ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد لامپ ⚡️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد لامپ روشنایی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد لامپ: منظور از لامپ همان نور و روشنایی از طریق برق است که توسط لامپ به منازل می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد لبخند مادر

انشا در مورد لامپ

انشا در مورد لامپ

مقدمه: لامپ دارای انواع متعددی است که هر کس مطابق میل و نیاز منزلش خریداری کند. لامپ نمود و سمبل روشنایی بوده و همواره مردم از ان به عنوان روشنایی به کار می برند. روشنایی لامپ از برق است و برق هم کار شاهکار جهان ادیسون است.

بدنه: روزی ادیسون به برق دست یافت نمی دانست که روزهای آینده مردم با برق چه کارهایی خواهند کرد و یا چگونه به داخل منزلشان خواهند برد. لامپ و شکلش را که می بینم کمی به توانایی و خلقت این انسان به تفکر فرو می روم که چگونه دست به چنین خلاقیت هایی زده است و چگونه همه چیز را برای خود به دست آورده و دنیا را زیر پای خود گرفته است.

لامپ هم نمونه ای از این خلاقیت هاست تا از برق برای روشنی منزل خود استفاده نماید. لامپ وقتی در بالای سرمان هست و نور می دهد زیباست، ولی اگر روزی سوخته شود به کناری افتاده و دیگر ارزشی ندارد. لامپ دارای نمونه های متعددی بوده و هریک از دیگری زیباتر بوده و همواره مدل های جدیدی به بازار می آید.

لامپ هم همدم تنهایی می شود و در روزهایی که کسی در خانه نباشد اتاق دلم را روشن می کند. لامپ که روشن نشود زود عوض می شود ولی وقتی دلم روشن نمی شود و در ظلمت و تنهایی هستم چگونه روشنش کنم و یا تعویضش کنم. گرد لامپ را در روزهای خاصی گردگیری می کنند، ولی من کی و در کجا وجودم را گردگیری کنم.

وجود لامپ برای خانه ضروری است ولی بود و نبود من چندان فرقی ندارد. انواع لامپ را که می بینم می فهمم که انسانها هم مثل لامپند و هر کدام به شکلی و شیوه ای. لامپ موجب روشنایی می شود و گاهی ما انسانها موجب تاری و ظلمت دیگران.

نتیجه گیری: نور لامپ موجب روشنی منزل و خیابان می گردد، کاش ما انسانها هم بتوانیم منبع فیض و نور رسانی به دیگران باشیم و برای روشنی قلب خودمان و دیگران تلاش کنیم و راه روشن زندگی را به مردم نشان دهیم و خودمان هم به راه درست برویم.

انشا در مورد لامپ روشنایی

مقدمه: نور لامپ که نباشد راهی برای روشنی خانه نیست و اگر هم لامپ بشکند و کارایی خود را از دست دهد خیلی سریع عوض می شود. امروزه نور لامپ ضروری ترین وسیله لازم برای انسان است که فقدانش زندگی را مختل می کند.

بدنه: لامپ را که خوب نگاه می کنم می بینم درونش پیداست و تمام رشته هایش دیده می شود، اما درون من و تو پیدا نیست و همه چیزش مبهم است. لامپ را که می بینم چه قدر شفاف است غبطه می خورم و برای مثل تو بودن خودم را سرزنش می کنم که خدایا چرا من این همه زلال و شفاف نیستم.

لامپ مظهر نور و روشنایی و شفافیت بوده و همه جا را روشن کرده است. کاش من هم روزی بتوانم همه جا را شفاف کنم و نور را بر همه عرضه کنم. کاش بتوانم نور را مانند خرمن گل بر همه جا عرضه بدارم و مظهر نور و روشنایی کردم. لامپ در نمونه های متعددی در میان مردم توزیع می شود و هر کدام جلوه ای دارد. یکی برای خواب و دیگری برای زیبایی و سومی هم برای روشنایی.

قدر نور و روشنایی و لامپ را بدانید و مطمئن باشید که فقدان لامپ کار و زندگی را برای شما سخت خواهد کرد. اگر لامپ را با اطرافیانمان مقایسه کنیم می بینیم که اطرافیانمان هم اندازه لامپ و هزارن بار بیشتر برایمان مفید هستند و اگر یک روز نباشند حتما زندگی روزهای سختش را به ما نشان خواهد داد.

کاش بدانیم که اگر سر یکی درد بگیرد حتما ما هم روزگار خوبی نخواهیم داشت و زندگی بر ماسخت خواهد شد. انسان های نابی که لامپ های زندگی ما هستند و ما به آسانی فراموششان می کنیم. لامپ معادل دارد و در بازار زیاداست، ولی افراد زندگی ما معادل ندارند و روزی هم تمام می شوند.

روزی پدر و مادر و همه از کنارمان خواهند رفت و حسرتی عمیق وجودمان را پر خواهد کرد. قدر لامپ های بی توقع زندگی را بدانیم و برای شاد و سرحال بودنشان دغدغه داشته باشیم. لامپ مظهر روشنایی است و موجب آرامش و آسایش.

نتیجه گیری: قدر نعمت های زندگی خود را بدانید. پدر و مادر لامپ های پرفروغ و دوست داشتنی زندگی هستند قدر این همه نعمت را بدانید. و برای شفافیت و طول عمرشان دعا کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد نامه ای به امام زمان (عج)
و
انشا در مورد موفقیت
و
انشا در مورد نامه ای به دوست

☑️ به پایان انشا درباره لامپ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *