ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل کلاغ که از باغ قهر کنه، یه گردو به نفع باغبانه + داستان و ریشه

معنی و مفهوم کلاغ که از باغ قهر کنه، یه گردو به نفع باغبانه به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل کلاغ که از باغ قهر کنه، یه گردو به نفع باغبانه : در زندگی ما انسان هایی هستند که نه تنها ما را اذیت می کنند بلکه همیشه با قهر کردنشان به ما آسیب می رسانند. در صورتی که اگر این افراد نباشند به ما لطمه ای نمی رسد چون سودی هم برای ما ندارد.

در ادامه با ریشه و داستان ضرب المثل کلاغ از باغمون قهر کرد، یک گردو منفعت ما و شعر آن با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل عطایش را به لقایش بخشیدم

معنی ضرب المثل کلاغ که از باغ قهر کنه، یه گردو به نفع باغبانه

معنی ضرب المثل کلاغ که از باغ قهر کنه، یه گردو به نفع باغبانه

این ضرب المثل هم دقیقا به همین مطلب اشاره دارد. وجود کلاغ برای باغبان هیچ سودی ندارد، نه کمکی به رشد محصول می کند ، نه صدای زیبایی دارد و نه خودش زیبا است که از وجودش درباغ استقبال کند ، تنها کاری که کلاغ برای باغبان می کند که گردو های او را می خورد، اگر کلاغ از باغبان ناراحت شود، تنها نتیجه اش این است که گردوهای بیشتری برای باغبان می ماند البته یادمان باشد که فقط یک گردون نیست بلکه ممکن صد یا هزار گردو هم به نفع باغبان شود.

پس گاهی وقت ها می شود با پاکسازی انسان هایی که برای ما ضرر می رسانند، زندگی بهتر و پربار تری داشته باشیم.

حضور کلاغ ها نه تنها برای باغبان مفید است، بلکه باعث آسیب نیز می شود. اگر کلاغ ها از دست باغبان قهر باشند، گردو های بیشتری برای باغبان باقی می کند.

این ضرب المثل برای کسانی به کار می رود که علاوه بر خستگی , سر بار بودن، قهر و ناز هم می کنند.

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل استخوان لای زخم گذاشتن
و
معنی ضرب المثل گل پشت و رو ندارد

✅ به پایان این ضرب المثل کلاغ که از باغ قهر کنه، یه گردو به نفع باغبانه رسیده ایم؛ اگر نظری در این ضرب المثل دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *