ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی خیر و شر با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی خیر و شر با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی خیر و شر: خیر و شر دو روی یک چهره یا سکه هستند که یکی جلوه گر نیکی و دیگری نمایانگر پلیدی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا تضاد معنایی دختر و پسر

انشا با تضاد معنایی خیر و شر

انشا با تضاد معنایی خیر و شر

مقدمه: خیر روشی پر از انسانیت و شر مملو از حضور شیطان، جدال این دو خصلت از زمان خلقت انسان و از روزی که قابیل قاتل هابیل را به شهادت رسانید در میان مردم رایج بوده است. امروزه داستان ها و نوشته ها و کارتون ها و مطالب ارزنده اینترنتی و حتی بازی های کامپیوتری هم به تبیین ماهیت این دو پرداخته اند..

بدنه: باورهای گذشتگان بر این بود که شر می تواند از سوی ساحران و شیاطین ایجاد شده باشد و جن و هیولاهای ترسناک شر را پدید آورده اند، گاهی با تولد نوزادی بیمار و یا ناقص مدتها بر والدینش خرده می گرفتند و هزاران بلا بر سر نوزاد بیچاره  می آوردند، غافل از اینکه شر هم مانند خیر در وجود انسان بوده و منشا خارجی ندارد.

کودکانی که دارای بیماریهای خاص بودند را عامل شر فرض می کردند و از آنها دوری می کردند. آنان را در جمع خود راه نمی دادند و از ایشان دوری می کردند. غافل از این که شر هم بخشی از وجود انسان است که با رفتارهای خاص ظالمانه بروز پیدا می کند.

اما خیر، نمای عالی و جذاب انسانیت است که در آن همه چیز خوب و خدایی است. خورشید مهربانی در سرزمینش می تابد و دریای بی کران سخاوت در وجودش موج می زند، هر صبح گل ها با هم در سینه وجودش با عشق سخن می گویند و سرزمین گل و بلبل است.

خیر نمایی زیبا از دنیای نجات یافته است که در آن انسانها در کمال آرامش با هم حرف می زنند. روزهایی که خیر حاکم قلب و دنیا و کشور شود، آن روز دنیا همه جایش گلستان خواهد شد.

نتیجه گیری: خیر و شر زمانی بیشتر به چشم می آیند که در حوالی هم باشند. خیر و شر دو روی یک سکه هستند که دیده می شوند. دنیای خود را غرق خیر کنیم و برای فراموشی و پایان شر دعا کنیم.

انشا تضاد مفاهیم خیر و شر

مقدمه: اگر وجود کسی کفه خیرش سنگینی کند، خواهیم دید که چهره اش نورانی شده و آرامش در وجودش موج می زند، دستانش پر از سخاوت است و وجودش موجب اطمینان خاطر

بدنه: انسانهایی که چهره خشن و پر از نفرت دارند و کلامشان آلوده به زخم زبان و دشنام و ناسزاست، همه وجودشان پر از شر و ناراحتی است. گاهی حرف نیش دار می زنند و دلی را می آزارند، اگر همه وجود و جسم و روحشان پر از مهر و مهربانی و خیر خواهی شود، چه بسا چهره عبوس و تندشان از میان رفته و جذاب خواهند شد.

شاید شعر ( از مکافات عمل غافل مشو را شنیده اید   گندم از گندم بروید جو زجو) یعنی هر بذری بکارید همان را درو می کنید، اگر برای دیگران خیر بخواهید، حتما روی خوش زندگی را خواهید دید و اگر برای دیگران درد و ناراحتی به همراه داشته باشید، روزگارتان تباه و سیاه می شود.

خیر دانه دانه بذر مهر و عشق و دوستی را در زندگی جاری می کند و در مقابل شر شراره آتشی است که در وجودتان افتاده و همه چیز را نابود می کند. خیر مانند دسته گلی شاداب است که بوی خوش زندگی را در مشامتان پر می کند و در مقابل شر همان گمراهی و تباهی است که همه وجود انسان را به یغما می برد.

خیر بهاری سرسبزی است که شادی و فراوانیش در همه جا دیده می شود، شر همان مار سیاهی است که به پای زندگی دیگران پیچیده و ریشه  را می سوزاند. اما بهتر است بدانیم که هر کس برای دیگری شر بخواهد خودش در خرمن آتشی خود ساخته خواهد سوخت.

خیر را در خانه دل شکستگان و مظلومان بچویید و شر را در زندان های حقوق بشر دشمنان بشریت، خیر را در دامن پر گل مادران شهید جویا شوید و شر را در سخنان نامناسب افراد نالایق و بی خدا، خیر را در دعای باران مردم بجویید و شر را در تحریم های دارویی بیماران پروانه ای ، خیر را در نگاه معصوم کودکان ببینید و شر را در ظلم و ستم بی انتهای زورگویان جهان. خیر در خدمت است و شر در مزاحمت و دردسر برای مردم.

نتیجه گیری: خیر و شر دو روی یک آینه هستند که یکی صاف و براق و دیگری پر از تیرگی و ظلمت، کاش مردم جهت خیر را بشناسند و برای رسیدن به برکت و خوبی و خیر و فراوانی دعا کنند. از خدا بخواهیم که خیر دو دنیا را به مسلمانان هدیه کند و شر دشمنان از سرما باز کند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا تضاد معنایی چاق و لاغر
و
انشا با تضاد معنایی زن و مرد
و
انشا با تضاد معنایی شیشه و سنگ

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی شر و خیر رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *