ترفندفناوری

با این اپلیکیشن‌ها، خلافی خودرو را استعلام و پرداخت کنید

حمل و نقل در شهرهای بزرگ و پرترافیک با چالش‌های زیادی رو به رو است. یکی از مشکلات متعدد زندگی و رفت و آمد در کلان‌شهرهایی مثل تهران، مشکلات مربوط به رانندگی، جریمه‌های تخلفات رانندگی و موارد مرتبط با آن است. قانونمداری رفتاری کلیدی برای زندگی در چنین شهرهای پرجمعیتی است؛ اما گاهی از جریمه‌شدن گریزی نیست. هر کسی که در طول روز از خودرو استفاده می‌کند، کم یا زیاد، درگیر بحث جریمه‌های رانندگی و فرایند پرداخت آن می‌شود. مخصوصا وقتی برای برخی از امور حقوقی مثل خرید و فروش، تعویض پلاک و مواردی از این دست، باید خلافی خودرو را صفر کرد. در اینجا هم فناوری به کمک شهروندان آمده است و اپلیکیشن‌هایی را برای پرداخت قبض‌های جریمه خودرو، استعلام خلافی و پرداخت آن به صورت یکجا و جداگانه، فراهم کرده است. در این نوشته قصد داریم برخی از محبوب‌ترین و کارامدترین اپ‌های استعلام و خلافی خودرو را معرفی کنیم و ویژگي‌های هر کدام را توضیح دهیم.

قبضینو

خلافی پلاس؛ اپ جامع و تخصصی مدیریت امور مالی خودرو و موتورسیکلت

اپلیکیشن خلافی پلاس ، یکی از اپ‌های پرکاربرد و موفق در زمینه مدیریت امور مربوط به خلافی و عوارض خودرو و موتورسیکلت در ایران است. همانطور که از پسوند پلاس در نام این اپ می‌توان فهمید، اپ خلافی‌پلاس تلاش کرده، مجموعه نسبتا کاملی از خدمات مرتبط با یک خودرو یا موتور سیکلت را برای دارنده آن فراهم کند. شما با اپ خلافی پلاس می‌توانید خلافی موتور، خودرو یا خودروهای خود را استعلام و پرداخت کنید، عوارض آزادراهی خود را با جزئیات زمان و تاریخ دیده و همه را یکجا تسویه کنید، مجوز ورود به طرح ترافیک برای خودروی خود خریداری کنید، عوارض سالیانه خودروی خود را بپردازید و مالیات نقل و انتقالات در زمان فروش اتومبیل را بپردازید.

همچنین خلافی پلاس مجموعه‌ سودمندی از اطلاعات مرتبط را در اختیارتان می‌گذارد؛ از استعلام پلاک‌های فعال مرتبط با کد ملی شما، نمره منفی گواهینامه شما تا پیگیری وضعیت ارسال گواهینامه، اسناد خودرو (سند و برگ سبز)، اعتبار بیمه شخص ثالث و معاینه فنی خودروتان.

اپ خلافی خودرو

اپلیکیشن لیست خلافی؛ ساده و سرراست

اپلیکیشن لیست خلافی خودرو که با عبارت khalafi khodro هم می‌توانید آن را در فضای وب پیدا کنید، یکی دیگر از اپ‌های استعلام و پرداخت جریمه‌های رانندگی است که رابط کاربری و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. در بخش خدمات پرداخت‌های مرتبط با خودرو، تقریبا مثل همه اپ‌های فعال در این حوزه، لیست خلافی هم امکان پرداخت جریمه‌های رانندگی، پارک حاشیه‌ای و قبض‌های طرح ترافیک را به کاربرانش می‌دهد. اما علاوه بر این‌ها، روی ارائه اطلاعات کمکی هم تمرکز کرده است. برای نمونه به کاربران خود می‌گوید هر خلافی رانندگی، چه جریمه‌ای در حال حاضر دارد، نقشه‌ آنلاین ترافیک راه‌ها را عرضه می‌کند و نقشه متروی تهران را هم برای استفاده از حمل و نقل عمومی در دسترس گذاشته است. 

قبضینو؛ پوشش پرداخت همه قبض‌ها از جمله خلافی خودرو

اپلیکیشن بعدی که قصد داریم آن را برای استعلام و پرداخت جریمه و خلافی‌های خودرو معرفی کنیم، اپ قبضینو است. قبضینو همانطور که از نامش هم مشخص است، یک اپلیکیشن تخصصی پرداخت قبض‌های مختلف است. گروهی از قبض‌هایی که می‌توانید به کمک قبضینو پرداخت کنید، عوارض و جریمه‌های خودرویی است. به عبارتی شما وقتی وارد فضای کاربری اپ قبضینو می‌شوید، با دو دسته‌بندی اصلی روبه رو می‌شوید. یکی خدمات قبض (مکان‌محور) که شامل عوارض سالانه ملک، قبوض خدماتی آب، برق، گاز و تلفن و قبض‌های دیگر در همین حوزه می‌شود. گروه دوم، مربوط به قبض‌های مرتبط با خودرو و موتورسیکلت است که شامل استعلام و پرداخت خلافی خودرو، عوارض آزادراهی، عوارض سالیانه، خرید مجوز طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای می‌شود. 

چه تفاوتی بین اپ‌های پرداخت قبض خلافی پلاس، قبضینو و لیست خلافی وجود دارد؟

بخش بزرگی از عملکرد هر کدام از سه اپلیکیشنی که در بالا نام بردیم، وابسته به کیفیت سرورها و خدمات استعلام اینترنتی از پایگاه‌های اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی و نهادهای مشابه است. به جز آن، از دید تجربه کاربری و خدمات، آنچه که شما برای استعلام بدهی‌های خلافی و پرداخت آن‌ها نیاز دارید را می‌توانید به کمک قبضینو، لیست خلافی و خلافی‌پلاس انجام دهید. اما تفاوت‌های ریزی هم بین آن‌ها وجود دارد. مثلا قبضینو علاوه بر امور مرتبط با خلافی و هزینه‌های مرتبط با خودرو، پرداخت قبض‌های خدماتی روزمره را هم پوشش می‌دهد. اما در مقابل خلافی پلاس، تنها روی امور مرتبط با اتومبیل تمرکز کرده و سعی کرده دایره خدمات و استعلام‌های در رابطه با خودرو و موتورسیکلت شخصی را گسترش دهد. در سوی دیگر، لیست خلافی تلاش کرده، به کمک اطلاعات تکمیلی و سودرسان، کارامدی اپ خود برای کاربران را افزایش دهد. 

چگونه اپلیکیشن‌های استعلام و پرداخت خلافی خودرو را نصب و استفاده کنیم؟

احتمالا شما هم از جمله کسانی هستید که مایل نیستید وقتتان را برای پرداخت خلافی خودرو در دفاتر پلیس +۱۰ بگذرانید. نصب یک اپلیکیشن کاربردی، می‌تواند بسیار سودمند باشد و به شما امکان انجام آنلاین همه امور مالی مرتبط با خودرو را بدهد. اگر کاربر اندروید باشید، می‌توانید از اپ‌استورهای اندرویدی، اپ‌های قبضینو، لیست خلافی و خلافی پلاس را دریافت کنید. اما اگر کاربر گوشی‌های آیفون هستید، با توجه به عدم حضور اپ‌های ایرانی در اپ‌استور اپل، لازم است از یک ابزار کمکی استفاده کنید. این ابزار، اپ استور ایرانی سیبچه است. سیبچه مجموعه گسترده‌ای از نسخه ios اپ‌های ایرانی را در خود گردآورده است و به شما امکان می‌دهد، به راحتی، آن‌ها را نصب، راه‌اندازی و استفاده کنید. بسته‌های اشتراک سیبچه بسیار مقرون به صرفه است و به شما امکان می‌دهد با هزینه‌ای اندک، از امکانات متنوع و گسترده این اپلیکیشن‌های خوب ایرانی بهره ببرید. 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =