ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا با تضاد معنایی سلامتی و بیماری ◀️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد تضاد معنایی سلامتی و بیماری با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا با تضاد معنایی سلامتی و بیماری: هرکس از ما می پرسد چه خبر می گوییم سلامتی و جواب دیگری نداریم، غافل از این سلامتی نباشد، همه زندگی مختل است .برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا با تضاد معنایی دوست و دشمن

انشا با تضاد معنایی سلامتی و بیماری

انشا با تضاد معنایی سلامتی و بیماری

مقدمه: سلامتی که باشد همه دنیا زیر پایمان است و نمی دانیم که انسان خودش به تبی بند است و مالش به شبی، ثروتمندترین فرد در دنیا هم که باشید، اگر توان راه رفتن نداشته باشید، برای تان سودی ندارد. بیان یک موضوع به شیوه متضاد باعث روشن تر شدن یک موضوع می گردد.

بدنه: سلامتی یک نعمت بزرگ و غیرقابل انکار است که هر فرد ممکن است روزی آن را از دست بدهد. اگر روزی بیمارشوید و روی تخت بیمارستان بیفتید، معنی سلامتی و ارزش بی انتهایش را درک خواهید کرد. بیمارکه شدید می توانید متوجه شوید که چه قدر زندگی زیبا و ارزشمند و دوست داشتنی است.

زمانی که نعمت و موهبت سلامتی دارید، هیچ وقت فکر نمی کنید که چه نعمت بزرگ و گران قدری دارید، اما اگر ثانیه ای تعادل نداشته باشید و نتوانید قدم از قدم بردارید و محتاج یک نفر برای ایستادن و راه رفتن باشید، آن لحظه مفهوم سلامتی را به خوبی درک خواهید کرد.

اگر چشمتان برای ثانیه هایی تار شود و دنیا در مقابل چشمتان تار شود، آن لحظه خواهید دید که چگونه ثروت و مال و پول و طلا برایتان ارزشی ندارد.

سلامتی را یک نعمت ساده می پندارید در حالیکه همه نعمت های دیگر در کنار سلامتی  می توانند موجب شادی و لذت شما می شوند. اگر تخت شما از طلا باشد و شما بیمار باشید، برایتان بی مقدار بوده و حالتان خوب نمی شود.

نتیجه گیری: قدر نعمت بی حد و حساب سلامتی را بدانید و هر صبح برای سلامتی خود و اطرافیانتان چندین بار شکرگزاری کنید. خدای مهربانی ها را برای داشتن نعمت بزرگ سلامتی فراوان یاد کنید و از او بخواهید که لباس عافیت به تن بیماران بپوشاند.

انشا تضاد مفاهیم سلامتی و بیماری

مقدمه: گذاشتن دو نوشته متضاد در کنار هم می تواند موجب زیباتر شدن نوشته گردد و از طرفی خواننده بهتر به هدف مطالب پی می برد. سلامتی و بیماری را در کنار هم که قرار می دهیم، بهتر می توانیم ه ارزش نعمت بزرگ سلامتی پی ببریم.

بدنه: سلامتی و بیماری کلمات متضادی که نشان دهنده حالت یک فرد هستند. اگر فردی سالهای سال در حالت خوبی و خوشی زندگی کند، هیچگاه نمی گوید خدایا شکرت که سالم و روبه راه هستم و اگر روزی بیمار شود و نتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد، ان روز است که به عالم و آدم ناسزا می گوید و تازه متوجه می شود که چه روزگار خوب و خوشی را از دست داده است.

سلامتی مانند طلای داخل گاوصندوق است که هیچ وقت یادش نمی کنیم و اگر روزی از دست دادیم و یا مورد دستبرد قرار گرفت، متوجه می شویم که چه چیز قیمتی و نایابی را از دست داده ایم. دنیا را با هواپیا طی کنید، به زیباترین مکان های دنیا سفر کنید، بهترین لباس و کفش را هم که داشته باشید و یا در قصر الماس باشید و یا در برج بزرگ و پر از زرق و برق هم که روزگار سپری کنید، اگر بیمار شوید، خواهید دید که همه داشته های مالی شما بی ارزش بوده و شما در به در به دنبال سلامتی و بهبودی آواره این شهر و آن شهر خواهید شد.

اگر دستی و پایی و یا عضوی از بدنتان را از دست دادید، تازه متوجه می شوید که خداوند چه نعمت های بی شماری به شما عطاکرده و در قبالش هیچ هزینه ای هم پرداخت نکرده اید. اما اگر روزی یکی از همین نعمت های بی نام و نشان را از دست دادید، به خودتان می آیید که چه روزهای خرمی داشتید و به آسانی از کنارشان گذشتید.

اگر روزی نفستان بند بیاید و کسی نتواند برایتان کاری کند، همان لحظه با التماس از خدا می خواهید که یک بار دیگر فرصت زندگی کردن را به شما اعطا کند. اگر روزی از خواب بیدار شوید و نتوانید صداهای اطراف خود را بشنوید و از دنیا بی خبر باشید، غم همه دنیا روی دلتان سنگینی نموده و آن روز است که با صدای بلند و دست به آسمان بی کران و زلال از خدای مهربان تشکر خواهید کرد.

نتیجه گیری: نعمت بی نام و نشان سلامتی را قدر بدانید و از خداوند به علت اعطای چنین موهبتی عظیم تشکر کنید. انسان ها تا زمانی که نعمتی را دارند، نمی توانند ارزشش را درک نمایند، اما اگر روزی از دست رفت، تازه به جایگاهش پی می برند. قدر نعمت هایی چون سلامتی، اکسیژن، خواب راحت را بدانید و روز و شب خدا را فراوان سپاس بگویید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا با تضاد معنایی آرامش و استرس
و
انشا در مورد قطره اشک
و
انشا در مورد درختی که پا در هواست

☑️ به پایان انشا درباره تضاد معنایی سلامتی و بیماری رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *