ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد تصمیم گیری ✔️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تصمیم گیری با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد تصمیم گیری: هر انسانی درطول عمر خود با تصمیم گیری های بزرگی روبه رو می شود که برایش بسیار مهم بوده و باید به دقت انجام پذیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد آرش کمانگیر

انشا در مورد تصمیم گیری

انشا در مورد تصمیم گیری

مقدمه: هر انسانی تصمیم های بسیار بزرگی را می گیرد، ادامه تحصیل، انتخاب رشته، ازدواج، انتخاب محل زندگی، شغل مناسب از جمله تصمیماتی است که هر کس باید مطابق آرزوها و خواسته هایش بگیرد، اما بهتر است قبل از اینکه چنین تصمیماتی را بگیرد ابتدا زمینه آن را فراهم نماید.

بدنه: وقتی کودک هستیم تصمیمات ما توسط بزرگتر ها گرفته می شود. به کدام مدرسه برویم، چه لباسی بپوشیم. در سنین کودکی با چه کسانی دوست شویم و مهمتر اینکه در دوران نوجوانی چه کارهایی انجام دهیم و حال در کلاس نهم هستیم و همه چیز تغییر کرده است.

کم کم به سن بلوغ می رسیم و باید انخاب رشته کنیم. پدر و مادر در کنار ما هستند ولی ما باید خودمان انتخاب کنیم و برای شغل و آینده خود فکری کنیم. این فرشتگان بزرگ همه چیز را برای ما مهیا می کنند و در کنارمان هستند ولی تصمیم گیری با ماست و باید اگاهانه و از روی علایقمان باشد.

نه حرف کسی در ما اثر گذارد و نه حرفی ما را دلسرد کند. چون درآینده هرکس دنبال کار خود رفته و فرد در دنیای ساخته و پرداخته دیگران تنها بماند. پس بهتر است در امور مهمی تصمیمات خود را با کمک پدر و مادر گرفته و از دیگران تقلید نکنیم.

ازدواج و ادامه تحصیل هم نقشی سرنوشت ساز برای همه داشته و یک انتخاب عجولانه و بی فکر همه زندگی را برای ما جهنم خواهد کرد. در تصمیم گیری از مشورت با دیگران ترسی نداشته باشید و همواره از نظرات دیگران سود ببرید اما اجازه ندهید حرف پایانی را دیگران بزنند.

زندگی را با نظر خودتان پیش ببرید و از تصمیمات بزرگ نهراسید و بدانید که هیچ کس اندازه خودتان روی شما شناخت ندارد. با خودتان مهربان باشید و برای گرفتن یک تصمیم عالی و درست همه جوانب را بسنجید.

نتیجه گیری: زندگی عرصه هنرمندی ماست، هر کس نقش خود را بر عهده دارد و باید به بهترین صورت انجام دهد. تصمیم زندگی شما به خودتان مربوط است و نتایج ان هم به خودتان باز می گردد. پس بهترین تصمیم برای شما جذاب ترین آینده را رقم خواهد زد.

انشا در مورد تصمیم گیری و مشورت

مقدمه: بچه که بودیم همیشه از تصمیم کبری حرف می زدند و ان را تصمیم بزرگی می دانستند. بزرگتر که شدیم برای درس و مدرسه و انتخاب رشته از ما خواستند که خودمان دست به کار شویم و از هیچ چیز و هیچ کس جز خدا کمک نخواهیم.

بدنه: روزی که می خواستم به مدرسه بروم، پدر و مادرم دست مرا گرفتند و مرا به نزدیک ترین مدرسه بردند. کلاس هفتم هم از من خواستند که کیف مدرسه ام را خودم انتخاب کنم، اما کلاس نهم که شدم کم کم زمزمه های انتخاب رشته شروع شد و من حس می کردم که بزرگ شده ام و باید خودم راه خودم را انتخاب کنم.

انتخاب رشته کردم و مرحله جدیدی از زندگی برای من شروع شد. حالا برای من روزهای جدیدی در راه بودند و من در پوست خودم نمی گنجیدم. دیپلم گرفتم و راهی دانشگاه شدم و با تصمیم خودم به رشته ریاضی رفتم و حالا هم مهندس یک شرکت بزرگ تولید محصولات کامپیوتری هستم.

موفقیت امروزم را مدیون پدر و مادرم هستم که در هنگام تصمیم گیری کنارم بودند و به من فرصت اندیشه و انتخاب برتر را دادند. تصمیم درست من در زمان انتخاب رشته از من مهندسی توانمند ساخته تا بتوانم شغل و آینده خود را تامین کنم.

تصمیم درست مانند یک همراه خوب در سفراست که هیچ وقت خسته نمی شوید ولی اگر همراه خوبی نداشته باشید، همیشه در استرس و نگرانی و ترس خواهید بود. بهتر است علاوه بر نظر خواهی از دیگران و دیدن نقطه نظرات دیگران خودتان خوب و دقیق فکر کنید و برای آینده، تحصیل، شغل و راه درست تصمیم قابل قبولی بگیرید.

همواره خدا را در نظر داشته باشید و از سختی ها ترسی نداشته باشید. سخن خوش و گاهی نیش دار دیگران شما را متاثر نکند و برای هر حرفتان صدها دلیل و منطق درست و حسابی داشته باشید و همواره در راه تصمیمی که گرفته اید ثابت قدم باشید.

نتیجه گیری: تصمیم درست مانند هوا در زندگی مفید و ضروری است پس در کمال عقل و سلامت روح و جسم تصمیم بگیرید و از بیان تصمیم تان تا مرحله اجرا خود داری نمایید. دیگران گاهی مانع پیشرفت شما می شوند. پس به هیچ کس اعتماد قطعی نکنید و برای خودتان برنامه ای دقیق و مرتب طراحی کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد تنهایی
و
انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد
و
انشا در مورد آلودگی صوتی

☑️ به پایان انشا درباره تصمیم گیری خوب رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *