ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد ✍️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد بار کج به منزل نمیرسد با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد: هر کس در زندگی راه و روشی دارد، یکی راه درست را طی می کند و دیگری راه به ناکجا آباد می برد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد آلودگی صوتی

انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد

انشا در مورد بار کج به منزل نمیرسد

مقدمه: زندگی جاده پر پیچ و خمی است که هر انسان باید با تلاش و تکاپوی فراوان برای رسیدن به هدف و خوشبختی، راه درست و مناسب را برگزیند، اما گاهی انسان به دلایل مختلف به بیراهه می رود و از مسیر هدایت و سعادت دور می شود.

بدنه: خداوند برای هدایت و نشان دادن راه درست به بندگانش، پیامبران را فرستاد تا راه صحیح و مناسب را به بشریت نشان دهند و پیامبران مانند چراغی روشن در مسیر تکامل و زندگی قرار گرفتند تا انسان بتواند به سعادت واقعی برسد. اما در این میان هستند انسان هایی که راه  را به بیراهه زدند و از مسیر درست خارج شدند.

به گمراهی کشیدند و دست به کارهایی چون فریب دادن دیگران، دروغگویی و حرام خواری زدند و خدا را فراموش کردند، وقتی بار کج را روی یک حیوان ببینید متوجه خواهید شد که با گذشت زمان بار بر زمین سقوط کرده و به منزل نهایی نمی رسد.

انسان هایی که کم فروشی می کنند و مال مردم می خورند، دست به اموال مردم می برند و هیچ حقی را رعایت نمی کنند، بدانند که روزی این راه های نادرست و کج به انتها می رسند و باید در حضور دادگاه عدل الهی پاسخ گو باشند.

گاهی کارمندی در بانک اقدام به دزدی ریز ریزاز پول مردم می کند، داشنجویی دست به تقلب می زند، دانش اموزی درس نمی خواند و از روی دیگران به سوالات آزمون پاسخ می دهد، دامداری داخل شیر آب اضافه می کند و روزی همه ی این کم کاری و فریب پایان می یابد.

دست کارمند رو می شود، دانشجو واحدش می ماند، دانش اموز نمره پایان ترم نمی گیرد و گاوداری دامدار هم خراب می شود و اینجاست که می گویند بار کج به منزل نمی رسد.

نتیجه گیری: هیچ راه نادرستی به پایان خوش ختم نمی شود و فرد خطاکار همواره نگران است و می داند روزی دستش رو می شود، هرچند عالم در محضر خداست و چیزی و جایی از دیدگاه خداوند پنهان نخواهد بود. پس در هر کاری خدا را در نظر داشته باشید.

انشا جالب درباره بار کج به منزل نمیرسد

مقدمه: همانا طی کردن راه درست و سالم و پرهیز از گناه بسیار سخت بوده و انسان برای مراقبت از نفسش باید همواره سختی و ناملایمات را تحمل کند. این همان تقوای واقعی است که موجب برتری انسان ها گردیده است.

بدنه: پیمودن راه درست نیازمند یک برنامه دقیق و منظم بوده و همواره باید دستورات الهی و فرمایشات بر حق پیامبران را پذیرفته و رعایت کرد. اما چه بسیار انسان هایی که راه صحیح الهی را کنارزدند و به سمت دروغ و فریب رفتند. دست درازی به بیت المال کردند و حق مظلوم و ستم دیده را زیر پا گذاشتند.

در هنگام فروختن جنس ترازو را به نفع خودشان کشیدند و ندانستند که با دستان خود زندگی دو دنیای خود را به تباهی و نابودی می کشانند. زندگی با گمراهی بسیار آسان بوده و فرد هیچ گونه سختی و ناراحتی را تحمل نمی کند. مال اندوزی حرام، کم کاری در حق مردم از سوی کارمندان، کوتاهی یک معلم و پزشک در حق مردم، همه روزی برملا شده و نتیجه نامناسبش به زندگی شخصی فرد باز می گردد.

مالش توسط دیگران به یغما می رود و فرزندانش هم به راه خلاف می روند. پزشک بیمار می شود و راه درمانی برایش یافت نمی شود. این که می گویند بار کج به منزل نمی رسد همین جاست. چه بسیار افرادی که ثروت هنگفت به دست آوردند و در بهترین قصرها و خانه ها نشستند و برای خودشان برج و بارو از داشته های دیگران ساختند و ندانستند که کار دنیا روی حساب و کتاب بنا شده است.

حتی ذراتی که روی هوا راه می روند در محضر خداوند مورد سوال و جواب قرار می گیرند و باید پاسخگو باشند. بار گناهان را تا روز قیامت به دوش می کشند و یادشان می رود که با خودشان چه کرده اند. بار گناه سنگین است و در دنیا هم به عاقبت خیری دست نیافتند ولی باز هم به این درک نرسیدند که بار دنیایشان کج بود و به منزل نرسید.

نتیجه گیری: بار دنیایتان را درست و صحیح  بار کنید تا به مقصد برسد. حق دیگران را ضایع نکنید و از راه درست دور نشوید تا به سرمنزل سعادت و خوشبختی حقیقی دست یابید. خدا را ناظر اعمال خود بدانید و با دسترنج خودتان زندگی کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد اتوبوس شلوغ
و
گسترش ضرب المثل بار کج به منزل نمی رسد
و
معنی ضرب المثل بار کج به منزل نمی رسد

☑️ به پایان انشا درباره بار کج به منزل نمیرسد رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *