ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی انسان و حیوان ☑️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی انسان و حیوان با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی انسان و حیوان: انسان جانشین خدا روی زمین و ناطق است، قدرت اندیشه دارد و حیوان هیچ یک را ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی قلب و مغز

انشا با تضاد معنایی انسان و حیوان

انشا با تضاد معنایی انسان و حیوان

مقدمه: خداوند برای این که موجودی لایق و شایسته جانشینی خود روی زمین داشته باشد، انسان را آفرید و در روحش دمید تا خلق و خویی خدایی داشته باشد.  انسان و حیوان برای بقای خود نیاز به خوراک و غذا هستند و هر یک برای رفع نیازهای خود راه هایی را طی می کنند.

بدنه: انسان و حیوان تفاوت های زیادی با هم دارند، انسان نوع دوست است و احساسی قوی هم دارد. انسان دارای روح و روان بوده و آرامش نیاز اولیه اش می باشد. انسان ها ذاتا برای نابودی هم تلاشی نمی کنند وبقایشان وابسته به از بین بردن دیگران نیست.

اما زندگی حیوانات طوری طراحی شده که گاهی یکی برای بقای خودش دیگری را از بین می برد. انسان در بروز مشکلاتشان با هم گفت و گو و تبادل نظر می کنند، در مقابل حیوانات با قدرت و زور کار خود را پیش می برند. انسان ها احساس بسیار زیبایی نسبت به طبیعت دارند، در مقابل حیوان چنین حسی ندارد.

انسان همه وجودش گاهی حس است و شعور و خنده و گریه است که حیوان چنین حسی را ندارد. انسان روابط دوستانه دارد و درغم دیگران غمگین می شود و با خنده دیگران می خندد. هم دردی در انسان بسیار موج می زند و در مقابل درکی از این موضوع ندارد.

انسان در مورد آسایش و آرامش خود تلاش می کند و در مقابل حیوان درکی از آسایش ندارد و فقط نیازهای اولیه خود را بر طرف می سازد. انسان روز به روز در حال پیشرفت و تکاپو بوده و در مقابل حیوان چنین شرایطی ندارد و نمی تواند تجربه نماید.

با همه توصیفاتی که از انسان درست کار و سالم داشتیم، گاهی همین انسان تا مرحله ای پایین تر از حیوانیت نزول پیدا می کند، قتل می کند، تجاوز می کند و از هر حیوانی بدتر می شود.

نتیجه گیری: انسان و حیوان هر دو از آفریده های ناب خداوند هستند، انسان در جهان رسالتی بر عهده دارد و باید در خصوص اصلاح امور مردم تلاش کند و به مرحله رستگاری برسد، در حالی که از حیوان چنین انتظاری نیست. پس بهتر است به عنوان انسان برای بهتر شدن زندگی خود و جامعه تلاش نماییم.

انشا تضاد مفاهیم حیوان و انسان

مقدمه: اگر سرنوشت خلقت انسان را خوب و دقیق مطالعه کنیم به این نتیجه می رسیم که خداوند هوشمندانه برای جانشینی انسان روی زمین برنامه ریزی کرده است. یعنی انسان به زمین بیاید تا بتواند رسالتش را روی زمین به انجام برساند.

بدنه: انسان همان عاشقی است که برای رسیدن به درجه قرب الهی شبانه روز در تلاش و تکاپو و عبادت است، در حالی که حیوان هیچ وقت به چنین جایگاهی نمی رسد. انسان برای نجات هم نوع خویش شبانه روز در تلاش است و گاهی عضوی از بدنش را به دیگری هدیه می کند.

انسان در مورد شناخت خود و خدا روزو شب مشغول مطالعه و اندیشه بوده و در مقابل حیوان در مراحل اولیه زندگی خود مانده است. ابداعات و اختراعات انسان بسیار زیاد بوده و هر روزبه تعدادشان افزوده می شود. انسان روز و شب در پی یافتن راهی است که از دیگران سبقت بگیرد و در مقابل حیوان همیشه راکد بوده و هیچ وقت قدرت تشخیص برای سبقت گرفتن هم ندارد.

انسان در همه امور زندگی خودش مشورت گرفته و اظهار نظر هم می کند. اما حیوان قدرت مشورت ندارد و همیشه مشغول خودش است. یکی خوب فکر می کند و دیگری خوب می خورد، یکی فقط به غرایز می اندیشد و دیگری در پی یافتن راهی برای جاودانگی است.

یکی در راه رفتن به مریخ است و دیگری در کنجی می خورد و می خوابد. یکی معلمانی چون پیامبران دارد و همواره در پی اموزش است و حیوان هیچ وقت در پی آموختن اختیاری نیست مگرحیواناتی چون سگ که گاهی آموزشی اجباری می بیند.

انسان نیاز به راهنما و معلم در طول زندگی دارد و حیوان هیچ برنامه ای برای زندگی ندارد و در لحظه فکر خوردن و خوابیدن و غرایزش است. انسان درک درستی از وقایع و رویدادهای اطرافش دارد، ولی حیوان هیچگاه نمی تواند چنین تصوری داشته باشد و محیط اطرافش را خوب بشناسد.

نتیجه گیری: انسان در زندگی با سختی ها و مشکلات فراوانی روبه رو می شود و تنها مشکل حیوان گرسنگی و تشنگی است، حال که خداوند چنین جایگاه مهمی برای انسان در نظر گرفته است، بهتر است برای ساختن خود و هم نوعان خویش تلاش کنیم و در راه سعادت بشری قدم برداریم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی زشت و زیبا
و
انشا با تضاد معنایی گل و خار
و
انشا با تضاد معنایی تلخ و شیرین

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی انسان و حیوان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *