ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی زرنگ و تنبل ↩️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی زرنگ و تنبل با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی زرنگ و تنبل: انسانها دو دسته هستند، زرنگ یا تنبل، شما دوست دارید در کدام گروه قرار گیرید، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی خواب و بیداری

انشا با تضاد معنایی زرنگ و تنبل

انشا با تضاد معنایی زرنگ و تنبل

مقدمه: زرنگی یا تنبلی، تحرک و تلاش و یا خوردن و خوابیدن، انجام دادن همه امور در زمان مقرر، این ها خصوصیات رفتاری افراد زرنگ و تنبل است که هر فرد را از دیگری متمایز می کند.

بدنه: دختری تیز و داناتر از هم کلاسی هایش،  کودکی که بیشتر از بقیه در پی آموزش است و زودتر به دنبال یادگیری راه می افتد، دانشجویی که همیشه در پی درس است و به موقع در کلاس حاضر می شود، دبیری که همواره در پی دانش افزایی است، پزشک حاذقی که در پی درمان بهتر بیماران است، نقاشی که هر روز به نقاشی خود تازگی و روح می بخشد، مادری که همراه و پا به پای کودک خود درس می خواند،

راننده ای که سر ساعت در مسیر خود حاضر می شود، کتابداری که در موعد مقرر کتابخانه را می گشاید، دانش آموزی که همیشه درس خوان، این افراد را می پسندید یا کسانی که همیشه از همه کارهای روزانه خود عقب هستند و خواب می مانند، عمرشان را به بطالت می گذرانند و اصلا احساس مسئولیتی ندارند و مصرف کننده مطلق هستند، نه خدا می شناسند و نه قدر نعمت می دانند،

به این دنیا آمده اند تا انرژی و عمر و اعصاب دیگران را هدر دهند. افراد تنبل همیشه در پی دورزدن و فریب دادن دیگران هستند و فکر می کنند بسیار زرنگ و توانا هستند. افراد تنبل ممکن است از استعداد خوب و عالی هم بر خوردار باشند،

اما به علت هدر دادن وقت نمی توانند به اهداف خود برسند. تنبل که باشی از هیچ چیز این دنیا لذتی نمی بری و همیشه در پی خوردن و خوابیدن می روی، زیبایی بهار برایت مفهوم ندارد و برگ ریزان پاییزهم برایت طعمی نخواهد داشت،

نتیجه گیری: زرنگ که باشید جهان زیر بال و پر اراده شماست و اگر هم تنبل باشید دنیا با این وسعت و زیبایی محدود به یک اتاق تیره و یک پتو می گردد. پس بهتر است برای تمام ثانیه های عمر خود برنامه ای مدون داشته باشید و تلاش و تکاپو و امید را سر لوحه زندگی خود قرار دهید.

انشا تضاد مفاهیم تنبل و زرنگ

مقدمه: زرنگ که باشید از کمترین امکانات بهترین استفاده را می برید و اگر تنبل هم باشید با بیشترین امکانات نمی توانید دستاورد خوب و عملکرد موفقی داشته باشید.

بدنه: کوله بار خود را ببندید و برای زندگی خود با هر مانعی بجنگید، هر سختی و مشکل می تواند از انسان یک استاد تجربه بسازد، زرنگ باشید و تجارب خود را جمع کنید و در زندگی به کار ببرید. زرنگ یعنی کسی که به جای حرف زدن،خوب گوش می کند و یا به جای بحث و مجادله از در دوستی وارد می شود و برای مشکلاتش راه درست و عالی پیدا می کند.

در مقابل فرد تنبل همیشه در پی این است که از یافته های دیگران استفاده نموده و راحت و آسوده زندگی کند. زرنگ که باشید، به دنیای مدرن و فناوری اطلاعات مجهز می شوید و نیاز به هیچ کس در انجام امور خود نخواهید داشت. اما فرد تنبل در کم ترین کارهای اولیه مانند کشیدن یک کارت ساده می ماند و ساعت ها وقتش را هدر می دهد و گاهی دیده می شود که به سرگرمی های نامناسب مانند سیگار روی می آورد.

فرد تنبل درکی از آینده ندارد و همیشه در لحظه خوش است. گاهی در مکان های عمومی با افرادی مواجه می شوید که وقت دیگران را هم تلف می کنند، این افراد تنبل و کند کار هستند و برایشام حق مردم در اولویت نیست. زرنگ که باشید در دل خانواده و دوستان جا باز می کنید و در مقابل همه از افراد تنبل گریزان هستند و می دانند که کار خودش را هم بر گردن دیگران می اندازد.

فرد تنبل در خانواده، اجتماع مانند یک انگل مضر بوده و هیچ کس دوست ندارد با چنین فردی هم صحبت شود. نه اهل مطالعه است و نه اهل دانش و اخلاق، همیشه در حال غر زدن و بهانه گرفتن است. از دیگران انتظار دارد که در خدمتش باشند و او در آسایش و آسودگی روزگار بگذراند.

نتیجه گیری: زرنگ بودن یک صفت ویژگی مناسب و در خور است که سهم زیادی در موفقیت انسان دارد، انسانهای زرنگ و کاردان همیشه یک قدم از دیگران جلوتر هستند و می توانند زودتر به هدفشان دست یابند. بهتر است دست از تنبلی بردارید و در انجام امور خود کوشا و ساعی باشید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی بینا و نابینا
و
انشا با تضاد معنایی خیر و شر
و
انشا تضاد معنایی دختر و پسر

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی زرنگ و تنبل رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *