ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی راست و دروغ ◀️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی راست و دروغ با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی راست و دروغ:  اگر سخن راست درمیان نباشد، دروغ و جهل و ظلمت نمایان نخواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا تضاد معنایی آزادی و اسارت

انشا با تضاد معنایی راست و دروغ

انشا با تضاد معنایی راست و دروغ

مقدمه: اسلام دین راستی و درستی است که در ان هیچ گونه جایی برای دو رویی ودروغ و کلک وجود ندارد، دروغ گفتن حتی به شوخی هم گناه محسوب می شود. سخن راست موجب رهایی می شود هرچند تلخ و سخت باشد.

بدنه: راستی و درستی و گفتن سخن درست از افعال و رفتار مومنان واقعی بوده و همیشه حال خوب و خوش را به انسان ارزانی می دارد. فرد راستگو نگران هیج چیزی نبوده و می داند که هیج وقت در هیچ دادگاهی مورد محاکمه قرار نخواهد گرفت و رو سفید خواهد بود.

گاهی دروغی یک زندگی را به نابودی می کشاند و شاید موجب قتل و بروز حوادثی تلخ گردد. سخن راست نوعی جذابیت داشته و سخن دروغ نمایانگر ماهیتش بوده و شنونده متوجه کذب بودن سخن می گردد. سخن راست و بی آلایش به گوینده قدرت و جسارت می دهد و فرد می تواند به صراحت همه حرف و نظراتش را بیان کند.

سخن راست مانند آب زلالی است که تا انتهای ظرف را نشان داده و به چشم دیده می شود، در مقابل سخن دروغ مانند مردابی است که صاحب خود را می بلعد و بوی بدش همه جا گسترده می شود. سخن راست پر از حس مهر و دوستی بوده و در مقابل سخن دروغ پر از حس بد و نامناسب بوده و موجب ایجاد کدورت و دشمنی می گردد.

خورشید همیشه پشت ابر نمی ماند و سخن دروغ بر ملا می شود و گوینده سخن نادرست رسوا شده و در میان مردم جایگاهی نخواهد داشت. سخن راست مانند عطر گلی  دلخواه همه را خوشحال کرده و موجب بهتر شدن روند تربیت انسانها می گردد، در مقابل سخن دروغ انسان را از روش و شیوه درست تربیت دور کرده و به بیراهه می کشاند. دروغ زیبایی خاصی دارد و موجب گمراهی می گردد، اما ممکن است سخن راست چندان جذاب نباشد.

نتیجه گیری: سخن راست بر زبان بیاورید حتی اگر برایتان تلخ و دردآور باشد. شاید مدت کوتاهی از سرزنش دیگران دلخور و یا رنجیده شوید، اما بدانید که رستگاری و درستی در راستگویی است.

انشا تضاد مفاهیم دروغ و راست

مقدمه: سخن راست کشتی نجات در یک طوفان سهمگین است. اگر بتوانید سخن راست را در هر شرایط بر زبان جاری سازید، خوشبختی در دو جهان به سراغتان خواهد آمد.

بدنه: سخن راست خورشیدی است که دل و روح و روان را روشن می دارد و موجب شادی و پاکی ضمیر انسان می گردد. دل را مصفا کرده و شیطان را از انسان دور می کند. سخن راست و عملکرد مطابق با سخن موجب پیشرفت جامعه انسانی گشته و افراد جامعه را سالم و درستکار تربیت می کند و هیچ وقت به خودشان اجازه نمی دهند که به دیگران دروغ بگویند و یا بخواهند رفتاری ناسالم داشته باشند.

در مقابل دروغ تمام اقشار جامعه را غیر قابل اعتماد کرده و دیگر هیچ فردی به دیگری اعتماد نکرده و همواره به نفع خودش پیش خواهد رفت. سخن راست ساده و پر از حس ناب خدایی بوده و مردم می دانند که دروغ گو دشمن خداست، چون یادشان رفته که خدواند ناظر بر همه اعمال و رفتار ما بوده و به راحتی وجود خدا را نادیده می گیرند.

انسان های درستکار هیچ وقت از راست گفتن دست بر نمی دارند و در هر شرایط سخن راست بر زبان دارند، حتی اگر جانشان به خطر بیفتد یا مورد تهدید هم قرار بگیرند. دروغ چاهی وحشتناک است که اگر هرکس بخواهد از آن رهایی یابد، باید برای همیشه دروغ گفتن را کنار بگذارد و متوجه اشتباه خود گردد  و سعی نکند دروغی را با دروغ دیگر بپوشاند چه بسا دروغی موجب افزایش دروغهای دیگر شده و انسان را سر در گم خواهد کرد و دیگر راهی برای رهایی برایش باقی نمی ماند.

انسان با تقوا و خداشناس می داند که جهان در محضر خدا بوده و خدواند ناظر بر همه رفتارها و کردار های ما می باشد، پس بهتر است که نفس و روح خود را با سخن دروغ و فریبنده آلوده نکنیم.

راستی بهترین صفت برای مومنان است و مانند آینه ای در وجود افراد صادق می درخشد. صداقت یک چراغ هدایت و کشتی نجات از منجلاب خود ساخته انسانی است.

نتیجه گیری: خداوند افراد صادق و درستکار را دوست می دارد، پس بهتر است که همه رفتار و عملکرد خود و اطرافیانمان از روی درستی و حقیقت باشد تا علاوه بر محبوبیت در میان مردم، از بندگان خالص خداوند گردیم. حق بگویید حتی اگر تلخ و به ضررتان باشد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی بهشت و جهنم
و
انشا با تضاد معنایی زرنگ و تنبل
و
انشا با تضاد معنایی خواب و بیداری

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی راست و دروغ رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *