ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی گل و خار ◀️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی گل و خار با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی گل و خار: گل بی خار خداست، او بی نقص است و تضاد و تشابه برایش مفهوم ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی تلخ و شیرین

انشا با تضاد معنایی گل و خار

انشا با تضاد معنایی گل و خار

مقدمه: گل و خار در ادبیات فارسی همواره در کنار هم آمده اند و یکی دیگری را به خوبی نمایش می دهد. خار نماد تندی و تلخی و درد است و دیگری نماد لطافت و زیبایی و مهر. همه انسانها گل را دوست می دارند و از نقش مهم خار یادی نمی کنند که همانا اگر خار نباشد، بساط گل برچیده خواهد شد.

بدنه: گل موجودی خوشبو و دوست داشتنی و مهرآفرین است، چه بسا روابط دوستانه ی کهن و مدت دار فقط با یک شاخه گل شروع می شود و تا سالهای سال بر پاست. بوی خوش گل عالم گیر است و کسی نمی تواند منکرش شود. هر جا که باشد مجلس را آراسته می کند و همه به یمن وجود گل حس زیبای عشق در درونشان زنده می شود.

اگر به سمت دیگر موضوع خوب نگاه کنیم و بنگریم به این اصل پی می بریم که گل هم با ان همه زیبایی و شادابی و فرخندگی در کنار خار است و درکنارش موجودی ناراحت کننده دارد و نشان دهنده این است که همیشه خوبی و بدی، زشتی و زیبایی، نور و تاریکی در کنار هم می آیند. گل این موجود خواستنی و پر از حس ناب زندگی موجب سرمستی انسان می شود و در مقابلش خار موجب ناراحتی و حتی زخم شدن دست می گردد.

گل با رنگ های خاص و پر از شعفش دل را خوش می کند ودر مقابل خار هیج زیبایی و جذابیتی ندارد. هیچگاه نقش خار را در زندگی گل از یاد نبریم که اگر روزی خار در حوالی گل نباشد، گل هم به دست مردم به یغما خواهد رفت و عمرش تمام خواهد شد.

نتیجه گیری: گل و خار در کنار هم زیبا هستند و باغ را جلوه می دهند، پس خوب دقت کنیم که زندگی هم دارای خوشی هاو ناملایمات و مهربانی و نامهربانی است که در کنار هم متبلور می شوند. پس در زندگی از ناراحتی نرنجیم و از خوشی سرمست نشویم و همواره خدا را از یاد نبریم و بدانیم که باید در روزهای سخنی و درد هم تحمل خود را افزایش دهیم.

انشا تضاد مفاهیم خار و گل

مقدمه: گل بی خار خداست و هیچ موجود دیگری نمی تواند مانند او بی نقص باشد. گل موجودی جذاب و معطر و از دیار بهشت است و عمرش کوتاه، قدرش را بدانید و از هم صحبتی با گل لذت ببریم که همانا بهترین و عالی ترین همدم است.

بدنه: خار نماد نامهربانی و مشکلات زندگی بوده و اغلب مردم به خار نزدیک نمی شوند و همواره دوست دارند که در کنار گل خوش باشند. انسانها فراموش کرده اند که با وجود خار و ناملایمات است که می توانند به رشد و کمال معنوی برسند و خود را محک بزنند. با وجود درد و سختی و رنج است که انسان واقعی شناخته می شود، در خوشی و شادی و روزهای امن زندگی کسی پخته و ورزیده نمی شود.

خار می تواند نماد ناملایمات و روزهای رنج هم باشد، پس برای ساخته شدن و بزرگ شدن مورد نیاز روح انسان است. گل در زیر پرچم خار عمرش طولانی تر می شود و مردم از ترس خار نزدیکش نمی شوند. گل با آن همه عطر خوش و جذاب عمرش کم و ناپایدار است و در مقابل خار همواره وجود دارد و عمرش هم طولانی است.

نازبانوی باغ گل است و موجب جلوه باغ و چشم و چراغ گلستان هم گل است. سعدی در کتاب بوستانش دوست خوب را به گلی خوشبو تشبیه کرده که بر اثرهم نشینی با او می توان خوش بو و پر از خوبی ها شد. دوستی که مانند گل پر از عطر مهربانی است و تا همیشه مشام انسان از بوی ناب گل سرمست و پر از حس عشق و زندگی و دلدادگی است.

بهتر است بدانیم که گل و خار در کنار هم چراغ وجودشان روشن است و اگر یکی نباشد، فتیله عمر دیگری هم پایین کشیده می شود. قدر هر دو را بدانیم و از خار به بدی یاد نکنیم که و جو خار عمر گل را ارزشمند کرده است.

نتیجه گیری: خدای مهربانی در دنیای زیبا و پر از نعمتش متضادها را آفرید تا یکی چراغ راه شناخت دیگری باشد پس بهتر است از ناملایمات هم درس زندگی بگیریم و بدانیم که خوشی و ناملایمات است که دو روی سکه زندگی را می سازد.

تضادهای زندگی خود را خوب شناسایی کنیم و برای ساخته شدن درونمان قدم برداریم. از خوشی یک روزه گوش فلک را کر نکنیم و از درد همه دنیا را روی سر دیگران اوار نکنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی عجله و صبر
و
انشا با تضاد معنایی راست و دروغ
و
انشا تضاد معنایی آزادی و اسارت

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی گل و خار رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *