ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد دستاوردهای انقلاب ⚜️+ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد انشا در مورد دستاوردهای انقلاب با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد دستاوردهای انقلاب : این انقلاب انقلاب پابرهنگان و مظلومان و ستمدیگان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد امام خمینی

انشا در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی

انشا در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی

مقدمه: این انقلاب دستاورد های عظیمی در سراسر دنیا داشته در هر جای دنیا که مسلمانی و مظلومی دچار ناراحتی و مشکلات گردد ما مردم ایران، به سوی او می شتابیم و برایش سینه چاک هستیم. مظلومان دنیا خوب می‌دانند که ایران تکیه گاه مطمئنی است.

بدنه: روزی که خمینی کبیر اقدام به انقلاب جاویدان نمود در تمام دنیا اعلام کرد که انقلاب ما انقلاب بیچارگان، مظلومان و مستضعفان است، ما به حکم خداوند در هر جای جهان که لازم باشد از مسلمانان حمایت میکنیم.

از دیگر دستاوردهای این انقلاب این است که تاکنون هیچ کشوری نتوانسته بود در مقابل آمریکا قد علم کند و همه از او می ترسیدند،اما همه قدرتمندان جهان دیدند که ما چگونه در برابر شیطان بزرگ و با صدای بلند اعلام کردیم که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، ما بزرگترین کشور خاور میانه هستیم که قدرت انرژی اتمی ما جهان را به ترس وا داشته است، ما موشکهای بزرگ و قاره پیما داریم که آمریکا از ترس خواب ندارد و از همه مهمتر مردمی داریم که شب و روز روز در خدمت اسلام و کشور هستند، صدور انقلاب  و بیدار کردن مستضعفان جهان و آگاه نمودن تمام مسلمانان و همه کسانی که در ظلم و ستم هستند از دستاوردهای بزرگ این انقلاب است.

ما در سراسر جهان پرچم عشق، ایمان، استقلال و مردانگی برافراشته ایم و مردم جهان می دانند که وابسته به هیچ کشوری نیستیم و چهل سال تنها و متکی به خودمان در مقابل ظالمان مبارزه می کنیم.

شکستن حق وتو و اعتراض به ستم های آشکار امریکا در جهان، رشد و تعالی نیروهای داخلی، رشد صنعت و پرورش دانشمندان بزرگ هسته ای همه از دستاوردهای انقلاب است.

مدارس در دوران شاه فقط در شهرهای بزرگ فعالیت داشتند و دیدیم که بعد از انقلاب به تمامی روستاها راه یافت. تاسیس درمانگاه و مراکز پزشکی و دانشگاه ها در سراسر کشور از دستاوردهای این انقلاب است.

نتیجه گیری: این انقلاب آسان و راحت به دست نیامده و خونهای زیادی ریخته شده تا به اینجا رسیده است، بر ما مردم واجب است که در راه حفظش کوشا باشیم و مسئولان هم بدانند که چگونه از خون شهیدان مراقبت کنند و برای اعتلای فرهنگ و دین و باورهای این کشور بکوشند.

انشا در مورد دهه فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی

مقدمه : زمانی که در سال ۴۲ از امام پرسیدند چه کسانی تو را در این انقلاب یاری می کنند، در جواب گفت که سربازان من در گهواره هستند و یا هنوز متولد نشده اند. این سخن امام برایشان کمی خنده دار بود، ولی ما در انقلاب و جنگ دیدیم که نیروهای جوان و تازه نفس بودند که کشور و انقلاب را حفظ کردند.

بدنه: در دوران شاه زنان ما آوازه خوان میخانه ها بودند و اکنون نماینده مجلس هستند و معلم و … در دوران شاه تحصیل انحصاری بود و حالا می بینیم که در همه خانواده های ایرانی همه فرزندان تحصیل کرده هستند . در قدیم ما پزشک هندی و پاکستانی داشتیم و امروزه خبری از انها نیست و همه از خودمان هستند.

ما توان ساخت نیروگاه نداشتیم و امروزه همه تاسیسات به دست مهندسان داخلی ساخته می شود. امروزه جراحان پیوند های بزرگ در ایران هستند و بزرگترین پروفسور مغز و اعصاب جهان ایرانی است. در گذشته ما در مقابل امریکا زانو می زدیم و حالا امریکا از ترس ما خواب ندارد و مثل موش دنبال سوراخ است.

می دانید که سالها سختی و تحریم و جنگ داشته ایم ولی تسلیم نشده ایم و همچنان مقاوم و برپاییم. در چنگ با عراق دیدیم که همه دنیا در برابر ما ایستاد و از صدام حمایت کرد ولی ما با تکیه بر توان داخلی خویش صدام را عقب راندیم.

این انقلاب دستاوردهای فراوانی داشته است که بر ما واجب است که در راه حفظ ان کوشا باشیم و صادق. نفت ما به تاراج می رفت و توان مقابله نداشتیم. کارخانه های ما به فنا رفتند و سکوت کردیم. اما دیگر کافی شد و خون مردم به جوش آمد و قیام کردند و برخاستند

نتیجه گیری: مردمی که خود طالب این انقلاب شده اند هیچ وقت تنهایش نمی گذارند، سختی و مشکلات فراوان دارند، بی کاری و بی پولی و تحریم، گرانی و هزاران دردسر، ولی از اصل نظام ناراضی نیستند و تا جان در بدن دارند حمایت می کنند و می دانند که خدا یاری می کند، اما مسئولان هم بدانند که برای هر صندلی که رویش می نشینند و می خورند و می چاپند ۷۰ نفر شهید شده است و باید حرمت خون شهید حفظ گردد، حرامتان باد اگر فراموش کنید که چه کسانی کشته شدند تا شما راحت و آسوده باشید.

انشاء های پیشنهادی :
انشا درباره نامه ای به خدا
و
انشا درباره ظهر عاشورا
و
انشا در مورد ایران

☑️ به پایان انشا درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *