کسب و کار

استفاده از کدام هولوگرام برای کسب و کار شما ضروری است؟

استفاده از هولوگرام برای کسب و کارها نه تنها چیز جدیدی نیست، بلکه امروزه به بخشی از استراتژی بازاریابی تبدیل شده است. در حال حاضر تعداد فزاینده‌ای از برندها از قدرت هولوگرام‌ های سه‌ بعدی، فلیپ فلاپ، حرارتی و غیره برای دستیابی به اهداف امنیتی و ایجاد روابط قوی‌تر با مشتریان استفاده می‌کنند اما دو سوال مهمی که در این زمینه مطرح می‌شود، این است که هولوگرام چیست و در مشاغل مختلف از چه هولوگرامی باید استفاده کرد؟

در اینجا به معرفی انواع هولوگرام های لازم برای کسب و کارهای گوناگون می‌پردازیم.

استفاده از کدام هولوگرام برای کسب و کار شما ضروری است؟

در مشاغل مختلف از کدام هولوگرام استفاده کنیم؟

شما می‌توانید از چاپ هولوگرام، به عنوان علامتی برای احراز هویت برند خود در بازار استفاده کنید. این برچسب‌ها به محصولات شما یک شخصیت امن و متمایز می بخشند که برای بازاریابی و جذب مشتری بسیار حائز اهمیت است.

هولوگرام در بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ از جمله داروسازی، آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و آشامیدنی، لوازم الکتریکی، تولید نرم افزار و غیره، برای جلوگیری از هرگونه جعل، استفاده می‌شود.

این تکنولوژی علاوه بر اینکه از محصولات در برابر جعل‌ کنندگان محافظت می‌کند، برای بهبود تصویر برند و همینطور جذب اعتماد مشتریان نیز موثر است.

بنابراین فرقی ندارد در چه حوزه ای فعالیت دارید، هولوگرام ‌ها می‌توانند بخشی از استراتژی کسب و کار شما باشند اما بهترین هولوگرام برای شما کدام است؟

انواع هولوگرام چیستند؟

از فناوری‌های مختلفی برای چاپ هولوگرام ها استفاده می‌شود که بسته به سطح امنیت مورد نیاز شما دارای سطوح پیچیدگی‌ مختلف هستند. شما می‌توانید بر اساس صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستید یکی از انواع برچسب‌های امنیتی را برای محصولات خود انتخاب کنید.

در اینجا به کاربرد انواع هولوگرام ها در مشاغل گوناگون اشاره می‌کنیم:

انواع هولوگرام چیست

هولوگرام های ضد جعل

هولوگرام‌‌ های مورد استفاده در برخی از محصولات، باید دارای ویژگی‌های امنیتی بالایی باشند و امکان جعل آنها وجود نداشته باشد. ویژگی‌های مخفی موجود در این نوع هولوگرام‌ ها مانند تصاویر درهم، ریز متن ها و جوهر های حساس به اشعه ماوراء بنفش یا سایر جوهرهای تخصصی، امنیت این برچسب‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. برخی از انواع این برچسب‌ها عبارتند از:

  • هولوگرام سه بعدی
  • ماتریس نقطه ای
  • هولوگرام فلیپ فلاپ
  • هولوگرام طرح مخفی

برای سفارش چنین برچسب‌هایی نیاز به ثبت مدارک حقوقی فرد یا شرکت سفارش دهنده است. پس از تولید و چاپ لیبل نیز، این محصول به هیچ عنوان به شخص ثالث دیگری فروخته نمی‌شود. ساخت این لیبل‌ها به تجهیزات و فناوری های تخصصی نیاز دارد که در نتیجه، جعل آنها را برای سودجویان و افراد متقلب ناممکن می‌سازد. به این ترتیب این برچسب‌ها اصالت کالای شما را برای مشتریان تضمین می‌کنند.

برخی از محصولاتی که به این نوع لیبل‌ها احتیاج دارند عبارتند از:

·         استفاده از هولوگرام در محصولات دارویی

برخی از داروها ممکن است به طور تقلبی تولید و فروخته ‌شوند که این یک تهدید جدی برای صنعت داروسازی محسوب می‌شود. برای مبارزه با چنین مسائلی، بسیاری از شرکت‌های دارویی برتر در جهان، استفاده از هولوگرام را برای محافظت از محصولات خود در نظر گرفته‌اند. به این ترتیب چاپ هولوگرام به عنوان علامت اصالت محصولات دارویی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از پرکاربردترین هولوگرام های مورد استفاده در این صنعت می توان به برچسب‌های سه بعدی، ماتریس نقطه‌ای، ضد دستکاری و خودچسب اشاره کرد. مجتمع چاپ سیناپکینگ با استفاده از فناوری‌های پیشرفته در چاپ هولوگرام، کپی کردن اینگونه لیبل ها را برای جعل‌کنندگان غیرممکن کرده است.

·         استفاده از هولوگرام در محصولات آرایشی و بهداشتی

اطمینان خاطر از اصل بودن محصولات آرایشی و بهداشتی، به علت تاثیر زیاد آنها بر سلامتی مصرف‌ کنندگان، بسیار حائز اهمیت است. به همین خاطر اگر در حوزه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی فعالیت دارید توصیه می‌کنیم با انواع هولوگرام‌ های ضد جعل، از فروش محصولات تقلبی به نام برند خود جلوگیری کنید.

·         استفاده از هولوگرام در گارانتی انواع لوازم الکتریکی و نرم افزارها

از برچسب‎های هولوگرام سه بعدی با ضریب امنیتی بالا، می‌توان به عنوان گارانتی محصولات با ارزش نظیر انواع لوازم الکتریکی، موبایل‌ها، لپ تاپ‌ها و همینطور گارانتی نرم افزارها استفاده کرد. به عنوان مثال، حتما تاکنون روی جعبه موبایل خود هولوگرام سه بعدی را ملاحظه کرده اید. این برچسب‌ها از عمق، رنگ و تصاویر مختلفی ساخته شده اند که کار جعل آنها را بسیار دشوار و در اصل غیرممکن می‌کند.

هولوگرام های کد دار (QR)

هولوگرام های کد دار

این نوع برچسب‌ها، دارای رمز یا کد منحصر به فردی هستند که فقط با نرم افزارها یا دستگاه‌های خاصی قابل شناسایی و خواندن است. این نوع لیبل‌ها در اصل برای حفظ اطلاعات به شکل الکترونیکی کاربرد دارند. امکان ردیابی محصول با افزودن این ویژگی به لیبل به طور فزاینده ای مهم و از نظر تجاری قابل قبول است.

 برخی از مصارف این لیبل‌ها عبارتند از:

·         محصولات لوکس و گران‌قیمت

صاحبان برندها باید در نظر داشته باشند که هر چه برند آنها موفق‌تر و شناخته شده تر شود، احتمال اینکه سودجویان بخواهند با روش‌های تقلبی برند آنها را جعل کنند بیشتر است.

بنابراین چنانچه در حوزه تولید یا فروش محصولات لوکس و برندهای مطرح جهان فعالیت دارید با کمک این نوع هولوگرام ها می توانید اصالت کالای خود را نزد مشتریانتان تضمین کنید. تأیید اصل بودن محصول یک مورد استفاده بسیار رایج برای این نوع از هولوگرام ها است. لیبل‌های کد دار می‌تواند برای انواع ساعت های لوکس، عطر و ادکلن های گران‌قیمت و پوشاک مارک‌دار مناسب باشد.

استفاده از هولوگرام های دو بعدی در مشاغل

در حال حاضر انواع هولوگرام های دو بعدی برای کسب و کارهای گوناگون از جمله شرکت‌ها و کارخانجات مختلف تولید می‌شود. این برچسب‌ها به صورت لوگوی شرکت یا نام محصول نیز کاربرد دارند و راهی مبتکرانه و مقرون به صرفه برای نمایش اصالت و اعتبار شما در بازار هستند.

از لیبل‌ های دو بعدی، همچنین بر روی کارت های شناسایی، کارت های اینترنت و کارت های اعتباری استفاده می‌شود. این نوع برچسب‌های امنیتی از چند لایه و تصویر تشکیل شده اند که روی هم قرار گرفته و از زوایای گوناگون به شکل یک رنگین کمان دیده می‌شوند.

هولوگرام های عمومی یا آماده در کسب و کارها

این روزها هولوگرام عمومی تقریبا بر روی هر محصولی در بازار دیده می‌شود. آنها ممکن است عملا در هر صنعتی یافت شوند. این نوع هولوگرام‌ ها ارزان‌قیمت بوده و مانند هولوگرام‌های سه بعدی از سطح امنیتی بالایی برخوردار نیستند.

هولوگرام های عمومی

از هولوگرام های عمومی یا ژنریک بیشتر برای صنایعی استفاده می‌شود که نیازی به فاکتورهای امنیتی بالا برای ارائه محصولات خود ندارند. همچنین معمولا روی این نوع برچسب‌ها عباراتی مانند اصل یا original درج شده است.

جمع بندی

اگر تجارت شما نیاز به فاکتورهای امنیتی بالا برای ارائه محصولات به مشتریان دارد، باید از انواع هولوگرام‌ های ضد جعل استفاده کنید، در غیر این صورت می‌توانید هولوگرام ‌های عمومی با سطح امنیت پایین تر را انتخاب نمایید.

شرکت سیناپکینگ در ساخت انواع هولوگرام‌ های با کیفیت بالا و ضدجعل، تخصص و تجربه کافی دارد. این شرکت هولوگرام هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که مطابق با استانداردهای بین المللی بوده و راه حل امنیتی مناسبی برای نیازهای تجاری شما است.

این شرکت بر اساس نیاز مشتریان خود، از جدیدترین و پیچیده‌ترین تکنیک‌ها برای افزایش کیفیت و امنیت برچسب‌های هولوگرامی استفاده می‌کند. برخی از ویژگی‌های برچسب های امنیتی آن عبارتند از:

  • قابل اسکن و کپی کردن نیستند؛
  • احراز هویت محصول را تسهیل می کنند؛
  • به اعتبار سنجی سریع و آسان کمک می کنند و …

اگر می‌خواهید جزئیات بیشتری در مورد مجموعه هولوگرام ‌های ضد جعل ما بدانید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =