ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد کشاورزی ✔️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد کشاورزی در روستا با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد کشاورزی: رکن زندگی انسان با کشاورزی پایه ریزی شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد کوه به کوه نمیرسد آدم به آدم میرسد

انشا در مورد کشاورزی

انشا در مورد کشاورزی

مقدمه: شالوده و مایه رشد و گسترش دنیا کشاورزی و  کار و تلاش بوده است. حتی زمانی که انسان ها در غار و جنگل زندگی می کردند از طریق کشاورزی امرار معاش می کردند تا این که به فکر ساخت ابزار و لوازم اولیه پرداختند.

بدنه: انسان با کشاورزی رشد کرده و به اهداف خود رسیده است. اولین نیاز اصلی و اساسی انسان نان بوده که از طریق کشت گندم حاصل می آید. تمامی مایحتاج انسان مانند انواع میوه، برنج، صیفی، مغزدانه ها، سیب زمینی و  پیاز از طریق کشاورزی به دست می آید و چنانچه یکی از این لوازم ضروری در دسترس انسان نباشد، زندگی مختل شده و از طرفی با کاهش کاشت درخت و فضای سبز، جهان با کمبود اکسیژن مواجه شده و شروع به خشک شدن می کند.

چه بسیار درختان و گلستان ها و مزارعی که به دست فراموشی سپرده می شوند اگر چنانچه کشاورزی کم اهمیت شود. برای داشتن یک کشاورزی عالی و مطلوب باید آب و خاک مناسب در کنار هم باشند و نیروی انسانی کاردان که بتواند این داشته ها را به جای خوبی برساند.

کشاورزی زیر بنای رشد صنعت و ساخت لوازم و ابزار صنعتی شده است و از طرفی این رشد صنعت موجب افزایش شغل و رونق اقتصادی می گردد. کشاورزی موجب رشد و تحول اقتصادی می گردد و چنانچه روزی خاک و آب مساوی برای مردم جهان وجود نداشته باشد حتما جنگ سختی در خواهد گرفت.

کشاورزی که رونق داشته باشد انسان ها می توانند جانشان را حفظ کنند، با دست خود بکارند و بخورند و زندگی را ادامه دهند. اگرچه با پیشرفت علم و تکنولوژی کشاورزی هم مکانیزه شده اما هنوز پایه و اساس زندگی اولیه بر پایه کشاورزی بوده و انسان با کشاورزی زندگی خود را سر و سامان داده است.

نتیجه گیری: اگر می توانید یک نهال و درخت بکارید و برای آخرت خود عملی نیکو بفرستید. روزهای خوش را مدیون کشاورزی هستیم و خوب می دانیم که کشاورزی بهتر راه زنده ماندن است. پس به دستان کشاورز بوسه زنید و خدا را فراموش نکنید که چنین مهارتی به شما ارزانی داشته است.

انشا در مورد کشاورزی در روستا

مقدمه: کشاورزی تکیه گاه زندگی انسان است و اگر روزی شرایط جهان تغییر کند و مردم مجبور باشند خودشان کار کنند و بخورند حتما باید به سراغ کشاورزی بروند.

بدنه: کشاورزی اگر نباشد نه درختی خواهد بود و نه گلی و گیاهی، نه میوه ای و نه خوراکی، هر کس دنبال یک لقمه نان برای سیر کردن شکم، نه مهمانی و نه یلدایی و نه هندوانه ای، کشاورزی که باشد همه جا سرسبز و گندمزار ها پر از دانه های سبز، جهان پر از شادی و مهر و دوستی است اما اگر کشاورزی نباشد و آب هم به انتها برسد آن روز زمان مرگ کره زمین است.

کشاورزی که باشد جهان پر از روشنی و امید و بهروزی است. اما اگر بهاری نباشد و شقایقی و زندگی، چگونه خواهد شد. مردم خوب می دانند که اگر کشاورز نباشد زندگی رونق ندارد و خوشی و سبزی سفره ها از وجود کشاورز است.

خوشی مراسمات و میوه های رنگارنگ و پر بودن سفره ها همه از کشاورزی است و سرسبزی مزرعه ها، رونق باغ و چشم چراغ خانه ها همه از برکت وجود کشاورزی است. پس حال که چنین مهارت و قدرتی از سوی خداوند در اختیار انسان قرار گرفته بهتر است در خدمت انسان و خدا و رضای او قدم برداریم.

ای انسان غافل از کاشت موادی که ممکن است موجب خسران انسان شود اجتناب کنید و از خدا بترسید. کاشت تریاک و خشخاش زندگی مردم را به نابودی و فنا می کشاند. به جای کاشتن مواد خطرناک و  کشنده گندم و گل و درخت بکارید و زندگی را به مردم و دنیا هدیه کنید.

کاش قدر این همه نعمت را بدانیم و از انجام کارهایی که برای زمین خطر دارد و نسل بشر را تهدید می کند دوری کنیم. روزهایی را به یاد آورید که در کویری مانده اید که نه آبی و غذایی و نه سایه ای، پس بهتر است قدر این روزهای ناب را بدانید و برای شادابی زمین کاری کنیم. زمین امروزه درگیر کم آبی شده پس برای حفظش آب را خوب استفاده کنیم تا زنده بمانیم.

نتیجه گیری: زمین نیازمند محبت است و رسیدگی، حالا که هرچه می خوریم از برکت وجود زمین و آب است پس زمین را و داشته هایش را آلوده نکنیم و خدا را شکر گوییم که سفره ما را سبز داشته است. امیدوارم نیاید روزی که مجبور شویم علف بخوریم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد گل با روش پرسش سازی
و
انشا در مورد لامپ
و
انشا در مورد لبخند مادر

☑️ به پایان انشا درباره کشاورزی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =