ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد نامه ای به امام زمان (عج) ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد نامه ای به امام زمان با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد نامه ای به امام زمان: امام خوبی ها سلام، غایب منتظر سلام، کجایی جان و جهانم، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد موفقیت

انشا در مورد نامه ای به امام زمان

انشا در مورد نامه ای به امام زمان

مقدمه: امام زمان و حرف زدن و نامه نوشتن به این امام دوست داشتنی آرزوی همه شیعیان است و کسی را نمی شناسم که برای این عزیز بی تاب نباشد. چه انسان هایی که در حسرت دیدارش عمرشان تمام می شود و همچنان در حسرتش هستند .

بدنه: امام خوبی ها سلام، نمی دانم در کجایی و مشغول چه کاری هستی، می دانم که می دانی ولی من این بنده سراپا تقصیر خواستم کمکی بگیرم و صدایت کنم. عزیز و محبوب درگاه خداوند، دنیا در اتش ظلم و جور و عصیان می سوزد، خبر داری کودکان شیعه را سر می برند، خبر داری مسلمانان در درد و مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

محبوب من کجایی که اتش ظلم و ستم و خودخواهی حاکمان از خدا بیخبر جهان را به سمت نابودی می برد، امام مهربانم، می دانم که همه را می دانی، اما من دلتنگم و باید برایت بگویم که چه قدر دنیا تاریک شده و هرکس دنبال خودش و کارش می رود.

امام دوست داشتنی هر جمعه جمکران را آب و جارو می کنیم و منتظریم و نمی دانیم تو از کدام سمت و کی می آیی. دلدارم من سخت برایت بی تابم و می دانم که می دانی، عزیز دل زهرا این همه ظلم بر ما روا مدار و خودت از خدا بخواه که ظهورت نزدیک شود و دست مردم را بگیری، ای امام مظلومان و درماندگان کی و کجا اسب سفیدت از راه می رسد و تو سوار بر ان دل ما را روشن می کنید.

دنیا و اهلش تو را باور ندارند ولی من می گویم دنیا حول وجود مبارک تو می چرخد و خداوند دینا را برای وجود پرفروغ تو آفرید. امام زمانم من و امثال من سخت به وجود تو محتاجیم و نیازمند، دستمان را بگیر تا راه گم نکنیم و برای فرجت منتظر نمونه باشیم.

نتیجه گیری: بر هر مسلمانی واجب است که برای زودتر شدن فرج امام زمان دست به کارهایی بزند تا فرج نزدیک تر شود که یکی از آنها ترک گناه است. خدایا توفیق دوستی و انتظار امام زمان را به ما عطا کن.

نامه ای به امام زمان از زبان یک دانش آموز

مقدمه: امام بزرگ و دوست داشتنی سلام، سلام بر تو که همه جهان از حضور تو سایه ای بیش نیست. من هر بار که دلم می گیرد صدایت می کنم. ای همه خوبی و مهربانی عذر و  کوتاهی مرا بپذیر و دستگیرم باش.

بدنه: ای بهترین و زیباترین محبوب سلام بر تو  که همه را می یابی و می بینی و خبر داری، امام عزیز و مهربان دنیا سخت در غم و اندوه غرق شده و همه جای آن را بیماری و ظلم و ستم فراگرفته است. خدای بزرگ و دانا را شاهد می گیرم و از او می خواهم که فرجت را نزدیک کرده و مسلمانان را دلخوشی دهد.

ای امام دانایی ها و عشق و مهرورزی تو را دوست می دارم و می دانم روزی از سمت کوچه های باران خواهی آمد و با خوبی هایت همه جا را روشن خواهی کرد، ای برتر از هزار دنیا و زندگی و دارایی و عشق و فرزند اگر بیایی من همه جا را با گلاب آب و جارو خواهم کرد و خاک پایت را سرمه چشم که نگاهت شفاست و یادت صفا، کی و از کدام سمت منتظرت باشم که سخت دلم هوایی شده و هر صبح به یادت خورشید را سلام می کنم ای خورشید عالم افروز دین کجایی و کی و چه زمانی از راه می رسی تا من همه عالمیان را برایت مهیا کنم و ندای عشق و دوستی و مهربانی برای جهان سر دهم.

امام عزیز و معشوق دوست داشتنی من کاش مردم جهان می دانستند تو چه نعمت بزرگی برایشان هستی و قدرت را نمی دانند که همانا اگر تو نبودی همه دنیا به فنا می رفت. ای کاش پیروان همه ادیان دیگر هم به راه تو و مکتب تو بیایند تا در قیامت هم به رستگاری برسند و به بهشت بروند.

ای عشق بی پایان روزی که تو از راه برسی من خورشید و ماه را برای تعظیم به درگاهت می آورم و صدایت می کنم و برایشان از تو نور به عاریت و امانت می گیرم که تو روشنی از ذات مطلق خداوند داری و بی انتهایی .

نتیجه گیری: ولایت و پیروی از ولی فقیه بر هر مسلمانی واجب بوده و موجب رستگاری و رهایی می گردد. ای امام عزیز خدا را شکر که تو را دارم و تکیه گاهم هستی ای همه مهر و عشق و مهربانی….تو را من چشم در راهم شباهنگام( نیما)

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد نامه ای به دوست
و
انشا در مورد زبان خوش مار را از سوراخ بیرون می آورد
و
انشا در مورد هرکه بامش بیش برفش بیشتر با مقدمه و نتیجه گیری

☑️ به پایان انشا درباره نامه ای به امام زمان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *