ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد درختی که پا در هواست با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد درختی که پا در هواست با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد درختی که پا در هواست: درخت پایی ندارد که در هوا باشد، این ریشه های درخت است که بیرون می ماند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد خاطرات یک درخت کهنسال

انشا در مورد درختی که پا در هواست

انشا در مورد درختی که پا در هواست

مقدمه: درخت روزی نونهال است و با تکان باد و کم ترین بی آبی خشک شده و پژمرده می شود، کم کم می بالد و رشد می کند و ریشه هایش قوی تر و بیشتر می شود، دیگر نهال ضعیف و کم طاقت نیست و درختی جوان شده است. اما گاهی می لرزد و ممکن است با ورزش طوفان از جای کنده شود.

بدنه: درخت جوان نرم نرم با جذب نور خورشید و گرفتن آب درختی تنومند شده است و مامن و محل استراحت بسیاری از مردم و رهگذران قرار گرفته است. روزهای خوب و شاد و پر از حس زندگی در وجود درخت تنومند موج می زند و همه شاخه هایش سبز و پر رقص هستند.

سالهای سال در کنار جوی آب پر از حس خوش و لطیف بوده و تا می توانسته سیراب و پر از حس بهار شده است. درختی تنومند که تا چند متری سایه اش را گسترانیده و موجب مسرت و شادمانی مردم و مسافران و عابران می گردد. درختی که حرف های ناگفته و داستان های جذاب فراوان دارد و اگر پای صحبتش بنشینیم خود کتابی خواندنی، می گردد.

شکوفه های بهاریش زبانزد است و پر از روزهای ناب بهاری، شاخه هایی پر از التماس برای نور خورشید که گاهی هم پیچش زیبایشان این تمنا را نشان می دهد. نقاش این تابلوی پر از رمز و راز خود می داند که چه نقشی را به تصویر کشیده است.

اما روزی در کمال ناباوری ورق روزگار بر می گردد و سیلی ناگهانی تمام خاک اطراف این درخت نازنین را شسته و با خود می برد و روند زندگیش تغییر می کند. حال برای مرگ و زندگی تلاش می کند و هر لحظه ممکن است کل ریشه هایش از جا کنده شود و همراه با سیلی سهمگین راهی کوه و دره گردد. اما خواست خدای مهربان این بود که فقط بخشی از ریشه هایش کنده شود و بخشی هم از خاک بیرون افتد.

انگار درخت تنومند هم دردمند است و انسان می تواند این حس عجیب درخت را حس کند که با زبان بی زبانی از انسانها می خواهد که ریشه هایش را پا نزنند و کمک کنند تا در خاک برود و دوباره زندگی از سر شروع کند. درخت زیبایی که روزگاری بسیار شادمان بود، حال کمی بی حال است و شاخ و برگ هایش هم شکسته شده است.

اما هیچگاه امیدش را از دست نمی دهد و می داند که خداوند راهی برای برگرداندن شادیش نشان می دهد و دوباره زندگی از سر گرفته می شود.

نتیجه گیری: همیشه در روزهای خوبی و خوشی خدا را یاد کنید تا در روزهای درد و ناراحتی کنارتان باشد، هر چند خدای مهربان مانند انسانها معامله گر نیست و همواره برای بنده اش بهترین ها را رقم می زند. در روزهای درد و شکست هم امید خود را از دست ندهید و صبور باشید و به خدا توکل کنید.

انشا درباره درختی که پا در هواست صفحه ۹۶ کتاب نگارش نهم

مقدمه: درختی که روزگاری شاداب و  پر از عشق بود، حال ترس از تبر دارد و زمستان بی برگی، درختی که دو نفر با هم دستشان را دورش حلقه می کردند. اکنون نگران سرمای دی است و تاراج هیزم شکن.

بدنه: درختی پر از سالهای خاطره است که حوادث تلخ و شیرینی را در حوالی خود دیده است. درختی که روزی نهالی ناز و نارس بود، حالا در معرض خشکسالی قرار گرفته و هر لحظه ممکن است خودش را باخته و با یک ضربه تبر از ریشه کنده شود.

درختی که روزگاری روی هر شاخه اش چندین کودک می نشستند و حرف می زدند حالا دیگر جای امنی نیست و ریشه هایش از فرسایش خاک و تند بادهای مکرر بیرون افتاده است. درخت شاد و پر از رقص و هنگامه فریاد ساکت شده و دیگر هیچ بادی رقصش را تضمین نمی کند و رهگذران هم با دیدنش غمگین می شوند و می دانند که گذر عمر حوادث تلخی را نیز به همراه خواهد داشت.

اما هر رهگذر با خودش می گوید به شهر بروم و گروهی از مردم را به کمک بیاورم و ریشه هایش را دستی برسانم. تا روزی رهگذری که ساعت ها در سایه این درخت استراحت کرده بود، به سراغ دوستانش رفت و با گروهی کمکی به سراغ درخت آمد و ریشه هایش را در خاک کرد و آبی داد و به راهش ادامه داد.

اما من را به یاد این بیت شعر زیبا انداخت که : تو نیکی می کن و در دجله انداز     که ایزد در بیابانت دهد باز

درخت روزگاری با سایه اش در راه مانده ای را کمک کرده بود و موجب خوشحالی و سرزندگی یک مسافر شده بود، آن مسافر هم به پاس قدردانی از آن درخت بزرگ و دوست داشتنی کمکش کرد  و برای شادی ریشه هایش کاری کرد. آری آن درخت کم کم دوباره به زندگی و شادی برگردانده شد.

نتیجه گیری: کاش انسانها بدانند که نوشتن و شرح دادن چنین داستانهایی برای فهم بهتر زندگی بوده و از آن درس و پند بگیرند. هیچ گاه در راه مانده ای را تنها رها نکنید و بدانید که خدا شما را وسیله نجات دیگران قرار داده است.

انشاء های پیشنهادی :
انشا طنز از زبان کارنامه
و
انشا در مورد زندگی بدون برق
و
انشا در مورد ذوب شدن شمع

☑️ به پایان انشا درباره درختی که پا در هواست رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *