سبک زندگی

برای کادو دادن به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا تفنگ اسباب بازی؟

برای کادو دادن  به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا  تفنگ اسباب بازی؟ بهترین اسباب بازی‌ها و هدایا برای بچه‌ها در این گروه سنی وسیله‌ای است که حرکت در فضا را تحریک می‌کند، شناخت آنها را به چالش می‌کشد، به ایجاد تعادل و هماهنگی کمک می‌کند. همچنین بازی قوه تخیل را تشویق کرده و به آنها کمک می‌کند تا مهارت‌های اولیه را تمرین کنند. به همین دلیل است که کودکان از اسباب بازی‌هایی مانند تجهیزات ورزشی و اسباب بازی‌های مناسب برای فضای باز مانند ماشین کنترلی و تفنگ اسباب بازی لذت خواهند برد. در ادامه بهترین فروشگاه برای خرید اسباب بازی پسرانه را معرفی و همچنین مقایسه اسباب بازی‌ها را انجام خواهیم داد.

برای کادو دادن به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا تفنگ اسباب بازی؟

برای کادو دادن  به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا  تفنگ اسباب بازی؟

خرید ماشین کنترلی و رانندگی با آن هیجان مسابقه بازی‌های ویدیویی را با محیطی واقعی ترکیب می‌کند. از ماشین‌های پیست و موشک‌های دریفت گرفته تا کامیون‌های هیولا و آفرود، چیزی‌های برای همه سلیقه‌ها وجود دارد. ماشین‌های کنترلی زیادی برای انتخاب وجود خواهدداشت، اما انتخاب و دامنه قیمت‌ها می‌تواند بسیار زیاد باشد. به همین دلیل است که در این راهنما، مواردی را که باید در هنگام خرید یک ماشین کنترلی و یا تفنگ اسباب بازی در نظر بگیرید و توصیه‌هایی برای خرید بهترین محصول را پوشش خواهیم داد.

ماشین کنترلی

چگونه ماشین کنترلی آفرود از راه دور را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب بهترین خودروهای کنترل از راه دور و همچنین ارزیابی هر مدل چهار چیز مؤثر است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

عملکرد: سرعت مهم است، اما هندلینگ و قدرت باتری نیز مهم خواهندبود. هندلینگ میزان پاسخگویی خودرو به ورودی‌ها و همچنین عملکرد کنترلر از نظر برد و دقت را پوشش می‌دهد. انرژی باتری شامل خروجی و مهمتر از آن، مدت زمانی است که می‌توانید شارژ کنید.

دوام: آیا خودرو در برابر  استفاده زیاد، مقاومت می‌کند؟ آیا خوب ساخته شده و قابل تعمیر است؟ پاسخ به این سوالات مشخص می‌کند که آیا یک ماشین کنترلی آفرود ارزش خرید را دارد یا یک اسباب بازی یکبار مصرف است.

برای کادو دادن به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا تفنگ اسباب بازی

مقیاس: ماشین‌های کنترلی به‌اندازه‌ای ساخته می‌شوند که یک نسخه کامل از ماشین واقعی، اما در اندازه کوچکتر باشد. به عنوان مثال، خودرویی که در مقیاس 1/10 ساخته شده یک دهم اندازه یک خودروی سایز کامل است.

ارزش: ویژگی‌ها و کیفیت خودروها را با قیمت آن‌ها مقایسه کنید. خرید ماشین کنترلی با قابلیت ارتقا بهترین انتخاب خواهدبود.

تفنگ اسباب بازی

قیمت تفنگ اسباب بازی چقدر است؟ شمشیر، تفنگ آب، مسلسل، هفت تیر و موارد از ای قبیل، کودک شما را عاشق بازی با سلاح‌های ساختگی می‌کند. این وسایل با توجه به قابلیت‌هایی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی خواهند بود و می‌توانید در سایت های مختلفی نمونه‌های مختلفی از این اسباب بازی‌ها را مشاهده کنید.  

اما آیا تفنگ اسباب بازی برای کودک مناسب خواهدبود؟ اگر او بعد از تماشای یک کارتون ابرقهرمانی شمشیر لیزری بخواهد یا یک هفت تیر پلاستیکی تا بتواند با دوستانش بازی کند، مبارزه با این سلاح ساختگی سخت است. جنگ همیشه بشریت از جمله کودکان را مجذوب خود کرده که با این حال، نمی توان آن را با دست خالی برد.

استانداردهای اسباب بازی کدام اند؟

علاوه بر این، با سلاح یا بدون سلاح، فرزندان شما به ناچار با خشونت، در مهدکودک یا زمین بازی مواجه خواهند شد. یک چیز خوب به گفته روانپزشک کودک: ” این یک توهم است اگر باور کنیم که کودکان با بزرگ شدن در دنیایی عاری از خشونت مجهزتر می‌شوند، آنها باید بدانند که خشونت نیز وجود دارد” و همچنین از سنین پایین از طریق افسانه‌ها متوجه آن می‌شوند: «آدم‌های بد» همیشه جایگاه خوبی ندارند و پیامی که به طور ضمنی منتقل می‌شود این است که مرگ و عشق اغلب با هم مرتبط هستند.

تفنگ اسباب بازی

استانداردهای اسباب بازی کدام اند؟

برای کادو دادن  به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا  تفنگ اسباب بازی؟ قبل از تصمیم گیری در مورد یک اسباب بازی (چه دخترانه و چه پسرانه)، عاقلانه است که بررسی کنید آیا الزامات ایمنی وضع شده توسط قانون مطابقت دارد یا خیر. بنابراین اطمینان از نکات زیر ضروری است:

 • بررسی کنید که اسباب بازی دارای علامت CE و NF باشد.
 • هشدارهای روی بسته بندی را با دقت بخوانید.
 • اسباب بازی باید حاوی دستورالعمل استفاده باشد.
 • اسباب بازی‌های خود را از فروشگاه‌های معروف خریداری کنید.
 • لزوماً به دنبال معامله خوب نباشید و از امنیت حمایت کنید.
 • اسباب بازی مناسب سن کودک خود را انتخاب کنید.
 • مراقب اسباب بازی‌های دارای باتری باشید.
 • اسباب بازی را تست کنید و بررسی کنید که تمام قطعات به طور ایمن وصل شده باشند.

ضمانت قانونی انطباق: هر اسباب بازی جدید از این ضمانت به مدت 2 سال بهره مند می‌شود که خرابی‌ها و عملکرد محدود را پوشش می‌دهد. ضمانت قانونی انطباق امکان تعویض یا تعمیر اسباب بازی را فراهم خواهدکرد و. برای کالاهای دست دومی که بیش از 6 ماه پیش خریداری شده اند، باید در روز فروش، مدرکی مبنی بر ضمانت ارائه شود.

اما استانداردهای اسباب بازی چیست؟ دستور شماره 2010-166 مورخ 22 فوریه 2010 اسباب بازی‌ها را به عنوان “محصولاتی که برای استفاده منحصراً یا غیر انحصاری برای اهداف بازی توسط کودکان زیر چهارده سال طراحی شده اند” تعریف می‌کند.

استاندارد NF

استاندارد NF   الزامات ایمنی را تعیین خواهدکرد که سازنده باید آنها را رعایت کند. در واقع خواص مکانیکی، فیزیکی و شیمیایی اسباب بازی باید این اجازه را بدهد:

 • برای مقاومت در برابر محدودیت‌های مرتبط با استفاده از آنها توسط کودک.
 • از نظر سمیت و اشتعال عاری از خطرات باشد.

علامت گذاری CE

 • علامت اجباری “CE” باید قابل مشاهده، خوانا و غیر قابل حذف باشد.

شاید برایتان سوال باشد که CE، NF، چه تفاوت‌هایی دارند؟ “CE” یک علامت است و نه یک گواهی. این یک فرض ساده از انطباق خواهدبود و این امکان را فراهم می‌کند که فرض کنیم سازنده یا واردکننده متعهد به رعایت الزامات ایمنی ذکر شده توسط استاندارد جهانی است.

“NF” دلیلی بر ایمنی و طول عمر محصول است. این بدان معناست که اسباب بازی‌ها بنا به درخواست سازنده، تحت آزمایش‌های سخت‌تری نسبت به استاندارد EN 71 قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، بررسی‌های منظم حتی پس از تأیید اعتبار اسباب بازی برای تضمین کیفیت بیشتر انجام می‌شود.

کلام آخر

برای کادو دادن  به پسرها ماشین کنترلی بهتر است یا  تفنگ اسباب بازی؟ برای پسران همواره اسباب بازی‌های هیجانی و شگفت انگیز بسیار خوشحال کننده است، به همین دلیل شما باید به دنبال وسایلی باشید که علاوه بر شکوفا کردن خلاقیت کودک، از کیفیت عالی و نشان‌های معتبر برخوردار باشد. به دلیل سروکار داشتن اسباب بازی با سلامتی کودک، مهم است که وسایل استاندارد و مرغوب و دارای ضمانت را به محصولات ارزان‌قیمت ترجیح دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *