت می‌توانید به سمت پروژکتورهایی با فاصله طولی کوتاه یا همان پروژکتور shortthrow بروید.

در مورد کیفیت تصویر هر دو به یک سطح بی‌نظیری رسیده‌اند اما با توجه به تاثیرات نور محیطی بر روی تصویر پروژکتورها، مانیتورها شفافیت و وضوح بیشتری در اختیار بیننده قرار می‌دهند. شدت روشنایی در ویدئو پروژکتورهای امروزی به شدت بالاتر رفته است و حتی برخی از آنها برای فضاهای باز بدون محدودیت نور محیطی ساخته شده‌اند. تنها عامل بازدارنده در مورد این مدل از پروژکتورها، هزینه‌های گزاف خرید خواهد بود که باید مدنظر قرار بگیرد.

تعداد پورت‌ها در مانیتور تنوع بیشتری دارد و پروژکتورهای اغلب از مقدار اندکی درگاه‌های لازم پشتیبانی می‌کنند. در مورد دو آیتم حیاتی و کلیدی نرخ تازه‌سازی و زمان پاسخ هم می‌توان رای به برتری مانیتورهای گیمینگ داد. از سوی دیگر توجه داشته باشید که پروژکتورهای نوین، مظهر تکنولوژی روز دنیا می‌باشند. آنها را می‌توان تقریبا بهترین محصول فعلی نمایش و جذاب‌ترین بخش از این کالاها نامید که هر گیمر حرفه‌ای علاقه دارد حتما آن را امتحان کند.

برندهای سازنده این دو دستگاه معمولا از سیستم‌های صوتی بر روی آنها بهره می‌برند. هیچ یک به تنهایی نمی‌تواند کاملا نظر مخاطب را جلب کند اما با توجه به موقعیت قرارگیری کاربر در مقابل مانیتور، کیفیت صدای خروجی از این دستگاه مطلوب‌تر به نظر می‌رسد. اگر پروژکتور گیمینگ حرفه‌ای خریداری کرده‌اید، علیرغم وجود سیستم صوتی داخلی، به سراغ دستگاه‌های مستقل هم بروید.

مرجع فروش پروژکتور و مانیتور پرو استور

شما اگر به اندازه صفحه نمایش خود اولویت زیادی می‌دهید، در یک فضای بزرگ زندگی می‌کنید، جایی نصب پرده نمایش دارید و احتمالا از سیستم صوتی قدرتمندی در خانه بهره می‌برید، حتما خرید ویدیو پروژکتور باکیفیت به شما پیشنهاد می‌شود. این موارد توصیه پرو استور به تمامی افرادی است که می‌خواهند ترجیح خود را از میان دستگاه‌های مختلف به projector اختصاص دهند.

از سوی دیگر اگر برای تسلط بیشتر بر روی بازی حساس می‌باشید، بودجه و میزان هزینه کمتری خواهید کرد، به دنبال کیفیت بیشتر از 4K هستید و اهمیت دو فاکتور نرخ بروزرسانی و تاخیر ورودی برایتان حیاتی باشد، حتما مانیتور مخصوص بازی خود را از میان خیل عظیم تولیدکنندگان آن انتخاب نمایید. تیم پرواستور آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه خرید مانیتور و دیتا پروژکتور است. همچنین شما می‌توانید کالا و محصولات مورد نظر خود را از سایت انتخاب و با شماره 021-52472000 ثبت سفارش را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پنج =