ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی زن و مرد با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی زن و مرد با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی زن و مرد: خداوند زن و مرد را برای آرامش یکدیگر خلق کرد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشای ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی شیشه و سنگ

انشا با تضاد معنایی زن و مرد

انشا با تضاد معنایی زن و مرد

مقدمه: زن و مرد دو جنس مخالف هستند که موجب دوام و ادامه نسل هستند، اما هریک دارای ویژگی رفتاری خاصی هستند، یکی سرسخت و دیگری مهربان، یکی منطقی و دیگری احساساتی است، یکی مانند برگ گل حساس و دیگری مقاوم وپر از حرف های ناگفته روزگاراست.

بدنه: مرد موجودی مقاوم و پر از غرور است که تمام سختی ها و مشکلات بر دوش مرد است. مرد دارای روحیه ای مقاوم و پر از تلاش و ایستادگی و آبادی، این مرد است که تکیه گاه زن است و در مقابل شرایط سخت می ایستد.

مرد چشم انداز کلی زندگی را می نگرد و همواره از یک بخش مغزش استفاده می کند و فقط به یک موضوع می اندیشد، در مورد بیماری ها مقاومتی ندارد و شاید طاقتش کم است، نیازمند توجه است و همیشه منتظر محبت است.

مرد موجود بی نظیر هستی است که از جهت عاطفی توانمندی های زن را ندارد. موجودی کمال گراست که گاهی خود خواه هم می باشد.

بدنه: موجودی نازک دل که طاقت سخن تند و تلخ ندارد، فرشته ای زمینی که در نقش مادر بسیار خوب ظاهر می شود. همیشه در مشکلات مقاوم بوده و از سختی و ناملایمات ترسی به دل راه نمی دهد، برگ گل است که زیر تازیانه روزگار هم پر پر نمی شود و در کنار همه مشکلاتش روز به روز عاشق زندگی است.

برای کودکانش هم پدر است و هم مادر، هم معلم و هم دوست و هم آشپز، زن آفتاب دم صبح است که خانه را گرم نگاه می دارد و آغوشش گرم ترین و مهربان ترین جای امن دنیاست. زن مخلوق نمونه هستی است که اگر بی احترامی شود، دنیایش فرو ریخته و هیچ توانی برای ادامه زندگی نخواهد داشت. زن گل ناب و خوش بو که می تواند همزمان چندین کار را انجام دهد.

نتیجه گیری: زن و مرد در کنار هم کامل می شوند و به تنهایی نمی توانند زندگی را ادامه دهند. این دو بال پروازی هستند که اگر یکی مجروح باشد، دیگری هم قادر به پرواز نخواهد بود. پس مهربان و دلسوز در کنار هم با مهر و محبت و عشق زندگی کنید.

انشا تضاد مفاهیم مرد و زن

مقدمه: یکی کلی نگر است و دیگری دقیق، یکی احساساتی و دیگری منطقی، یکی همیشه در حال ناز کردن و دیگری در حال تفکر، مرد سخت و در حال انجام کارهای سخت، زن ظریف و چون برگ گل مهربان و لطیف، این دو در کنار هم مکمل هستند و موجب آرامش یک دیگر.

بدنه: مرد موجب دوام خانه است و زن موجب آرامش، یکی برون گرا ست و حرف هایش را خوب می زند و دیگری بر زبان نمی آورد. یکی در حال کار است و دیگری در حال مرتب کردن، یکی تمام رنگ ها را با حاشیه می شناسد و دیگری حتی سه رنگ اصلی را هم خوب نمی شناسد.

مرد در مورد بحث و گفت و گو دراز گویی و طولانی کردن کلام را دوست ندارند و زنان برعکس ریز به ریز را چندین بار بیان می کنند. مرد فقط به یک کار می پردازد و زن به چندین کار متفاوت و هم زمان می پردازد. زنان ساعت هر برنامه ای را  در زندگی خوب به یاد نگاه می دارند و مردان حتی برنامه های اصلی خود را از یاد می برند.

زنان در مورد تحمل بیماری مقاومت بیشتری دارند و مردان تاباوری کمتری دارند. مردان در برنامه روزانه فقط یک کار را انجام می دهند، درحالی که زنان در طول یک روز چندین کار را انجام می دهند. مردان فقط به امروز فکر می کنند و زنان به فرداهای دور هم اندیشه می کنند.

این دوقطب در کنار هم می توانند فرزندانی با تربیت عالی داشته باشند و زندگیشان گلستان شود. دو بال پرواز زندگی هستند و در کنار هم دنیای زیبایی برای هم متصور می کنند. گاهی خوشی، گاهی تلخی و تندی ، اما با فقدان یکی دیگری هم چندان حوصله زندگی نخواهد داشت و زندگی برایش جذاب نخواهد بود.

کار زنان دقیق بوده و اغلب مردان از انجام بعضی از کارها طفره می روند، بعضی از کارها و رفتارها را نادیده می گیرند، برعکس زنان همه کارها و مسائل را ریز به ریز به یاد دارند و در موقع ضروری بیان می کنند.

نتیجه گیری: نه مرد بر زن  و نه زن بر مرد برتری دارد، بلکه این دو با رفتارهای خاص در کنار هم یک زندگی خوب و کامل را رقم می زنند. و خداوند در قران هم به این موضوع اشاره کرده ک زن را برای آرامش مرد آفریده ایم .

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی ضعیف و قوی
و
انشا با تضاد معنایی موفقیت و شکست
و
انشا با تضاد معنایی سلامتی و بیماری

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی مرد و زن رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *