ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چرا نماز می خوانیم ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد چرا نماز می خوانیم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد چرا نماز می خوانیم: نماز رابطه معنوی با خداوند است که برای آرامش انسان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت

انشا در مورد چرا نماز می خوانیم

انشا در مورد چرا نماز می خوانیم

مقدمه: هر گاه که دلت گرفت و جایی نیافتی خودت را خالی کنی به سمت سجاده برو و خدایت را با تمام وجود صدا کن و نامش را بخوان تا آرام شوی و دردهایت فراموش شوند. نماز ایستگاه آرامش است.

بدنه: او خدایی بزرگ است که نیاز به نماز چند دقیقه ای من و تو بنده گناهکار ندارد. او غنی است و نماز من و تو فقط برای رفع دردها و ظلمت ها و مشکلات مان است. نماز که می خوانیم روحمان را با خدا پیوند می زنیم و می خواهیم که ما را از خودش جدا نکند و همواره به او متصل باشیم تا راه گم نکنیم که همواره انسان هایی که خدا را رها کردند و به راه خودشان رفتند سر به بیراهه بردند و ندانستند که سرانجام باید در محضرش حاضر شوند و پاسخگوی کرده هایشان باشند.

نماز می خوانیم تا از خدا بخواهیم که لحظه ای ما را رها نکند و راه را برای ما روشن کند و چراغ هدایتش را روشن کرده و دستمان را بگیرد. نماز چشمه نوری است که دل را صفا داده و وجود ما را پر از مهر و عشق و نورانیت کرده و آگاه مان می سازد که این دنیا در دست کیست و وظیفه ما در مقابلش چیست.

چگونه می توانید این همه نعمت را ببینید و شکر گزار نباشید، چگونه می توانید بخورید و بر خالقش تعظیم نکنید. پس نماز یک فرصت خوب و عالی برای پیوند معنوی با خدا بوده و از طرفی به قلبتان آرامش می دهد. نماز راه برقراری ارتباط با خداوند است که همه وجودش مهر است و عشق به بندگان. خدای بزرگ و زیبا رو و زیبا خو نیازی به نماز بی خلوص ما ندارد ما انسانها هستیم که باید خدا را از صمیم قلب بخوانیم و شاکرش باشیم.

نتیجه گیری: خدایا شکرت که مرا فرصت نماز خواندن دادی و برایم راه را نمودی تا به چاه نیفتم. پس ما انسانها هم موظف هستیم که از نعمت ها و داده های خداوند به خوبی استفاده کرده و شاکرش باشیم.

انشا در مورد چرا نماز را گرامی میداریم

مقدمه: صدای اذان بلند شده و من بی قرارم. صدای اذان که می آید منقلب می شوم و هوایی، وضو می گیرم و با همسایگان به راه می افتم. مادر بزرگ در بین راه می گوید مادر خدا که به نماز من و تو نیازی ندارد. من و تو ایم که محتاجیم.

بدنه : مادر بزرگ درست می گوید، او که همه آسمان و کهکشان و دریاها و پرندگان مطیعش هستند و صدایش می کنند، به نماز چند دقیقه ای ما بندگان طمع کار چه نیازی دارد که بخواهیم منت بگذاریم. این ما هستیم که در راه مانده ایم. نماز مرا به اوج آسمان می برد و خود را در محضر خدایی می بینم که مرا خلق کرده و من در مقابلش ذره هم نیستم.

خدایا چگونه و با چه زبانی از تو تشکر کنم که تو منبع فیضی و برکت، که تو منشا نوری و عشق، که تو سرتاسر مهری و مهربانی، خدایا شکرت که نماز را برای ارتباطم قرار دادی تا من بنده سراپا تقصیر و گناه گاهی به خود بیایم و صدایت کنم و از تو کمک بخواهم. خدایا شکرت که مرا در آغوش مهرت گرفتی و رهایم نکردی.

من تو را دوست می دارم و با تمام وجودم از تو اطاعت کرده و یاری از تو می جویم و در نماز و در سوره حمد هم می خوانیم که خدایا فقط از تو یاری می خواهیم، خدایا مرا هدایت کن و در راه گمراهان قرار مده. ای سراپا لطف و محبت، ای همه جلال و عظمت و شکوه و جاودانگی، من تو را فراوان دوست می دارم که راه و رسم بندگی را به من آموختید و من هم به بندگی خواهم کوشید.

نماز اوج اظهار بندگی و شکرگزاری است که هر بنده می تواند در مقابل خالق خود داشته باشد . چه روزهایی که من در غفلت بودم و غرق گناه و عصیان و تو خدای بزرگ به من نماز را آموختی تا بتوانم توبه کنم و تو را دریابم که تو بهترین و زیباترین معبودی هستی که مرا دوست می داری و من هم عاشقت هستم ای همه لطف و کرم و مهربانی.

نتیجه گیری: نماز راه رهایی از گناه و بی تفاوتی در مقابل گناهانی است که مرتکب می شویم. پس بهتر است برای روزهایی که خدا را فراموش کرده بودیم هم کاری کنیم و در توبه را بزنیم و از او تقاضای کمک و یاری کنیم که او بهترین یاری گر است.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد جوینده یابنده است
و
انشا در مورد جنگل ترسناک
و
انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب

☑️ به پایان انشا درباره چرا نماز می خوانیم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *