ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب ☑️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد صرفه جویی در مصرف آب با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب: آب مایه حیات و موجب شادی و سرزندگی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد ژاکت

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب

مقدمه: هر جا که آب باشد سرسبزی و شادی در کنار مردم است و اگر نباشد کویر و خشکسالی بیداد می کند. خداوند در قران هم اشاره می کند که ما آب پاک را برای سرسبزی و شادی شما دادیم.

بدنه: آب تنها نوشیدنی که هیچ  مایعی نمی تواند جای ان را بگیرد، پس کمی به خود بیاییم و بدانیم که یک لیوان آب جان هفت نفر را نجات می دهد، پس اگر صرفه جویی کنیم می توانیم زندگی را به انسان، گیاه و حیوان بازگردانیم. چه بسیار موجودات و حتی انسانهایی که برای یک لیوان آب از دست رفتند و ما به خودمان نیامدیم.

آب این مایه پر از حس و زندگی را دریابیم و برای نجاتش کاری کنیم. برای آبی که عمری ما را نجات داد هشتک زدن و نوشتن مقاله کار ساز نیست، باید مصرف را پایین بیاوریم و بدانیم که با کمک هم می توانیم طبیعت را نجات دهیم.

روزهایی که آب  را صرف شستن ماشین می کنیم به یاد اوریم و بدانیم که با یک مقدار کم آب هم می توان مسواک کرد، با یک لیوان آب هم می توان صورت شست. اما کاش از خودمان شروع کنیم و روزانه و کم کم مصرف آب را پایین بیاوریم و بدانیم که هر روز ممکن است آّبی برای مصرف وجود نداشته باشد و جنگ آب از راه برسد.

چه قدر دلگیراست روزی که مجبور شویم برای یک بطری آب صف بایستیم. چه قدر درد ناک می شود پرندگان تشنه و دل مرده آواز سر ندهند و از آن بدتر گلها زرد و دل مرده شوند. و چه قدر مرگ آورست روزی که ببنیم جانوارن، درخت و جنگل و همه موجودات در انتظار روزهای زرد باشند و ما هم بدحال و نگران باشیم. پس قبل از این که این روزهای تلخ از راه برسند کاری کنیم.

نتیجه گیری: قدر آب را مانند ثانیه های عمرمان بدانیم تا روزی مجبور نباشیم درد بکشیم. هر قطره اش هم حساب دارد و باید روزی جوابگو باشیم.

انشا در مورد صرفه جویی در مصرف آب برای کودکان

مقدمه: روزی با به یاد آورید که فقط برای مدتی کوتاه آب نداشتید و کولرتان هم کار نمی کرد کلافه می شوید و بی کار و بی حس…

بدنه: آب مایه زندگی که نه خود زندگی است و باید همیشه برای نگاه داشتنش تلاش کنیم. آب را چون جان شیرین عزیز بدارید و قطره قطره اش را با حساب و دقیق مصرف کنید. اگر روزی برسد که آبی برای آشامیدن نباشد پس بهتر است زندگی هم نباشد، گل ها پژمرده، دلها بی رمق، درختان زرد و همه دنیا در غمی بزرگ فرو خواهد رفت.

اگر روزهای تلخ را تجربه نکرده اید بدانید که بی آبی بدترین روزهای عمر است که هیچ وقت از یاد نمی رود. روزی که از خواب برخیزید و آبی برای نوشیدن و شست و شو و کارهای روزمره نباشد، ان روز روز عزا و ناراحتی و ماتم است. روزهایی را که آب فراوان مصرف می کنید قدر بدانید و هر لحظه خدا را شکر کنید.

لیوانی آب را دور نریزید و بدانید که همان یک لیوان آرزوی یک نفر است که از فاضلاب و آبهای آلوده مصرف می کند. یک ذره آب را هدر ندهید که روزگار سختی درپیش خواهد بود اگر این روزها صرفه جویی نکنید و برای آیندگان و فرزندانتان دل نسوزانید.

اگر فرزندانتان را دوست دارید آب را برایشان نگاه دارید و بدانید که روزی تمام خواهد شد و باید دست در دست بگذاریم و فقط دعا کنیم که خداوند مهربان کاری کند. این مایه خوش طعم و بهشتی را جون نفس و نبض خودتان محترم و عزیز بشمارید تا جان شیرینتان به خطر نیفتد.

آب این در کمیاب را چون مروارید در صدف پاس دارید و برای روزهایی که در راه است کاری کنید. هر صبح خدا را برای داشتن این آب شاکر باشید و از اینکه فراوانی نعمت است مغرور نشوید که همانا کفران نعمت از دستتان خواهد گرفت و حسرت برجای خواهد ماند.

روزهای گرم تیرماه را چگونه بی آب سر خواهید کرد و شاهد نابودی جنگل و درخت و زندگی خواهید بود. به گفته سهراب آب را گل نکنید و من می گویم آب را هدر ندهید تا در فرو دست هم همه سیره ها پر بشویند و شاد و شادمان بمانند.

قدر آب را بدانید که همه برکت است و شادی و لذت..صرفه جویی فراموش نشود. در یک روزگرم یک لیوان آب خنک از هر نوشیدنی بهتر است و خوش مزه تر.

نتیجه گیری: همه حرف ها در این جمله خلاصه می شود که قدر آب را بدانید تا زنده بمانیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد تاریکی شب
و
انشا در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد
و
انشا در مورد صدای باران

☑️ به پایان انشا درباره صرفه جویی در مصرف آب رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *