کسب و کار

با ساخت NFT آثار هنری خود در دنیای کریپتوکارنسی میلیاردر شوید!

آشنایی با مفهوم NFT و کشف راز میلیاردر شدن با NFT ها و معرفی بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال

شماره معکوس برای پرواز آغاز می‌شود.
به احتمال زیاد چیزی که بعد از خواندن عنوان اصلی شما را وادار به ادامه مطالعه این مقاله کرده، این سوال است که “NFT چیست؟ مگر می‌شود که با تبدیل آثارم به NFT، میلیاردر شوم؟!”

بگذارید پاسخ سوال اصلی شما را در همین ابتدای کار مشخص کنیم تا با ذهنی آرام به ادامه ماجراجویی در دنیای شگفت انگیز NFT ها بپردازیم.

صادقانه بگوییم  درآمد از nft  غیرممکن نیست.  اما این امر تا حد زیادی به مهارت‌ها و خلاقیت شما بستگی دارد. نمی‌توانیم بگوییم که هنگامی که NFT خود را بسازید، در یک قدمی میلیاردر شدن قرار دارید. از طرفی ممکن است فاصله‌ای کمتر از یک قدم برای رسیدن به چند ده میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم برای چند ساعت به دنیای NFT ها سفر کنیم.

هواپیما آماده پرواز به سرزمین NFT ها است؛ آماده سفر به ناشناخته‌ها هستید؟

درآمد از nft | آکادمی آینده

بخش اول سفر: آشنایی با مفهوم NFT

بیایید تا قبل از رسیدن به مقصد، اطلاعات بیشتری درباره مکانی که قرار است با آن مواجه شویم کسب کنیم.

اصلا NFT یعنی چه؟! اول این را بگوییم که NFT نام کامل چیزی که می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم نیست. NFT صرفا یک کلمه خلاصه شده از یک نام بلندتر است که آن Non-Fungible Token است. مثل CR7 که نمادی از Cristiano Ronaldo و شماره پیراهن اوست.

حالا Non-Fungible Token چیست؟ Non-Fungible Token به معنای توکن های غیرمثلی است. برای اینکه بدانیم توکن غیرمثلی چیست باید به دو سوال پاسخ دهیم:

 1. غیرمثلی چیست؟ پرواضح است که غیرمثلی یعنی چه. غیرمثلی یعنی بی‌مانند؛ یعنی چیزی که فقط یک عدد یا تعداد بسیار محدودی از آن موجود است. مانند نسخه اصلی تابلوی مونالیزا که به لبخند ژکوند معروف است.
 2. توکن چیست؟ توکن در لغت معانی متفاوتی از جمله نشانه، رمز و ژتون دارد. قصد نداریم درباره معنا و مفهوم توکن بیش از حد عمیق شویم؛ فقط آن چیزی که کارمان را راه می‌اندازد را بررسی می‌کنیم.

در تعریف ساده توکن یک نماینده یا نشانه از یک دارایی در فضای دیجیتالی است. به عنوان مثال فرض کنید من عکس کفش خود را وارد فضای دیجیتالی و وب کرده‌ام. خب باید نماد و نشانه‌ای از این کفش در فضای دیجیتال موجود باشد که مشخص شود آن متعلق به من است. به همان نماد توکن می‌گوییم. که در اینجا به علت اینکه کفش من با سایر کفش‌ها متفاوت است و مثل آن وجود ندارد به آن توکن غیرمثلی می‌گوییم.

(دقت کنید! به علت اینکه در این فرآیند (تبدیل تصویر کفشم به توکن غیرمثلی یا NFT) این تصویر به شیوه خاصی رمزنگاری شده است با عکس کفش‌های دیگر متفاوت است. چراکه آن رمز مانند کد ملی برای کفش من عمل می‌کند و مشابه آن نوشته نشده است.)

پس توکن غیرمثلی به توکنی می‌گوییم که ارزش خاصی دارد و مثل آن وجود ندارد.

نوع دیگری از توکن‌ها وجود دارد که به آنها مثلی می‌گوییم. احتمالا حالا خودتان می‌توانید معنی توکن مثلی را بیان کنید. توکن مثلی، توکنی است که مانند و مشابه آن موجود است. مانند اسکناس هزار تومانی که در جیب من و شما است.

ارزش این دو عدد اسکناس هزار تومانی با هم برابر است و مشابه یکدیگراند؛ در نتیجه به آن مثلی می‌گوییم.

پس توکن مثلی به توکنی می‌گوییم که ارزش آن مانند توکن های مشابه آن است و مثل آن وجود دارد.

در نهایت اگر بخواهیم تمام صحبت‌هایمان را در یک جمله خلاصه کنیم به تعریف زیر می‌رسیم؛

“توکن‌های غیرمثلی (NFT) دارایی‌هایی تک، در فضای دیجیتال هستند و ارزش ویژه‌ای دارند.”

خوشبختانه نزدیک مقصد هستیم و بیشتر مطالبی که باید درباره توکن غیرمثلی می‌آموختیم را فرا گرفتیم. باقی صحبت‌هایمان را پس از رسیدن به شهر NFT ها میزنیم.

بخش دوم سفر: تصویری از جهان NFT ها

حالا در حال قدم زدن در شهر  توکن های غیرمثلی هستیم.

شهر NFT ها را به شکلی تصور کنید که هیچ چیزی در آن شبیه اشیاء دیگر نیست. شرط جزوی از دنیای NFT ها بودن، متفاوت بودن است. حتی اگر دو شیء تشابه 99 درصدی با یکدیگر داشته باشند در نهایت در 1% اجزای تشکیل دهنده خود با هم متفاوت‌اند.

برخی از NFT ها وجود دارند که به دلخواه مالک و سازنده آنها، نمونه‌های مشابه و به تعداد مشخصی از آنها موجود است. به عنوان مثال اگر در زمان زندگی لئوناردو داوینچی، فناوری توکن‌های غیرمثلی وجود داشت. داوینچی به عنوان خالق و صاحب اصلی تابلو نقاشی مونالیزا می‌توانست یک عدد، پنچ عدد، 200 عدد و یا هر تعداد که خودش می‌خواست از نقاشی مونالیزا، NFT بسازد.

هر کدام از مردم سرزمین توکن های غیرمثلی ، یک کلکسیونر هستند. چراکه هر شخص NFT هایی دارد که مانند آن در فضای دیجیتال یافت نمی‌شود و تنها خود آن شخص است که صاحب آن NFT است.

در دنیای NFT ها مانند دنیای واقعی خودمان زمین‌ها و ساختمان های دیجیتال وجود دارد که هر بخش از آنها متعلق به افرادی است که بر روی آنها سرمایه‌گذاری کردند و صاحب آنها شدند.

به علت اینکه شهر NFT ها در حال توسعه و پیشرفت است بیایید سری به یکی از پررونق‌ترین مراکز آن یعنی کارخانه‌های ساخت NFT بزنیم.

اهالی شهر NFT به بزرگترین کارخانه ساخت NFT در این شهر، OpenSea می‌گویند. قدیمی‌ترها می‌گویند زمانی که حتی معنای دقیق NFT برای افراد کمی قابل درک بود. اعضای تیم OpenSea معتقد بودند که زمانی فرا خواهد رسید که مردم دنیا بسیاری از دارایی های خود را به صورت دیجیتالی در فضای وب با یکدیگر مبادله می‌کنند. حالا OpenSea تنها بعد از 3 الی 4 سال از زمان تأسیس خود، تبدیل به یکی از مهم‌ترین مکان‌های تجاری و تولیدی در دنیای NFT ها شده است.(پلتفرم OpenSea در سال 2018 بنیان‌گذاری شد.)

کارخانه‌های دیگری مانند Rarible و Nifty Gateway نیز در حوزه تولید NFT فعالیت می‌کنند. تا با توجه به سرعت زیاد رشد جمعیت و امکانات شهر NFT، موتورهای کمکی برای ساخت و مبادله NFT باشند.

یکی از پرشورترین مکان‌هایی که تمام بازدیدکنندگان شهر NFT حتما به آن می‌روند، بازارها و حراجی‌های NFT ها است که آنها را به عنوان بخشی از کارخانه‌ها ساخت NFT در نظر می‌گیرند. این بازار به علت حضور برخی از افراد بسیار مشهور در آن همیشه داغ و پر سر و صدا است.

قرار است راز درآمدزایی و میلیاردر شدن با NFT ها را در آنجا کشف کنیم.

قلب تپنده این شهر غافل‌گیری‌های زیادی برای مهمانانش تدارک دیده؛ پس عجله کنید…

بخش سوم سفر: کشف راز میلیاردر شدن با NFT ها

بازار NFT ها مثل همیشه شلوغ و پر رفت و آمد است.

بسیاری از مردم پس از اینکه NFT های خود را در OpenSea، Rarible، Nifty Gateway و… می‌سازند مستقیم به اینجا می‌آیند تا آنها را برای فروش و مزایده بگذارند.

اغلب NFT ها آثار هنری زیبایی هستند. مانند آهنگ‌ها، مدل‌های 3D، نقاشی‌ها و… .

به عنوان مثال آن گیتاریست، جدیدترین قطعه موسیقی خود را تبدیل به NFT کرده و قیمت چندین هزار دلاری برای آن در نظر گرفته است.

در آنسوی بازار یک گرافیست دارد اثر جدید خود که ترکیبی از تصاویر جلد تمام کمیک بوک های مارول است را می‌فروشد.

تمام مردم سعی دارد به تناسب توانایی خود، هر آنچیزی که امکان تبدیل آن به NFT و فروش آن وجود دارد را در این بازار ارائه کنند.

اما در بین فروشندگان موارد عجیبی را می‌بینیم!

یک نفر صدای لالایی خواندن خود را به NFT تبدیل کرده و با قیمت بسیار زیادی برای فروش گذاشته است.

شخص دیگری عکس‌های سلفی‌ای که در طول چند سال گذشته از خود گرفته را برای فروش گزاشته و جالب اینجاست که یکی از خریداران حاضر به پرداخت یک میلیون دلار برای خرید آن NFT شده است.

باورنکردنی است! حتی بعضی از افراد تصاویر دمپایی لاانگشتی قدیمی خود، تصویر دکور اتاق‌شان، حیوان خانگی و هزاران مورد عجیب و غریب دیگر را برای فروش گذاشتند.

از عجیب بودن این اتفاقات که بگذریم، اتفاق عجیب‌تر هنگام خرید این اثار می‌افتد. واقعا خریداران این NFT ها چه انگیزه‌ای از پول خرج کردن برای این چیزهای عجیب دارند؟!

جواب این سوال نامشخص است! شاید به جمع آوری یک کلکسیون از اشیاء خنده‌دار فکر می‌کنند! شاید فکر می‌کنند با ایجاد تغییراتی در این آثار می‌توانند آنها را با قیمت بیشتری بفروشند!…

انگیزه اصلی آنها برای ما روشن نیست، اما بعید است که بی‌دلیل حجم زیادی از پول خود را در صنعت NFT سرمایه‌گذاری کنند.

در نهایت بیایید هر چیزی در این بخش درباره آن صحبت کردیم را در چند نکته خلاصه کنیم:

 • برای ساخت NFT بهتر است تجربه فعالیت در یک رشته هنری مانند موسیقی، گرافیک، طراحی و… را داشته باشید.
 • نداشتن مهارت و توانایی خاص، دلیلی بر ناتوانی شما در ساخت و فروش NFT نمی‌شود.
 • اطلاعات و یا هرچیزی که آن را به NFT تبدیل می‌کنید باید 100% متعلق به خود شما باشد. برای مثال نباید یک عکس از اینترنت دانلود کنید و بخواهید با فروش آن به صورت NFT پولدار شوید.

پس هر چیزی که آن را NFT می‌کنید باید صد در صد شخصی سازی شده و خاص باشد، حتی اگر قرار باشد آن صدای خنده شما باشد.

در همین حین که در حال جمع بندی صحبت‌هایمان هستیم شخصی با عجله زیاد از کنار ما می‌گذرد و محکم شانه‌اش به من شانه من برخورد می‌کند و هر دو نقش بر زمین می‌شویم.

“چه خبرته مرد! یکم آروم‌تر…”

 • “عذرمی‌خوام دوست من. مهمانان جدیدی که در راه شهر NFT ها هستند به شدت مرا هیجان‌زده کرداند.”

“مهمانان جدید؟! می‌دانم که هر چند وقت یک بار افراد مشهوری به شهر NFT ها می‌آیند. اما مگر این اشخاص چه کسانی هستند که به این حد تو را هیجان‌زده کردند؟”

 • “مگر خبر ندارید؟ مهمانان جدید بسیار ویژه هستند. این بار شهر NFT میزبان فوتبالیست معروف، لیونل مسی و دوتا از محبوب‌ترین رپرهای آمریکایی، یعنی اسنوپ داگ و امینم است.”

مردم اطراف ما که مانند من منتظر شنیدن جواب این سوال که مهمانان ویژه چه کسانی هستند بودند؛ با شنیدن این جواب برای 2 ثانیه مات و مبهوت یکدیگر را نگاه می‌کردند. سپس به یک باره، گویی که زمین زیر پایشان آتش گرفته باشد با نهایت سرعت به سمت بخش ویژه مهمانان در بازار، حرکت کردند.

بعدا دلیل هیجان بیش از حد آنها را برایتان توضیح می‌دهم. فعلا عجله کنید تا از قافله جا نمانیم.

بخش چهارم سفر: علت ارزشمندی NFT ها

نزدیک محل برگزاری مهمانی هستیم. جمعیت بسیار زیادی برای خوشامدگویی حاضر شدند. این همایش در سالن مخصوص مهمانان ویژه برگزار می‌شود.

صدای فریادهای من که از شما می‌خواهم در صندلی خالی کنار من بنشینید در بین صدای سوت و جیغ طرفداران گم است.

با ورود مهمانان هیجان به اوج خود می‌رسد. موسیقی شادی پخش می‌شود و فریاد طرفداران 10 برابر می‌شود. این شرایط تا زمانی که مهمانان با دست زدن و ابراز محبت به تماشاگران، برای آنها دلبری می‌کنند و آرام آرام روی صندلی‌های خود می‌نشینند، ادامه دارد.

در نهایت پس از استقبال پرانرژی تماشاگران و آروم شدن فضا مهمانان شروع به صحبت می‌کنند و NFT های خود را به نمایش می‌گذارند:

(این صحبت‌ها فرضی است و از طرف این اشخاص بیان نشده. اما مطالب از نظر علمی و محتوایی کاملا صحت دارند.)

لیونل مسی:

از بودن در جمع شما بسیار خوشحالم. NFT ها اثار هنری هستند که برای همیشه در بلاک‌چین باقی می‌مانند و این برای من بسیار جالب است.

در آینده گل‌های زیبایی مزنم و از آنها NFT می‌سازم.

شما را دعوت می‌کنم به تماشای NFT هایی که با همکاری bosslogic تهیه کردم.

امینم:

خوشحالم که یک از NFT های مجموعه جذاب Bored Ape Yacht Club رو خریداری کردم.

امیدوارم در آینده با ساخت موزیک‌های جدید و انتشار اونها به صورت NFT به رونق هرچه بیشتر این بازار آینده‌دار کمک کنم.

صنعت NFT کمک زیادی به تمامی فعالان حوزه موسیقی در سراسر دنیا کرده تا بتونن درآمدزایی بهتری داشته باشند.

اسنوپ داگ:

من سرمایه‌گذاری 17 میلیون دلاری در حوزه کریپتوکارنسی‌ها و توکن‌های غیرمثلی داشتم. جدیدا همکاری خود با پروژه سندباکس را اغاز کردم و قصد دارم در آینده برخی از کنسرت‌های خود را در عمارتم در سندباکس برگزار کنم.

به نظرم در آینده در فضای دیجیتال شاهد بازی‌ها و سرگرمی‌های متفاوت و هیجان‌انگیزی خواهیم بود.

متاسفانه به علت تعداد زیاد دارایی‌های دیجیتالم نتوانستم از تمامی آنها برایتان عکس بگیرم.

آموزش متاورس | آکادمی آینده
آموزش متاورس | آکادمی آینده

خوشحالی دوتا تماشاگرانی که در صندلی جلویی ما قراردارند با اینکه کم‌ترین توجهی به صحبت‌های مهمانان نمی‌کنند و مدام در حال برآورد ارزش NFT های خود و صحبت در گوش یکدیگر هستند توجه شما را جلب می‌کند و دلیل آن را از من می‌پرسید.

راستش را بخواهید جواب این سوال دقیقا همان مطلبی است که در شلوغی بازار، قبل آمدن به اینجا گفتم بعدا برایتان توضیح می‌دهم.

ورود ورزشکاران، خوانندگان، بازیگران و یا هر شخصی که از شهرت زیادی در جامعه برخوردار باشد به دنیای NFT ها اهمیت خاصی دارد.

افراد معروفی که در حوزه NFT وارد می‌شوند باعث آشنایی طرفداران خود که تعداد آنها کم هم نیست با دنیا NFT ها می‌شوند. به عبارتی این اشخاص تبدیل به پل ارتباطی مردم جهان با فناوری توکن های غیرمثلی می‌شوند. و این اتفاق باعث ورود افراد بیشتر به NFT ها و در نتیجه ورود سرمایه بیشتر به این بازار جذاب می‌شود.

با ورود سرمایه بیشتر این فناوری بالغ‌تر شده و گسترده‌تر می‌شود.

در نتیجه ورود شرکت‌های معتبر و افراد مشهور به صنعت توکن‌های غیرمثلی به علت قدرت تبلیغاتی بالای آنها بسیار مفید است.

ما همچنان در حال پچ پچ کردن با هم هستیم که ناگهان تلفن من زنگ می‌خورد!

“اوه! الان خودمون رو می‌رسونیم.”

با اینکه خودمم دوست دارم ادامه مراسم رو ببینم ولی باید برگردیم؛ هواپیما داره آماده میشه برای برگشت است!

توسط تاکسی با نهایت سرعت خودمان را به هواپیما می‌رسانیم. پس از نشستن روی صندلی‌هایمان در هواپیما؛ شهر NFT ها را در یک غروب دل‌انگیز به مقصد زمین برای ساخت یک آینده غیرمثلی ترک می‌کنیم.

بخش پایانی سفر: شروع مسیر درآمدزایی از NFT ها

خب امیدوارم سفر مفیدی براتون بوده باشه و چیزای جدیدی یاد گرفته باشید.

حالا که اهمیت و جذاب‌های NFT ها رو بهتر درک کردید. قصد داریم بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. تا به صورت صفر تا صد به هرآنچیزی که باید در دنیای NFT ها و ارزهای دیجیتال بدانید را در آن آموزش ببینید.

بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال

آکادمی آینده به عنوان بهترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در مشهد و آموزش رایگان فارکس، دوره های صفر تا صد آموزش ارز دیجیتال را با استفاده از دانش متخصصین آموزش ارز دیجیتال برگزار می‌کند.

مباحث آموزشی و تحلیلی آکادمی آینده مطابق اصول حرفه‌ای معامله‌گری در بازارهای مالی جهانی است. همچنین برای شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد به هیچ دانش قبلی در حوزه ارز دیجیتال و تحلیل‌های معاملاتی نیاز ندارید؛ چراکه مدرسین آکادمی آینده تمام مطالب را از سطح مبتدی تا پیشرفته برای شما ارائه می‌دهند.

آموزش ارز دیجیتال در مشهد | آکادمی آینده

خدمات آموزشی خوب آکادمی آینده، این مجموعه آموزشی را تبدیل به برترین آموزشگاه آموزش ارز دیجیتال در مشهد کرده است که عبارت‌اند از:

 • شفافیت بالا

معامله‌گران آکادمی آینده، تمامی معاملات خود در بازار ارز دیجیتال را با استفاده از استراتژی معاملاتی ابداعی خود انجام می‌دهند. و نتایج معاملات‌شان را به صورت کاملا شفاف بر روی وب‌سایت خود منتشر می‌کنند. که از این حیث جزو معدود آموزشگاه های آموزش بازارهای مالی در سطح کشور هستند.

 • خدمات شرکت در دوره

تمامی فعالان بازار ارز دیجیتال با ضرورت استفاده از وی‌پی‌ان آی‌پی ثابت آشنا هستند و می‌دانند که یکی از ابزارهای اصلی تریدرها و سرمایه‌گذاران این حوزه است.

در دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد آکادمی آینده در حین دوره وی‌پی‌ان آی‌پی ثابت رایگان دو ماهه به دانش‌پذیران تقدیم می‌شود. همچنین تمامی آپدیت‌های دوره آموزش ارز دیجیتال به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموختگان قرار می‌گیرد.

 • پشتیبانی دائمی

با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد آکادمی آینده، پشتیبان اختصاصی دوره در تمام مدت برگزاری جلسات آموزشی و تا ماه‌ها پس از اتمام دوره همراه شما خواهد بود. و پاسخگوی تمامی سوالات‌تان است.

 • ضمانت کیفیت دوره

اگر از کیفیت دوره آموزش ارز دیجیتال رضایت کافی را نداشتید. پس از جلسه اول می‌توانید تقاضای بازگشت وجه هزینه دوره را داشته باشید.

 • پرداخت اقساطی هزینه دوره

آکادمی آینده شرایط پرداخت اقساطی هزینه دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد را فراهم کرده تا تمامی علاقه‌مندان به فعالیت در این مارکت پرهیجان امکان استفاده از آموزش‌های باکیفیت ارز دیجیتال را داشته باشند.

مجموعه آموزشی آکادمی آینده همچنین مطالب مفیدی در زمینه آموزش رایگان فارکس در غالب مقالات و ویدیوهای آموزشی تهیه کرده است. تا شما عزیزان بتوانید مراحل ابتدایی فعالیت در بازار فارکس به عنوان یکی از بهترین بازارهای مالی جهان را طی کنید.

اگر ساکن شهر مشهد نیستید می‌توانید در دوره غیرحضوری آموزش ارز دیجیتال از سراسر ایران شرکت کنید. کیفیت اجرای این دوره مشابه دوره حضوری بالا است.

برای استفاده از مطالب آموزش ارز دیجیتال و آموزش رایگان فارکس به وب‌سایت آکادمی آینده به نشانی www.acdemyayandeh.ir مراجعه کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

 1. مهناز مقدس زاده گفت:

  خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون
  میخواستم بدونم دوره ای هم با این موضوع برگزار میشه که بتونم حرفه ای تر یاد بگیرم و سوالامو اونجا بپرسم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *