ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد طبیعت بهاری ❤️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد طبیعت بهاری با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد طبیعت بهاری : هرجا که نگاه می کنم گل و سبزه و ریحان و بنفشه است. انگار دنیا مست بهار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد صدف دریایی

انشا در مورد طبیعت بهاری

انشاء در مورد طبیعت بهاری

مقدمه: بهار عروس طبیعت است و چون نوعروسان سرخاب و سیماب بر چهره دارد. گل های لاله به لب و لباسی آراسته به هزار نوع گل و ریحان و سوری و سپرغم که از دور نقش هزار چهره می زند. رنگین کمان هر روز و باغی پر از گل های تازه و خوش بو.

بدنه: بهار از راه می رسد و کم کم شکوفه های ناب سر از شاخه به در می آورند و به دنیا و درختان سلام می کنند. گلهایی که بوی خوششان دنیا را مست کرده و هر صبح ابر و خورشید به مردم سلام می کنند، گاه باران است  و زمانی خورشید، به به این همه را چه کسی چنین نقش هستی زده و تور زندگی نوعروس سرشان انداخته است.

هر جا که قدم می گذاری دختران زیبا را می بینی که سبزه گره می زنند و با خود عهد عشق می بندند. بهاری که صبح شکوفه هایش سفید و روز دیگر قرمز می زند، انگار خدا در طبیعت رقص نور گذاشته و مردم هم تماشا می کنند.

قطرات زیبای باران روی گل غوغا کرده و گل سرخ سرخابی بر تن یاس می زند و عشق جلوه گر می شود. بهار مانند یک تابلوی نقاشی است که گل ها در رقص و رود در حال جاری شدن و دنیا در ساز و آواز است.

خدای زیبایی ها در کدام جای این دنیا در حال طرح و نقشه بهار هستی، همه جا سبز و نم دار و خواستنی، هر جا که نگاه می کنی سبزه و نم و باران و زندگی و هزار خاطره که گل در قاب پنجره می زند. کم کم رنگین کمان هم رخ می نماید و دل هوایی می شود. کوه و کمر هم در حال سبز شدن هستند و خورشید ازروی کوه به همه سلام می کند.

نتیجه گیری: بهار را که می بینم رستاخیز را به یاد می آورم. طبیعت مرده زنده شده و از نوع سرسبز شده است. در معاد هم مردم دوباره زنده می شوند و در محضر خدای بزرگ قرار می گیرند. بهار را که با این رنگارنگی می بینم خدا را در کنارم حس می کنم که چنین تابلویی را خلق کرده است.

انشا در مورد زیبایی طبیعت و شکوفه دادن درختان بهاری

مقدمه: گل با سبزه در حال گفت و گو هستند و باران نوشیدنی محفلشان است. کاش در بزم بهار همه گلها و درختان و شکوفه ها جمع شوند و بزمی عاشقانه به راه بیفتد. نوعروس طبیعت دسته گلی در دست آواز خوش هزار سر دهد و بلبل و سبزقبا در رقص و آواز شوند.

بدنه: بهار جانم سلام، تواز کدام قبیله ای که چنین همه سینه چاک تواند. ریحان و سبزه و گلهای ناب و خوش رنگ در حریمت می آیند و تو همچنان می تازی، ای همه شادی و مهر و خوشی، آواز رویش و جوانه زدنت را ابر در آسمان کوبید و من به چشم خود دیدم که قطره قطره گلاب همه را سرخوش کرد.

بلندترین شاخه هم دستش را به سمت خروشید برد و از او برای جوانه زدن کمک خواست. سبزه خرمن خرمن دامن عروس بهار را آراست و نم نم زندگی از نو روییدن گرفت. ای همه خوبی و شادی و عشق و دلداگی، یاس را در حریم تو به آغوش کشیدم و سوری و ریحان هم در کوچه تو بود که عرض اندام کردند.

بهار جان من هم با دفتر شعری امده ام و برایت می نویسم. عروسک زیبای چهارفصل سر گذرکاه نوروز برروی سنگ سراچه دل می نشینم و از طبیعت بهاری حرف می زنم. دریا و ابر و زمین و آسمان همه در خدمت تواند .ای بهار زیباروی جذاب.

لختی درنگ کن تا سواران و لشگریانت از راه برسند و نغمه ساز و آواز تو شروع شود. آن قمری روی  درخت و آن فاخته در حال پرواز، کبوتر نامه رسان و ان اهوی رمیده در دشت. همه در کوچه تو جمع می شوند و تا مدتی مهمان تو هستند.

رود و چشمه از کوه می دوند تا به مهمانی برسند. رقص شاخه و گل و شکوفه را نگاه می کنند و دختر بهار را به سوی خانه اش می رسانند و زندگی بهاری همه مردم آغاز می شود.

نتیجه گیری: بهار زیباترین فصل خداست که همه منتظرش حلولش هستند، چون بهار از راه می رسد زندگی درخت و گل و باغچه هم از نو شروع می شود. سبزه ران دوباره سبز می شوند و درختان از نو زندگی آغاز می کنند. بهار چند روزی از عمر است که در ان همه سرخوش و شاداب  هستند.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو
و
انشا در مورد دستاوردهای انقلاب

☑️ به پایان انشا درباره طبیعت بهاری رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *