ترفندفناوری

پرداخت قبض ایرانسل برای دیگران

ایرانسل، دومین اپراتور بزرگ تلفن همراه در کشور، روش‌های متنوعی برای پرداخت قبض مشترکین سیم‌کارت‌های خود ارائه می‌دهد. امروزه، پرداخت قبوض خدماتی و اپراتورهای تلفن همراه بیشتر به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می‌شود.

با استفاده از یک گوشی هوشمند و بسته اینترنت ایرانسل یا سایر بسته‌های اینترنت پرسرعت، کاربران می‌توانند به راحتی روند پرداخت قبوض و سایر پرداخت‌های مالی خود را انجام دهند. اگر از سیم‌کارت دائمی ایرانسل استفاده می‌کنید یا قصد دارید برای دیگران قبض ایرانسل پرداخت کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا روش‌های مختلف پرداخت قبض ایرانسل برای دیگران را بررسی کنیم.

پرداخت قبض ایرانسل برای دیگران

پرداخت از طریق سامانه جامع ایرانسل

اولین روشی که برای پرداخت قبض ایرانسل می‌توانید از آن استفاده کنید، شماره‌گیری شماره ۷۰۷۱ از سیم کارت ایرانسلی خود یا شماره ۰۹۳۷۷۰۷۱۰۰۰ از سایر خطوط تلفن همراه است تا از میزان کارکرد حساب خود یا سایر افرادی که قصد پرداخت قبض موبایل‌شان را دارید و میزان هزینه قبض اطلاع پیدا کنید.

البته در صورت تمایل می‌توانید هزینه را به‌صورت مستقیم از همین روش پرداخت کنید. مزیت قابل توجه استفاده از روش تلفن گویا برای پرداخت قبض این است که حتی با وجود مسدود بودن خط ایرانسل یا سایر خطوط امکان پرداخت آسان قبض ایرانسل وجود دارد. علاوه بر آن در تماس با این تلفن گویا، گزینه‌های مختلف در دو زبان فارسی و انگلیسی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. همچنین این امکان برای همه کاربران وجود دارد که سقف مجاز خطوط دائمی ایرانسل خود را افزایش دهند.

استفاده از کد دستوری #۷* برای پرداخت قبض ایرانسل

روش مناسب دیگری که اپراتور ایرانسل در اختیار کاربران خود قرار داده و با استفاده از آن می‌توانند پرداخت قبض برای برای خود و سایر دارندگان سیم‌کارت ایرانسل انجام دهند، شماره‌گیری کد #۷* است. با شماره‌گیری این کد می‌توانید قبض سیم کارت ایرانسل خود و دیگران را پرداخت کنید و همچنین امکان افزایش سقف مجاز مصرف در اختیار شما قرار می‌گیرد. علاوه بر آن با آگاهی از کدهای دستوری زیرمجموعه این کد به‌راحتی می‌توانید سایر فعالیت‌ها در زمینه پرداخت قبض ایرانسل را پیش ببرید. این کدهای دستوری شامل موارد زیر هستند:

  • کد #۱*۷* برای پرداخت قبض سیم کارت دائمی ایرانسل با کمک کارت بانکی و رمز دوم
  • کد #۲*۷* برای خرید بسته‌ اینترنت ایرانسل و بسته مکالمه
  • کد #۳*۷* برای افزایش سقف مجاز مصرف سیم‌‌کارت

سامانه پرداخت قبض ایرانسل

یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی ایرانسل، سامانه پرداخت قبض ایرانسل است که به کاربران این اپراتور اجازه می‌دهد با وارد کردن شماره سیم‌کارت و رمز یکبار مصرف که پیامک می‌شود، همه قبض‌های ایرانسلی خود را مشاهده و پرداخت کنند. در این سامانه قابلیت‌های دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. به‌طور مثال با ورود به این سامانه می‌توانید از گفتگوی آنلاین با کارشناسان واحد ارتباط با مشتریان ایرانسل برخوردار شوید.

همچنین امکان مشاهده قبض دوره‌های گذشته و پرداخت بدهی دوره جاری یا گذشته وجود دارد. علاوه بر آن مشاهده تاریخچه پرداخت‌های اینترنتی و دانلود نسخه PDF مربوط به قبض دوره‌های قبلی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل با راه‌اندازی اپلیکیشن کاربردی خود، چندین خدمت متفاوت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با دانلود این اپلیکیشن از استورهای معتبر و نصب آن در گوشی هوشمند خود امکان مشاهده و پرداخت قبض ایرانسل وجود دارد. علاوه بر آن می‌توانید تا به ده‌ها ویژگی دیگر نیز دسترسی پیدا کنید. این اپلیکیشن همه محصولات و خدمات متنوع اپراتور ایرانسل را برای مشترکین دائمی و اعتباری خود فراهم می‌کند.

در صفحه اصلی این اپلیکیشن می‌توانید جمع کارکرد و موجودی کیف پول خودتان را مشاهده کنید. بعد از آن با ضربه زدن بر روی بخشی که جمع کارکرد نوشته شده یا از نوار پایینی و ضربه زدن روی آیکون «قبض موبایل» به صفحه کارکرد سیم‌کارت ایرانسل وارد شوید. در این مرحله نیز کارکرد پایان دوره و میان دوره قابل مشاهده و پرداخت است.

پرداخت خودکار قبض ایرانسل

قابلیت پرداخت خودکار این امکان را به وجود می‌آورد تا در بانک‌ها و سامانه‌های مشخص سقفی برای برداشت از حساب خود تعیین کنید تا بر اساس آن پرداخت قبض سیم کارت دائمی ایرانسل به‌صورت خودکار و در بازه زمانی مشخص انجام شود. در حال حاضر برای دو بانک ملت و ملی این امکان را برای کاربران ایرانسل ایجاد کردند.

پرداخت آنلاین

برای پرداخت آنلاین قبض ایرانسل خود یا دیگران کافی است به صفحه پرداخت آنلاین قبض سیم کارت دائمی ایرانسل در فروشگاه آن بروید و صورتحساب خود یا دیگران را بپردازید. در این صفحه می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه شتاب صورتحساب خود و دیگران را پرداخت کنید. همچنین ویژگی و مزیت این روش این است که نیازی به پرداخت کارمزد ندارد.

اپلیکیشن دیجی‌پی

یکی دیگر از روش‌های جذاب و راحت برای پرداخت قبض ایرانسل خود و دیگران، استفاده از اپلیکیشن دیجی‌پی است. این اپلیکیشن که توسط پلتفرم هوشمند دیجی‌پی ارائه شده، کاربردهای متعددی دارد و امکانات و خدمات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با استفاده از دیجی‌پی، می‌توانید بدون توجه به نوع سیم‌کارت خود (دائمی یا اعتباری) و حتی بدون نیاز به نصب اپلیکیشن و تنها از طریق سایت، قبض ایرانسل خود یا دیگران را به راحتی پرداخت کنید.

اپلیکیشن دیجی‌پی، خدمات مالی متفاوتی مانند امکان انتقال وجه کارت به کارت، خرید بیمه تجهیزات الکترونیک، پرداخت عوارض جاده‌ای، پرداخت قبوض خدماتی، قبض موبایل و … را در اختیار شما قرار می‌دهد. حتی با حضور در این اپ می‌توانید از مزیت ویژه خرید اقساطی و دریافت وام و اعتبار برخوردار شوید.

همچنین با استفاده از کیف پول دیجی‌پی و افزایش اعتبار آن، نیازی به استفاده از کارت بانکی و رمز دوم بانکی برای پرداخت قبض موبایل و سایر خدمات مالی نیست. در این صورت امنیت پرداخت تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و روند پرداخت‌های مالی نیز در زمان بسیار کمتر و محدودتر انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =