فرهنگ و هنر

ماجرای تقلب در آرای فینال عصر جدید حقیقت دارد ؟

تقلب در آرای فینال عصر جدید حقیقت دارد ؟

بر اساس نتایج فینال عصر جدید فاطمه عبادی با کسب ۶۵۴۴۹۶۴ رای مردمی نفر اول و برنده فینال عصر جدید شد و جایزه 500 میلیون تومانی را به دست آورد. این نتیجه برای بسیاری از مردم قابل انتظار نبود و آنها انتظار داشتند محمد زارع یا پارسا خائف قهرمان عصر جدید شوند.همین مورد باعث شد برخی مدعی شوند نتایج نهایی عصر جدید دستکاری شده و قهرمان عصر جدید جابجا شده است. در ادامه با بخش فرهنگ و هنر ماگرتا همراه باشید.

ماجرای تقلب در آرای فینال عصر جدید حقیقت دارد ؟

ادعاهای مختلفی در رابطه با تقلب در برنامه عصر جدید در فضای انتشار یافته است :

  • عده‌ای می گویند که برنده عصر جدید در هیچ کدام از نظرسنجی‌ها جزو نفرات اول نبود
  • گروهی دیگر اعتقاد دارند که قهرمان شدن فاطمه عبادی دستوری بوده و احسان علیخانی مجبور به انجام آن بوده است.
  • عده ای نیز نوشتند که با برنده شدن محمد زارع مخالفت شده است و او را نفر دوم کردند.
فینال عصر جدید
فینال عصر جدید

[su_highlight background=”#a4a3a3″] برای روشن شدن موضوع چند مورد را با هم قید کنیم تا برخی سوء تفاهمات برطرف شود: [/su_highlight]

  • رویکرد مردم ایران در تصمیم گیریها بسیار تاثیر گذار است. مردم ایران همیشه نشان داده اند که بسیار عاطفی و احساسی هستند و این ویژگی در تصمیم گیری های آنها نیز تاثیرگذار است. مطالعات اجتماعی به خوبی نشان می دهد که مردم عمدتا در مواقع تصمیم گیری به مولفه های هیجانی اتکا می کنند و عوامل روانی و عاطفی فاکتور مهمی در گزینش های آنها است.
  • نظرسنجی های انجام شده در رابطه با عصر جدید جامعیت مناسب را نداشته و فقط شامل بخشی از مخاطبان می شود ، در نتیجه دخالت همه سلیقه‌ها در آن امکان پذیر نبوده است. در ضمن این نظرسنجی‌ها هرگز دقیق نیستند.
    به عنوان مثال پارسا خائف طی سه روز گذشته بیشترین میزان جستجوی گوگل را داشت اما بسیاری از مردم به قصد دانلود آهنگ او نام پارسا را جستجو کردند و نه با قصد رای دادن به او
  • اگر مورد اول را نادیده بگیریم هم باز نمی شود گفت که در آرا تقلب صورت گرفته است زیرا در برخی نظر سنجی های فضای مجازی فاطمه عبادی و محمد زارع رای خوبی داشتند.
    نتیجه این نظرسنجی‌ها به جامعه مخاطب و سلایق خاص افراد عضو آن شبکه مجازی مربوط است .

با این تفاسیر بسیار بعید است مدعای تقلب و دستکاری در آرای فینال عصر جدید درست باشد و تنها باید به حساب واکنش افراد به برگزیده نشدن نفر مورد علاقه شان نسبت داد و جامعه آماری ناقصی که به آن اتکا می کنند.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =