ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد اتوبوس شلوغ ✔️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد اتوبوس شلوغ با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد اتوبوس شلوغ :صبح که می شود، هرکس به سمت و سویی می رود، یکی با ماشین شخصی و دیگری با مترو و آن دیگری هم با اتوبوس، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی انسان و حیوان

انشا در مورد اتوبوس شلوغ

انشا در مورد اتوبوس شلوغ

مقدمه: دنیای مدرن دنیای شلوغ و شگفت انگیزی شده است، مردم برای رفع نیاز و حاجت های خویش مجبورند صبح تا شب تلاش کنند و مرتب نقل مکان کنند که یکی از این وسایل حمل و نقل اتوبوس است. داخل اتوبوس که می شوید با انسان های متفاوتی روبه رو هستید و با اغلب کسانی که نزدیکتان هستند، هم صحبت می شوید.

بدنه: وارد اتوبوس که می شوید با افراد زیادی رو به رو می شوید که لباس های متفاوت دارند و افکارشان هم اصلا به شما نزدیک نیست، اول صبح که باشد همه خسته و خواب آلو و گاهی هم طلب کار هستند. دغدغه هایشان متفاوت است و هر کدام غرق آرزوهای خودشان هستند و البته سیاست مداری قهار که از هر دری سخن می گویند.

تمام حاکمان کشورهای مختلف را تعویض می کنند و گاهی قیمت دلار را هم تعیین می کنند. یکی مغازه دار است و از اجاره ها حرف می زند، یکی دست فروش و دیگری هم کارمند یک اداره و ان دیگری هم مکانیک و کاردان فنی، چه قدر شغلشان تفاوت دارد ولی در مورد مسائل داخلی کشور و حوادث روز خبر دارهستند.

و اما در بخش زنانه که باشید دنیا کاملا فرق دارد، سخنشان، شیوه نگرششان، خریدها و طرز لباسشان، یکی بی حجاب و دیگری پوشیده است و هر کدام غرق آرزوهایشان هستند، هیاهویشان هم بیشتر است. یکی بدهکار است و دیگر فرزندش بیمار است و ان سومی هم مجرد است و هنوز حرف زیادی برای گفتن ندارد.

اغلب پشت سر شوهران خود حرف می زنند و کمتر زنی دیده می شود که از همسرش راضی باشد. شاید اتوبوش شلوغ هم یک رسانه باشد که هر فردی تمام شنیده ها و دیده های خود را به دیگران منتقل می کند.

نتیجه گیری: جامعه از همین تجمع های کوچک شکل می گیرد، بهتر است در هنگام نقل سخن و یا اظهار نظر هم مراقب گفته های خود باشید تا سخن نادرست در جامعه نشر نگردد. از دیگران رفتار و گفتار درست را بیاموزید و از بی ادبی و بی احترامی به دیگران پرهیز کنید.

انشا در مورد اتوبوس شلوغ خنده دار کوتاه

مقدمه: دنیای عجیبی شده هر کس به فکر خودش است و دیگران را درک نمی کند، وارد اتوبوس شدم و دیدم یک جای خالی مانده و سریع خودم را به آنجا رساندم و در کنار پیرمردی که موهایش هم جوگندمی بود نشستم.

بدنه: چه قدر راحت با من ارتباط برقرار کرد و من هم جذبش شدم، دیگر مسیر برای من مهم نبود و می خواستم خوب و دقیق به حرف هایش گوش کنم. برای من از روزهای جوانی گفت و دنیای قبل از انقلاب و حوادث آن روز، روزهایی که برف و سرما همراه انقلاب بهار را آورد.

از هر دری سخن گفت و مرا به چند سخن زیبا مهمان کرد، پسزم هیچ وقت از احترام به پدر و مادر کوتاهی نکن و برای رضایتشان هر کاری کن، درست را ادامه بده و به کشورت خدمت کن.

به مسیر بعدی که رسیدیم آن پیرمرد دوست داشتنی از اتوبوس پیاده شد و دل مرا هم با خود برد. پس از این که پیاده شد از هر کس نام و نشانش را جویا شدم کسی نمی شناخت. برای همیشه گفته ها و حرف هایش را به یاد دارم و نقش ذهن و و وجودم شده است.

اتوبوس را که خوب نگاه می کنم می بینم یکی ایستاده و دیگری حرف می زند، یکی بیمار است و دنبال دکتر و درمان و ان دیگری هم به دنبال یافتن لقمه نانی حلال برای خانواده است. زنی در انتهای اتوبوس دستفروشی می کند و در گوشه دیگر جوانی مشغول مطالعه، اینجا دنیای بزرگی نیست ولی خبرهای زیادی مخابره می شود و گاهی به راحتی روی سایت های جهانی هم می رود.

یکی غمگین است و دیگری خوشحال، یکی ساکت وآن دیگری مشغول سخن گفتن، هر کس در ایستگاهی پیاده می شود به دنبال زندگیش می رود، وقتی هر کس پیاده می شد، من با خودم می گفتم این اتوبوس چه قدر شبیه زندگی است، هر کس بعد طی مسیری پیاده می شود و عمرش به پایان می رسد، یعنی هر انسانی پس از مدتی زیستن راهش از بقیه جدا شده و وارد دنیای جدید مرگ و اخرت می گردد. پس ای کاش در بین راه خوب وخوش باشد و در مسیر حرکت مناظر زیبا را ببیند و برای پایان راهش توشه ای فراهم نماید.

نتیجه گیری: زندگی مانند یک اتوبوس است که هر کس به دنبال یافتن مکانی و جایگاهی برای خودش است. در بین راه باید خوب و دقیق رفتار کنیم و قدر این مسیر را بدانیم و نعمت بی بدیل عمر را قدر بدانیم تا در پایان و زمانی که از اتوبوس پیاده می شویم پشیمان و سرخورده نباشیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی قلب و مغز
و
انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا
و
انشا با تضاد معنایی گل و خار

☑️ به پایان انشا درباره اتوبوس شلوغ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *