ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست با مقدمه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست : هرچه قدر هم که رنگ ولعاب به رویت بزنی، روزی بر ملا خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد ثانیه

انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست

انشا در مورد از کوزه همان برون تراود که در اوست

مقدمه: انسان هر چقدر هم که ماهر و زبردست باشد و نقاب چهره خود را جذاب جلوه دهد و دیگران را با اعمال کردار و رفتار های دروغین فریب دهد اما سرانجام روزی آفتاب حقیقت آشکار خواهد شد و همگان به ذات اصلی آن فرد پی خواهند برد.

بدنه: اگر همه عمر مشغول عبادت باشیم و از درون اعتقادی به خداوند نداشته باشیم، اگر همه مال و اموال و ثروتت را ببخشی اما در آن رضای خدا نباشد و به قصد فریب دادن مردم باشد روزی با تمام کرده هایت رسوا خواهی شد چون خداوند می‌داند که ذات اصلی تو چیست و چه منظوری داری، اگر داخل کوزه آب باشد از ان فقط آب تراوش شده و آنچه در درون کوزه باشد برملا خواهد شد.

اگر دوست دارید که درون و بیرون شما زیبا و پر از جذابیت باشد برای آن تلاش کنید خودتان را بسازید و برای روزهای زیبای عمرتان برنامه ریزی کنید. عبادت خدا را به عنوان نمایش و یا ریا انجام ندهید بلکه برای نیاز خودتان و کمک خواستن از او عبادت کنید.

بندگان خدا را یاری کنید و هیچ وقت به دیگران ستم نکنید. چه بسیار انسان هایی که چهره زیبا و جذابی ندارند اما درون و سیرتشان بسیار زیبا بوده و به خداوند نزدیک است بخل نمی‌ورزند، حسد ندارند و به با دیده تحقیر به بندگان خداوند نگاه نمی کنند.

این افراد بندگان خاص خداوند هستند که تقوا و پرهیزگاری را عامل برتری می دانند.  هر کس می‌خواهد درونش زیبا باشد ابتدا باید گناهان را از خودش دور کند و تظاهر را از خودش دور کند. هر چه قدر هم که هنرمند باشید نمی توانید تا انتها نقش و نقاب خود را نگاه دارید.

نتیجه گیری: هر چه قدر هم که زیبا و جذاب جلوه نمایید، اگر ذات خوب و پاکی نداشته باشید، سرانجام بر ملا خواهد شد. درونتان را با بیرونتان یکی کنید و برای بهتر شدن هر دو بعد ظاهری و معنوی خویش تلاش نمایید.

انشا درباره ضرب المثل از کوزه همان برون تراود که در اوست

مقدمه: کوزه را دست بزنید اگر آبش خنک باشد دیواره هایش هم خنک خواهد شد اما اگر مدتها در آفتاب مانده باشد، آبش داغ شده و به راحتی کوزه هم داغ خواهد بود.

بدنه: عینک و نقاب مهربانی و بنده نوازی را از روی چهره ات بردار و برای هر کار خودت انتظار بنر و آواز نداشته باش که همانا خداوند بهتر از هر کسی از نیت بندگانش خبردار است. ذات و درون خود را به بهترین زیورها یعنی خویشتن داری آراسته کنید تا نزد خداوند جذاب و عزیز باشید.

کوزه ای که حاوی شربت سرخ رنگ باشد حتما رنگ دیوارش قرمز خواهد شد و محتویات آن پدیدار خواهد شد. چه گونه ممکن است فردی که در کارهایش حسن نیت ندارد، بتواند رفتار خود را پنهان کند و یافردی که از روی ریا برای دیگران خدمتی انجام می دهد،چگونه می تواند تا اخر ماجرا فیلم بازی کند و خود را نبازد.

درونتان هر چه باشد سرانجام روزی در عین ناباوری برای مردم مبرهن خواهد شد و مردم پی به ذات شما خواهند برد، شما شاید بتوانید خودتان را فریب دهید اما خدا را نمی توانید فریب دهید. کم کم نقاب و عینک خود بزرگ بینی را از رویتان بردارید و کمی به رفتار و کرده هایتان فکر کنید.

بهتر است کمی با خودتان صداقت داشته باشید و بدانید که روزی همه دروغ و تزویر و نیرنگ و ریا برچیده خواهد شد و شما مجبور به تعظیم و پذیرش اشتباهتان خواهید شد. روزی که پرده ها برداشته شود در محضر خدا و بندگان خدا آبرویی نخواهید داشت.

اگر به آنچه که دارید قانع باشید نیاز به زدن نقاب و دروغ گفتن نخواهد بود. دیگر داشته های خود را به رخ مردم نکشید و بدانید که همه مردم با هم برابرند مگر در تقوی و پرهیزگاری و انسانیت. اما سخت اخر انسان نمی تواند عقاید، نظرات و رفتارش را رنگ کند و همواره باید صداقت داشته باشد، پس رفتار رنگ کردن و لاف زدن و ادعاهای پوچ و خالی را کنار بگذارید و برای خودتان و داشته هایتان زندگی کنید.

امروزه مردم  بسیار زیرک و دانا هستند و در مقابل رفتارهای دیگران ساکت نمی نشینند و شما را رسوا خواهند نمود پس دست از فریب دیگران بردارید و در راه درست قدم بگذارید.

نتیجه گیری: نقاب هر چه قدر هم که زیبا باشد، روزی از میان خواهد رفت و چهره اصلی شما برای مردم نمایان خواهد شد. پس به جای چهره و نقاب زیبا درون و رفتارتان را زیبا کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد آینده من
و
انشا در مورد تصمیم گیری
و
انشا در مورد آرش کمانگیر

☑️ به پایان انشا درباره از کوزه همان برون تراود که در اوست رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *