ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد کلاغ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد کلاغ با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد کلاغ: هر یک از موجودات خداوند زیبایی های خاص خودشان را دارند و برای هدفی متولد شده اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره حس و حال شنیدن صدای قار قار کلاغ

انشا در مورد کلاغ

انشا در مورد کلاغ

مقدمه: صدای قار قارش در پاییز چندان خوشایند نیست ولی انگار به ما یاد آوری می کند که برای در پاییز هم مانند بهار زندگی پا بر جا و رو به راه است. هنوز هم درختان سر به فلک کشیده مهربان و ایستاده منتظر رویش بهار هستند و ما را می خوانند.

بدنه: کلاغ حیوانی در رسته پرندگان است که دارای رنگ سیاه بوده و در زمستان و پاییز بیشتر به مناطق مسکونی سر می زند. این موجود بسیار باهوش و زیرک است و دانشمندان معتقدند که در آینه خودش را شناخته و عکس العمل نشان می دهد.

این موجود زبل و دانا همیشه بهترین خوراکی ها را برای خود داشته و برای انسان هم درد سرهایی درست کرده است. این حیوان بسیار با حیا بوده و کسی تاکنون روابط دوجنس این پرنده را ندیده است. این مو جود زیرک دارای عمری طولانی تر از پرندگان دیگر است.

این پرنده مقتصد مدت ها و سالها لانه زندگی خود را حفظ کرده وهرسال دوباره لانه سازی نمی کند. او حیوانی فرصت طلب بوده و برای یافتن خوراک و غذای خود بسیار تلاش می کند و از پای نمی نشیند. دیدگاه مردم این است که کلاغ موجودی بد شگون و نامیمون است، اما کاش کمی بیشتر فکر کنیم خدا هیچ موجودی را بیهوده نیافریده، ما خودمان هستیم که چنین تصوری داریم و اصلا درست نیست.

هر موجودی برای خودش زیبایی هایی دارد، ما در جایگاهی نیستیم که حیوانات و موجودات خدا را قضاوت کینم و یا در مورد زنده یا مرده بودنشان نظری بدهیم. رسالت  هیچ موجودی برای ما مشخص نیست و باید انسان خودش را بسازد و اصلاح کند و گرنه خدای مهربان کرم زیر دریا را هم می بیند و هوایش را دارد.

نتیجه گیری: کاش به اندازه کلاغ حیا داشتیم و برای خودمان حریمی و حد و مرزی، بی حجاب و بی پروا دنیا را به سمت تباهی می بریم و از کسی و چیزی ترسی نداریم. کلاغ دسترنج و زحمت خودش روزیش است و ما از دسترنج دیگران می خوریم.

انشا در مورد کلاغ با طبقه بندی

مقدمه: کلاغ را که نگاه می کنم از تیزی و ذکاوتش لذت می برم، بسیار تیز و زرنگ است و صدای پای انسان را می شناسد. او پرنده ای موذی و در عین حال خرابکار هم هست که گاهی خطراتی هم برای انسان به همراه دارد.

بدنه: همیشه روی دیوار گلی خانه مادر بزرگ می نشست و منتظر پارچه پنیر می شد تا ان را بردارد و ببرد، مادر بزرگ هر بار یادش می رفت و می دید که پارچه قالب پنیرش نیست. این ماجرا هر هفته تکرار می شد. درخت تبریزی حیاط مادر بزرگ بسیار بلند قامت بود و  یک لانه کلاغ روی آن جا گرفته بود و هر سال دو کلاغ در آنجا ماوی می گرفتند.

روزی به یاد دارم که باد تندی در حال وزیدن بود و درخت تبریزی هم با صلابت تمام به هر طرف می رفت و می امد. خوب به یاد دارم که مادر بزرگ هم نگران خراب شدن لانه های این پرندگان بود تا این که آن اتفاق در یک روز پاییزی رخ داد و زمانی که باد با قدرت می وزید، ناگهان لانه این حیوانات بی پناه هم خراب شد و ما در کمال ناباوری دیدیم که چند پارچه پنیر مادر بزرگ در حالی که خشک و پاره شده بودند همراه لانه به زمین پرتاب شد.

چه قدر کلاغ ها سرو صدا کردند و رفتند. مادر بزرگ هم غمگین شد و چیزی نگفت. کلاغ همه ی خاطراتش را درخانه مادر بزرگ جا گذاشت و با دلی ناراحت پر زد و رفت.

کلاغ ها موجوداتی با پرهای بسیار تیره هستند که از دور برق می زند و همواره رنگ پرش معروف است. این پرنده موجودی زیرک است که مهربانی را می شناسد و در هر جای و مکانی لانه نمی سازد. او شاید در طبیعت فواید زیادی داشته باشد، بسیاری از درختان خودروی بادام و گردو توسط این پرنده کاشته شده اند.

چون بادام و گردو را با خود برده ولی قدرت شکستن ندارد در طبیعت رها کرده و می رود. این موجودات گوزن ها را بسیار دوست می دارند و تا بتوانند روی شاخ گوزن می نشینند. کلاغ مظهر استقامت در طبیعت است و هیچ وقت از سرما و طوفان هم هراسی ندارد.

نتیجه گیری: هر پرنده و موجودی در این جهان برای هدفی خلق شده است اگر ما هر پرنده ای را دوست نداریم پس دلیل بر زشتیش نیست. به موجودات و پرندگان احترام گذاشته و به آنها آسیب نرسانیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد کشاورزی
و
انشا در مورد کوه به کوه نمیرسد آدم به آدم میرسد
و
انشا در مورد گل

☑️ به پایان انشا درباره کلاغ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =