ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره قطع درختان ✂️+ با مقدمه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد قطع درختان با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا درباره قطع درختان : کاش بدانید هر درختی که قطع می شود جان چندین انسان به خطر می افتد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد طبیعت بهاری

انشا درباره قطع درختان

انشاء درباره قطع درختان

مقدمه: درخت موجب شادی طبیعت و افزایش اکسیژن می گردد، درختان مظلوم و بی پناه موجب حمله انسانها قرار می گیرند و از پای در می آیند و زندگی مفیدشان تمام می شود.  قطع درخت یعنی قطع زندگی و امید و خوشی و شادی

بدنه: کسانی که اقدام به قطع درختان می کنند باید خوب بدانند که زندگی خود و فرزندان خود را در آینده به خطر انداخته اند و کسی نمی تواند کاری برایشان انجام دهد. زندگی انسان به طبیعت وابسته است و هرکس که به طبیعت ضربه و یا لطمه بزند به خودش ضربه زده است.

درخت موجب افزایش روح نشاط در طبیعت می شود، یعنی تمام شادی و سرسبزی طبیعت و کوه و جنگل از سرزندگی درختان است. کاش بتوانم به تمام کسانی که تبر و اره در دست دارند هشدار بدهم که نبض و نفس خود را به شماره انداختید. قطع درختان با مرگ انسان برابری می کند، پس بیایید برای دفاع از جان خود با طبیعت و درختان آشتی کنیم و آنان را سرمایه های جاویدان بدانیم و مانند کودکان خود مراقبت کنیم.

درختی که به راحتی و با یک اره برقی قطع می شود، سالها در سلامتی و شادی شما نقش داشته است. چگونه دست بر گلوی چیزی گذاشتید که بی توقع و بی منت هوای پاک و سالم را در ریه های شما جای داد و شما فقط بی تشکر از او و خالقش اقدام به قطعش کردید و ندانستید که روزی دست روزگار با نفس تنگی تمام شما را مواخذه خواهد کرد و مجبور هستید که از تنفس معمولی استفاده کنید.

نتیجه گیری: قطع درختان و بریدن انها نوعی ظلم به طبیعت بی پناه است که بی توقع و بی ادعا زندگی ما را سبز و شاد نگاه داشته بود. بیایید از امروز با خود و درختان عهد ببندیم که دیگر این نعمت های بی پناه و ساکت خدا را نبریم و به این شیوه از خدا هم تشکر کرده باشیم. با بریدن درخت روح زندگی خود را برده و هر لحظه باید منتظر کم شدن هوای پاک باشیم.

انشا درباره قطع درختان جنگل

مقدمه: درخت خوبم سلام، نبینم سایه تبر روی سرت باشد، نجار با اخلاق می دانی که قطع عمد درخت مانند قتل یک انسان است. کاش بدانی که بریدن درخت موجب رخوت و سستی در طبیعت شده و کم کم جنگل هم روح شادی خود را از دست داده و انگار زندگی بی رنگ می شود.

بدنه: درختان روح سبز زندگی و نبض زیبای جنگل و گلستان هستند. درختان قدیمی که عمری از جان و دل برای شما انسان ها مایه گذاشتند، حال چرا با بی رحمی تمام مورد حمله تبر قرار می گیرند. درخت مقدس است و بسیاری از درختان با یک ضربه برای همیشه سرسبزی خود را از دست می دهند مانند نخل که دیگر سبز نخواهد شد.

نجار بی رحم چگونه درخت بی تاب بید را در خلوت ترین جای جنگل می بری و جه طور صنوبر را عزا دار می کنی، چگونه حرف سرو و سپیدار را نمی شنوی و کمر به قتلشان می بندید، چگونه شاخه های زیبا و پر برگ را در حوالی شب سر می برید و رها می کنید.

چه طور دست تعرض به درختان بی نشان جنگل دور می برید و یادتان می رود که همین درختان روزی نفس را به شما هدیه دادند و شما اکنون بی رحمانه فراموششان می کنید. روزی که می شنوم و می بینم درختی قطع شده است، حالم گرفته می شود و به بی رحمی و سنگدلی انسان گریه می کنم.

غم همه وجودم را فرا می گیرد و گوشه ای می نشینم و با درخت درد و دل می کنم. چگونه تبری که دسته اش از درخت است، به اصل و ریشه خود زخم می زند، آری این منش و رفتار انسانها است از چیزی که دوست دارند استفاده می کنند و وقتی که سودشان به اندازه کافی رسید، می زنند و می برند و داغون می کنند. این است رسم زندگی انسانها. درختان را با رنج زحمت بزرگ کردند و یکی از راه رسید و تبر بر ریشه شان زد و برید.

نتیجه گیری: درخت یک هدیه الهی است که به طبیعت و زمین هدیه شده است تا انسان از آن استفاده نماید و بتواند زندگی مفید و موثری داشته باشد. بهتر است از محیط زیست و طبیعت به خوبی نگه داری کنیم و برای سلامتی خودمان بهره ببریم. زندگی شاد است اگر محیط و طبیعت شاد باشند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد صدف دریایی
و
انشا درباره قطره بارانی هستید که از ابری چکیده اید

☑️ به پایان انشا درباره قطع درختان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *