ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هرکه بامش بیش برفش بیشتر با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد هرکه بامش بیش برفش بیشتر با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد هرکه بامش بیش برفش بیشتر: این یک ضرب المثل فارسی است که در میان مردم حایگاه ویژه ای دارد. برای دریافت اطلاعات بشیتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد چرا نماز می خوانیم

انشا در مورد هرکه بامش بیش برفش بیشتر

انشا در مورد هرکه بامش بیش برفش بیشتر

مقدمه: خداوند به هرکس نعمتی داده و فراخور همان نعمت هم به انسان کار و مسئولیت داده است. به گروهی پول و ثروت و به عده ای هم زیبایی و به یکی هم هوش و ذکاوت، اما در این میان کسانی که ثروت و مال بیشتری دارند، شرایط شان فرق دارد.

بدنه: کسانی که ثروت فراوان دارند. مال و منال جمع کرده‌اند و خدم و اطرافیان زیادی دارند و مرتب درگیر حسابرسی، مرتب کردن و رسیدگی به ثروت خود هستند یعنی بیشتر وقتشان را صرف این امور می‌گردد. این ضرب المثل یعنی اگر تعداد بام هایت زیاد باشد هر روز مجبوری هنگام بارش برف بام های زیادی را جارو کنی، یعنی اگر ثروت فراوان داری وقت زیادی هم لازم داری و برعکس فقرا و نیازمندان و مستمندان چنانچه پول و ثروت و اندوخته زیادی ندارند کار اضافی هم ندارند و روز و اموراتشان به آسانی می گذرد آرام سر بر بالش می گذارند و صبح هم نگرانی ندارند.

دیگر نگران محافظت از اموالشان نیستند می دانند که چیزی ندارند تا از آن مراقبت کنند. خاطرشان جمع است که همه داشته هایشان کنارشان است و امکان هیچ گونه دزدی وجود ندارد آنان بالششان زمین است و محافظشان هم خداست. اینکه ثروت فراوانی ندارند دلخور و ناراحت نیستند.

چون می‌دانند آرامش سهمشان است . و در مقابل افرادی که ثروت و مال و داراییشان زیاد است ، نگران هستند که کی و چه زمانی و چه شبی از دستشان برود و روزانه مشغول رسیدگی به این امور هستند و باید مرتب از دیگران برای امورشان کمک بخواهند. پس این ثروت گاهی موجب درد سر هم می شود. پس هر چیزی به اندازه خوب و مفید است و بهتر است اعتدلال رعایت گردد.

نتیجه گیری: هر کس که سرش بیشتر شلوغ باشد، کارش هم بیشتر خواهد بود. پس بهتر است در زندگی برنامه درستی هم داشته باشید و اگر چنانچه به لطف خدا ثروتی داشتید خدا و مستمندان را فراموش نکنید.

انشا درباره هرکه بامش بیش برفش بیشتر خلاصه

مقدمه: هرکه بامش بیش برفش بیشتر، یعنی در دنیا هر کس امورات روزمره زیادی دارد، کارهایش زیاد بوده و صبح تا شب مشغول کار و تلاش و مسافرت و رفت و آمد است تا بتواند کارهایش را مرتب کند.

بدنه: یادمان باشد که هر گاه نعمتی و ثروتی داریم باید قدرش را بدانیم و مغرور نشویم تا نعمت های خدا مستمر باشد و همیشگی، چنانچه روزو شب مشغول جمع کردن مال و ثروت و دارایی هستیم باممان زیاد است و باید تلاش و کارمان بیشتر باشد.

کسانی که هیچ مالی و ثروت اضافی ندارند، خوب می دانند که غمی و ناراحتی و استرسی هم ندارند. روزگارشان ساده می گذرد و همواره در آرامش و خوبی و خوشی هستند. کسانی که نه باری دارند و نه کارخانه ای و نه باشگاهی، شب و روز کارگری می کنند و همیشه در پی لقمه نانی حلال هستند و این رمز آرامش و آسایششان است.

روزهایی را که ثروتمندان در ناراحتی کاهش قیمت ارز و دلار و طلا هستند در کنار خانواده گرم و راحت زندگی می کنند و نگرانی ندارند، بیکار نیستند ولی پرمشغله هم نیستند، روزهای زندگی را در یاد خدا و عبادت می گذرانند، در مقابل دیگران ناهارشان را داخل ماشین و با نگرانی می خورند تا به کار برسند و امور کارخانه و صرافی و دلار را هم مرتب کنند.

کسانی که شب خسته سر به بالش می گذارند، صبح قبل از طلوع خانه را ترک می کنند حتی یادشان می رود که فرزندشان کلاس چندم است و همواره به علت داشتن کار زیاد چندان از شرایط کودکان خود مطلع نیستند. پس بهتر است بدانیم که داشتن بام زیاد هم گاهی خطرات زیادی دارد و انسان مجبور است که همه را به جان بخرد تا روزگار سپری شود.

انسان هایی که درگیری دنیایی زیادی دارند همواره به خودشان هم نمی رسند و گاهی فرصت از دست می رود و بیمار می شوند. غرق کار و رفت و آمد می شوند و بی خوابی اذیت می کند و دچار بیماری های روحی و روانی هم می شوند. پس در هر زمان که کار و مشغله زیاد شد از دیگران کمک بخواهید و زندگی را بر خودتان آسان کنید.

نتیجه گیری: زیادی بام شما را از خدا و زندگی غافل نکند تا بتوانید راحت و آسوده روزگار بگذرانید و همواره در آرامش و آسایش باشید. در امور کار و زندگی دیگران را هم سهیم کنید و موجب درآمد زایی برای دیگران هم شوید تا خداوند از شما راضی باشد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت
و
انشا در مورد جوینده یابنده است
و
انشا در مورد جنگل ترسناک

☑️ به پایان انشا درباره هر که بامش بیش برفش بیشتر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *