ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد خاطرات یک درخت کهنسال با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد خاطرات یک درخت کهنسال با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد خاطرات یک درخت کهنسال: من دفتری دارم قطور و به قدمت صفحات تاریخ که هر برگش را خط به خط می دانم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر من یک درخت بودم

انشا در مورد خاطرات یک درخت کهنسال

انشا در مورد خاطرات یک درخت کهنسال

مقدمه: روزهای زیادی از عمرم گذشته و حوادث بسیاری را در خود دیده ام. طوفان و سیل و زلزله و جنگ و روزهای خوش بهار و باران را هم خوب به یاد دارم. خاطرات مردمانی که در کنارم نشستند و حرف ها با هم زدند و مرا شاهد گرفتند و من همه را خوب به یاد دارم.

بدنه: درختی کهنسالم که شاید بیشتر از صد سال عمر داشته باشم و در بهترین جای این گذرگاه عمومی و در میان رفت و آمد مردم جای دارم. گاهی عروسی و دامادی در کنارم عکس یادگاری گرفتند و زمانی هم دو عاشق را دیدم که چه دلبرانه با هم حرف می زدند و مرا شاهد قرار خود کردند و من سالهای سال میعادگاه عاشقان بوده ام.

گاهی مادری و پسری در کنار من نشستند و شامی و ناهاری خوردند و سال بعد مادر از دنیا رفت و حال پسرش هر سال به یاد مادر به کنارم می آید. مادری هنگام سربازی پسرش در کنار من او را راهی کرد و هر بار که گذرش می افتد از من یاد می کند.

من ایستگاه و محل قرار زایران زیادی بوده ام و گاهی بهترین و راحت ترین آدرس، روزگاری پستچی قدیمی نامه ها و بسته هایش را کنار من توزیع می کرد. من خاطرات رزمندگانی را از کنار من اعزام می شدند را خوب به یاد دارم و آن خاطره خوش رهایی و بازگشت اسرای جنگ کشورم را هم به یاد دارم.

خاطرات عاشقانه پیر مرد و پیر زنی که اولین سفر مشهدشان را از کنار من رفتند و حالا هر بار یادشان می آید که از کجا و چه زمانی به مشهد رفتند. من پسربچه های زیادی را به یاد دارم که از شاخه های من بالا می رفتند و هر کدام مردانی بزرگ شده اند و گاهی در کنار من با هم می نشینند و حرف می زنند.

نتیجه گیری: جان بخشیدن به اشیا موجب زیباترشدن نوشته می گردد. چه بسیار سخنانی که به این شیوه می توان نوشت و بر زبان جاری کرد. نوشتن را فراموش نکنیم و از تمام عناصر طبیعت برای بهتر شدن نوشته خویش بهره بگیریم.

انشا درباره خاطرات درخت کهنسال

مقدمه: من درخت توت کهنسالم که سالهاست مردم در روزهایی که توتم زیاد می شود، کنارم جمع می شوند و حرف ها می زنند و توت می خورند و می روند.

بدنه: من درختی طناز و قدیمی هستم که در کنار عروس بهار مشاطه به دست هر سال با شکوفه های رنگارنگ طلوع طلیعه بهار را سر می دهم. شکوفه های سرخ و سفید من میوه های خوش طعمی می شوند و کام مردم را شیرین می کنند.

من همان درختی هستم که روزهای خوش و تلخ فراوانی از این مردم دیده ام. روزهایی که با ریسه شادی بزم عروسی برپا می کنند و گاهی هم حجله عزا کنارم می بندند و مرا مرهم و همدم خود می دانند. من سخن زیبای اگر دیدی جوانی بر درختی تکیه کرده بدان یا عاشق است یا گریه کرده را فراوان و با چشم خود دیده ام و فقط شاهد بوده ام.

من درختی ناب و پر از عشق و زندگی هستم که تمام رویدادهای خوش و شیرین را به شما یاد آوری می کنم. من جشن های مکرر اعیاد و هزاران روز خوش را به یاد دارم و هر سال در مراسم محرم هم کنارتان هستم. این عزای جاوید را سالهاست که به یاد دارم و از روزی که نهالی زیبا بودم، تا امروز که حدود صد سال دارم، برای برگزاری این مراسم بی تاب بوده ام و حس عجیبی به این صاحب عزا دارم. شاخه های من بازی گاه پسربچه هایی بوده که گروهی از آنها به بهترین مدارج رسیده اند و هر بار مرا یاد می کنند و گروهی هم در صحنه های مختلف جنگ و دفاع از وطن به شهادت رسیده اند و یکی ار این عزیزان روی من جمله جذابی نوشت که اگر امدید و من نبودم و شهید شده بودم، اینجا و در عزای حسین یادم کنید.

مادری که فرزندش را راهی جنگ و جبهه کرد و حالا هر بار به قرارگاه عاشقی می آید و با من نجوا می کند. آری من خاطرات زیبایی از زندگی را برای شما رقم زده ام و حالا از شما می خواهم که همه خاطراتم را به یاد داشته باشید و از من به خوبی مراقبت کنید.

نتیجه گیری: خاطره گویی از زبان موجودات موجب بهتر شدن قلم دانش آموز و یا هر نویسنده ای می گردد. بهتر است که از تمام روش های ادبی برای پرورش و بهتر شدن نوشته های خود استفاده کنید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره قطع درختان
و
انشا در مورد جدایی تلخ برگ از درخت
و
انشا در مورد درخت

☑️ به پایان انشا درباره خاطرات یک درخت کهنسال رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.