ترفندفناوری

بهترین روش های نصب برنامه بدون اپ استور

براساس اطلاعات سایت wired درباره نصب برنامه بدون اپ استور، بعضی مواقع  فروشگاه App Store به شما امکان دسترسی به برنامه هایی را نمی دهد که معمولاً به این دلیل است که یک یا چند خط مشی فروشگاه برنامه را نقض می کنند. مهم است بدانید که بارگذاری جانبی برنامه ها، حفاظت امنیتی را که اپل استور به شما ارائه میدهد را حذف میکند. برنامه در اپ استور به دقت برای بد افزارها، نرم افزارها و هر چیزی که ممکن است سعی در سرقت داده های شما داشته باشد، کنترل میشوند. با نصب برنامه های غیرمجاز از این حفاظت دور میشوید و باید بسیار مراقب باشید و پس زمینه این برنامه ها و سازنده آن ها را بررسی کنید.

فروشگاه  App Store

دلایل عدم ورود برخی برنامه ها به اپ استور

 درباره این موضوع که چرا بعضی برنامه ها به اپ استور راه نمی یابند، در سایت lifewire عنوان شده که اپل هر برنامه ای را که توسعه دهندگان می خواهند در اپ استور قرار دهند، قبل از اینکه کاربران بتوانند آن را دانلود کنند، بررسی می کند. در طول این بررسی، این شرکت مواردی مانند این که آیا این برنامه است را بررسی می کند: 

 • استفاده از آخرین فناوری ها و کد برای سازگاری و عملکرد.
 • برای نوع محتوایی که ارائه می دهد، به درستی رتبه بندی شده است.
 • اصلی و مفید، نه فقط یک برنامه ارزان قیمت.
 • نقض حریم خصوصی کاربران با جمع آوری مخفیانه داده ها.
 • پنهان کردن عملکرد یا کد مخرب
بهترین روش های نصب برنامه بدون اپ استور

روش های نصب برنامه بدون اپ استور

باید به این نکته توجه کرد که بدون اپ استور می شود برنامه ای را نصب کرد ولی بدون اپل ایدی به هیچ عنوان گوشی آیفون یا آیپد شما کارایی نخواهد داشت. برای ساخت اپل آیدی اختصاصی خود باید این کار را از کارشناسان حرفه ای بخواهید. اینک در بخش های زیر به چند روش که می توانید با کمک آن ها برنامه ها را بدون اپ استور، دانلود و نصب کنید می پردازیم:

۱. دریافت فایل های برنامه یا lPA

 به نقل قول از سایت labs.io ، اگر قبلاً فایل IPA  برنامه ای را دارید که می خواهید روی دستگاه iOS  غیر جیلبریک خود نصب کنید، به برنامه دیگری به نام Cydia Impactor  نیاز دارید تا برنامه را با Apple ID  دوباره امضا کنید. پس از امضایIPA  می توانید آن را روی دستگاه iOS خود نصب کنید.

توجه:

 • برای اینکه Cydia Impactor  کار کند، به یک رایانه Mac  یا Windows  با iTunes  نصب شده نیاز دارید.
 • اگر برنامه مورد نظر برای نصب، نسخه بهینه سازی شده ای از برنامه ای است که از قبل در دستگاه iOS  شما وجود دارد، مطمئن شوید که ابتدا آن را حذف نصب کرده اید.

بروزرسانی: از اواخر سال 2019، Cydia Impactor  تنها در صورتی می تواند فایل های IPA  را در آیفون نصب کند که حساب توسعه دهنده اپل (پرداختی) داشته باشید. اگر میخواهید از Impactor  برای نصب یک فایل IPA  با Apple ID  معمولی استفاده کنید، این فایل کار نخواهد کرد. به عنوان جایگزین، می توانید از  AltStore برای نصب فایل هایIPA  در آیفون استفاده کنید.

برای نصب یک فایل IPA  بدون جیلبریک کردن دستگاه iOS (iPhone، iPad، iPod Touch)  مراحل زیر را دنبال کنید:

 • Cydia Impactor را بر روی Mac  یا Windows PC  خود دانلود و نصب کنید.
 • دستگاه iOS  خود را از طریق کابل USB  به رایانه Mac  یا Windows PC  خود وصل کنید.
 • پس از اتصال دستگاه، Cydia Impactor  را راه اندازی کنید و فایل IPA  دانلود شده را روی پنجره برنامه بکشید.
 • از شما خواسته می شود که یک Apple ID  و رمز عبور فعال وارد کنید. توصیه می شود منحصراً برای این منظور یک حساب کاربری جداگانه ایجاد کنید.
 • در مرحله بعد، روی OK در هشدار گواهی Apple Developer کلیک کنید. اکنون برنامه مورد نظر بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد.
 • در iPhone  یا iPad  خود، به صفحه تنظیمات Profiles  بروید. بسته به نسخه iOS  در حال اجرا بر روی دستگاه شما، این کار ممکن است با رفتن از طریق ” تنظیمات >> عمومی >> نمایه ها و مدیریت دستگاه ” یا ” تنظیمات >> عمومی >> مدیریت دستگاه ” یا ” تنظیمات >> عمومی >> نمایه ها به دست آید. “.
 • روی Apple ID که فایل IPA را با آن امضا کرده اید ضربه بزنید و به توسعه دهنده «اعتماد کنید». این دستگاه iOS  شما را قادر میسازد تا برنامه هایی را اجرا کند که با Apple ID  فوق امضا شده اند.
 • شما با موفقیت فایل  IPA را بدون جیلبریک کردن دستگاه iOS  خود نصب کرده اید.
دانلود برنامه Apple TV بدون اپ استور

۲. برنامه iOSEmus

راه دیگر نصب برنامه بدون اپ استور در سایت apowersoft به این صورت عنوان شده که اولین راه در لیست یک برنامه شخص ثالث به نام iOSEmus App  است. این نصب کننده برای کمک به کاربران iOS  برای دریافت برنامه هایی که در اپ استور موجود نیستند ساخته شده است. علاوه بر این، استفاده از این ابزار نیازی به استفاده از ابزار Cydia  یا Jailbreak  برای دریافت برنامه های مورد نیاز ندارد. علاوه بر این، این برنامه می تواند در بسیاری از موارد به شما کمک کند زیرا دسته بندی های مختلفی از برنامه ها مانند بازی، سرگرمی، کتاب و غیره را در اختیار شما قرار می دهد. با دنبال کردن مراحلی که در زیر لیست کردیم، این ابزار شگفت انگیز را امتحان کنید.

برای دانلود یک برنامه با استفاده از iOSEmus :

 • برنامه را از دستگاه خود راه اندازی کنید.
 • به بخش «برنامه ها» در قسمت پایین صفحه نمایش گوشی خود بروید.
 • به پایین پیمایش کنید تا برنامه مورد نظر خود را جستجو کنید.
 • در نهایت، برای دریافت برنامه، روی نماد «بررسی» ضربه بزنید. روی  GET ضربه بزنید. پس از اتمام نصب، روی « Open» > «Install» ضربه بزنید.

۳. دانلود برنامه با  Sideloading

یکی دیگر از روش های نصب برنامه در سایت imobie اینگونه ذکر شده است که اگر می خواهید نرم افزار فروشگاه برنامه را مستقیماً بدون کمک نرم افزار شخص ثالث نصب کنید، می توانید راه حل Sideloading  را امتحان کنید . با استفاده از این تکنیک می توانید مستقیماً اپ استور را دور بزنید تا نرم افزار مورد نظر را دانلود کنید.

 تنها کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزاری را که می خواهید دانلود کنید در وب پیدا کنید و فقط آن را از وب سایت رسمی / وب سایت شخص ثالث و غیره در دستگاه خود دانلود کنید. اما اگر نرم افزاری که می خواهید دانلود کنید دانلود ندارد پس این روش ممکن است برای شما کار نکند. با روش گفته شده اپ استور را دور می زنید، اما اپل آیدی را به هیچ عنوان نمی توان دور زد و بدون آن عملا دستگاه شما بی خاصیت می شود.

۴. Jailbreak تلفن

اگر از کاربران قبلی گوشی های اندرویدی باشید می دانید که جیلبریک چقدر رایج است و امکانات بیشتری را برای کاربران اندرویدی به ارمغان می آورد، مانند تغییر تم گوشی، دانلود نرم افزار به دلخواه و غیره. به همین ترتیب، دستگاه های اپل نیز می توانند با جیلبریک کردن دستگاه به مشکل نصب برنامه هایی که در اپ استور موجود نیستند برسند.

 البته حتما باید به این موضوع توجه کنید که دستگاه های اپل پس از جیلبریک محدودیت های زیادی مانند عدم امکان ورود به iCloud،  عدم امکان ریست و غیره خواهند داشت. همچنین اپل گارانتی و پشتیبانی برای دستگاه های جیلبریک ارائه نمی دهد. بنابراین، لطفا قبل از جیلبریک به دقت همه موارد را بررسی کنید.

۵. استفاده از AppEven

ابزار جایگزین بعدی تقریباً شبیه اپ استور اپل است و نام آن AppEven  است. درست مانند اپ استور، استفاده و پیمایش آن بسیار آسان است. مزیت این برنامه این است که برخی از برنامه های پولی در اپ استور به صورت رایگان در این فروشگاه در دسترس هستند. علاوه بر این، نسخه دوبل از برنامه هایی مانند Facebook++، Whatsapp++  و نیز بسیاری دیگر را نیز ارائه می دهد. این برنامه ها با ویژگی های بهتری نسبت به نسخه های اصلی خود بهبود یافته اند.

در سایت definir-tech  روش نصب AppEven را بین کرده است:

 • Safari   را در دستگاه iOS  خود باز کنید و به appeven.net  مراجعه کنید.
 • روی نماد «پیکان رو به بالا» در صفحه آن ضربه بزنید.
 • دکمه “افزودن به صفحه اصلی” را انتخاب کنید. 
 • روی «افزودن» در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 • به صفحه اصلی خود برگردید و روی “نماد” برنامه ضربه بزنید.
 • مقاله را مرور کنید و به دنبال “صفحه دانلود” بگردید.
استفاده از AppEven

دانلود برنامه Apple TV بدون اپ استور

در سایت   thedonutwhole  به شما خبر خوشی می دهد که اگر از Apple TV  استفاده می کنید که اپ استور ندارد، هنوز راه هایی برای دریافت برنامه ها در دستگاه شما وجود دارد. می توانید با استفاده از Xcode  در مک، برنامه ها را روی Apple TV  خود بارگذاری کنید. برای انجام این کار، باید برنامه Xcode  را از Mac App Store  در مک خود دانلود کنید. سپس، باید به وب سایت توسعه دهندگان اپل بروید، به عنوان یک توسعه دهنده ثبت نام کنید و برنامه رایگان Apple TV  را دانلود کنید. پس از آن، باید یک گواهی امضای کد ویژه برای برنامه در Xcode  ایجاد کنید و سپس از گواهی امضای کد برای امضای برنامه Apple TV  استفاده کنید.

پس از انجام این کار، اکنون می توانید برنامه را در Apple TV  خود بارگذاری کنید. همچنین می توانید برنامه ها را در اینترنت پیدا کنید و با استفاده از درایو USB  آن ها را به صورت دستی نصب کنید. برای انجام این کار، باید برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید، آن را در رایانه خود دانلود کرده و به درایو USB خود منتقل کنید. سپس، باید درایو USB را به Apple TV  خود متصل کنید، برنامه را از درایو USB  انتخاب کنید و آن را به صورت دستی نصب کنید.

در این مطلب راه های نصب برنامه بدون اپ استور عنوان شد، اما باید بدانید که برای اپل آیدی چنین چیزی ممکن نمی باشد و باید اکانت اختصاصی اپل آیدی خود را توسط متخصصان مربوطه ساخته و از مزایای آن بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سه =