ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد تاریکی شب ◀️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تاریکی شب با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد تاریکی شب: شب خلوت مردان بزرگ است و راه ارتباط تنگاتنگ با خدا، جمله معروف شهریار در مورد امام علی(ع) شب ز اسرار علی آگاه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد

انشا در مورد تاریکی شب

انشا در مورد تاریکی شب

مقدمه: خدواند در قران می فرماید شب را موجب آرامش شما قرار دادیم پس باید از شب برای آرامش و آسایش و عبادت استفاده کرد. پاسی از شب را برای سخن گفت با معشوق و پاسی دیگر آرامش و خواب و آمادگی برای فعالیت در روز بعد.

بدنه: شب آرام آرام از راه می رسد زلفش آراسته و پولک های نقره ای بر روی آن انداخته است. زلف سیاهش افشان و منجوق ستاره بر روی آن نقش بسته است. دخترکی با زلف های بلند و آراسته در حالی که باد موهایش را چنگ می زند از راه می رسد، نرم و آرام و تیره، مردم همه خسته از کار روزانه با آغوش گرم از او استقبال می کنند.

ستاره ها سو سوزن ،آسمان و زمین شادی ماه در وسط این مجلس خودنمایی می‌کند تاریکی شب از راه رسیده است زیبا جذاب دوست داشتنی و پر از حس ناب آرامش، لحظاتی مخصوص که هرکس مختص خودش بوده و از ان لذت می برد، تاریکی شب فرصت خودسازی، اندیشه کردن و راز و نیاز با خدای بزرگ است.

چه بسیار عرفان بزرگی که از تاریکی شب برای خود سازی استفاده می کنند و خدایشان را می شناسند. ای کاش در این فرصت های طلایی به خود بیاییم و برای رهایی خودمان از شر شیطان نفس کاری کنیم. تاریکی شب یک فرصت خوب برای اندیشه در مورد خلقت، هدف از خلقت و وظیفه ما در مقابل خدای بزرگ است.

شب فرصت دستگیری از مستمندان است که هر آینه علی(ع) در شب های تاریک برای مستمندان غذا می برد و کسی نمی دید. روز فرصت کار است و شب فرصت اندیشه. تاریکی شب بهترین فرصت برای دیدار مستحقان و مستمندان است. شب در وجود انسان های دانا و اندیشمند غوغا می کند. شب محرم اسرار بزرگان و عالمان و دانشمندان است.

نتیجه گیری: تاریکی شب فرصتی عالی و استثنایی برای دیدار با معبود در کنج اتاق تنهایی خویش است با او خلوت کنید و توبه کنید و برای بندگان دیگر هم دعای خیر که همانا دعای بنده ای در حق بنده دیگر مستجاب می شود.

انشا در مورد شب مهتابی

مقدمه: تاریکی شب به اندازه زیبایی روز دلچسب و گواراست. از این فرصت به دست آمده به خوبی استفاده کنیم تا عمرمان مفید و ارزشمند شود. خلوت شب زمان کافی و وافی برای عشق ورزی و دیدار با محبوب است.

بدنه: خلوت شب را دوست می دارم و می دانم که این زمان بهترین فرصت برای ساختن نفس و محاسبه اعمال روزانه ماست تا روز به روز بهتر شویم و قدر روزهای عمر را بدانیم و در راه درست استفاده کنیم. دختر زلف افشان با پولک های طلایی و ماهی پرفروغ از راه افق می رسد وبرای ما بزم شب به راه می اندازد.

مهتاب میاندار است و ستاره ها رقاص و من هم در گوشه ای نگاه می کنم و لذت می برم. نوری کمرنگ از سوی افق باریده می شود و روزگار هم ملایم است و نسیمی می وزد. نه صدایی دل را می آزارد و نه کسی مزاحم می شود، همه منتظر و آرام به خواب می روند.

اما به گفته فریدون مشیری من به چه حالی از آن کوچه گذشتم، شب در کنار من که باشد من عاشق تر می شوم و شب ها فرصت اندیشه به عشق و محبوب را دارم. کنج تنهایی من آرام است و دلم قرص یاد خدا، گاهی شعر می خوانم، به موسیقی باران گوش می دهم و زمانی در سکوت مطلق هستم.

انگار صدای باد را به خوبی حس می کنم و در کنارم زوزه می کشد. گاهی دانه بارانی روی پنجره شیشه می افتد و من با صدایش خلوتم بر هم می خورد. گاهی هم صدای پرنده ای که رهسپار خانه و لانه است. رهگذران هم آرام و پاورچین به سمت مامن خود می روند و من فقط گوش می کنم.

دخترکی با موهای پرکلاغی در حوالی من نشسته و نرم نرم با من حرف می زند و من هم گوش می کنم. خدای مهربانم را می ستایم و او هم با چشمک ستاره هایش همراهی ام می کند. شب دوست قدیمی اولیای خدا و عاشقان است من هم با کمک شب و تاریکی اش او را خواهم شناخت و خودم هم کمی به خود خواهم آمد.

نتیجه گیری: شب فرصت رهایی از دست غم روز است. در شب با خدای خود خلوت کنید و یادش را در دلتان روشن نگاه دارید تا همه عمرتان روشن و پر فروغ باشد. در تاریکی شب با معشوق سخن بگویید و چراغ دلتان روشن کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد صدای باران
و
انشا در مورد کتاب
و
انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست

☑️ به پایان انشا درباره تاریکی شب رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *