ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ایران ، تمدن و فرهنگ غنی آن

متن انشاء کوتاه و با توصیفات زیبا درباره کشور ایران، عظمت و شکوه آن

انشا در مورد ایران: کشوری دوست داشتنی در خاورمیانه و قلب دنیای اسلام، کشوری سرسبز و آباد با فرهنگ ها و قومیت های مختلف که زیر پرچم اسلام و در کنار لوای قران با هم زندگی می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشای ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد ایران وطن من است

انشا در مورد ایران

انشا درمورد ایران ، شکوه و عظمت آن

⭕️ مقدمه: ایران کشوری پهناور در قسمت جنوب غربی خاورمیانه واقع شده است. کشوری با موقعیت های جغرافیایی خاص و همسایگانی متفاوت. کشوری که از طریق دریای عمان به آبهای آزاد جهان دسترسی داشته و هر استانش دارای موقعیت خاص با منابع انسانی و شرایط متفاوت است. کشوری با قدرت استراتژیک در جهان و خار چشم دشمن به ویژه اسرائیل. این کشور همواره در طول تاریخ حوادث تلخ و غمبار زیادی به خود دیده است، اما خود را نباخته و مقاوم بوده است.

⭕️ بدنه: ایران مهد تمدن و گهواره علم و سرزمین مردان بافرهنگی چون حافظ و مولوی و خیام و پرفسور حسابی و امام خمینی و سردار سلیمانی بوده است مردانی که هریک به روشی در تعالی و شکوفایی و عظمت این کهن دیار نقش مهمی ایفا کرده اند. این کشور، سرزمین روزهای سخت بوده و جنگ ها و نامردمی های زیادی به خود دیده است. کشوری که هر بار مورد طمع کشورهای غارتگر و بزرگ قرار گرفته و توانسته خود را حفظ کند.

مردمی وفادار و پر از مهر و عشق که برای حفظ وطن خویش از جان و ناموس خود محافظت کرده اند. ایران بیشه شیران و مهد پرورش سردارانی چون آریو برزن و آرش کمانگیر است که تا آخرین قطره خون خویش مقاومت کردند تا وجبی از خاک ایران به دست نامردان نیفتد. کشوری با تاریخ غنی و پر از حوادث پند آموز، کشوری پر از شهر و روستاهایی که مردمش همیشه در راه وطن جان فشانی کرده اند.

گاه مورد تعرض همسایگان و گاه کل دنیا، اما مردمی با غیرت که درس خوبی به دیگران داده اند. مردمی با فرهنگ که اهل دانش و فضل و مطالعه هستند و در میان همسایگان و جهانیان سرآمد هستند. کشوری با شهرها و مکان های جذاب و طبیعت شاد و پر از هیاهو که هر سال تعداد زیادی از گردشگران وارد ایران می شوند و از مکان های دیدنی آن بازدید می کنند.

⭕️ نتیجه گیری: ما مردم ایران خوب می دانیم که حفظ و صیانت ارزش های ملی و دینی این کشور عزیز وظیفه هر ایرانی است. بهتر است بدانیم که هر ایرانی برای حفظ اعتبار وطن خود وظایفی بر عهده دارد که وظیفه دانش آموزان درس خواندن و تلاش برای ساختن آینده بهتر است. هر فرد ایرانی باید در جایگاه خویش برای تعالی و پیشرفت ایران تلاش نماید. چو ایران نباشد تن من مباد.

متن انشا کوتاه در مورد کشور ایران
متن انشا کوتاه در مورد کشور ایران

انشاء با موضوع ایران با توصیف های زیبا و متن کوتاه

⭕️ مقدمه: تو را ای کهن بر و بوم دوست می دارم. تو که موجب افتخاری و سر افرازی، تویی که حتی نامت لرزه بر اندام دشمن می زند. من تو را چون مهر مادری و عشق پدری دوست می دارم . آرزو دارم تا همیشه شاد و برقرار و جاوید باشی. تو مهد دلیران و سرزمین مردان بزرگی، تو را چون نفس، اکسیژن دوست می دارم ای ایران من.

⭕️ بدنه: ایران گوهر نایاب خاورمیانه و صدف دریای عمان و موطن اصلی خلیج همیشه فارس، یکی از بهترین کشورهای منطقه که هماره حرف پایانی را در منطقه می زند. حرفش حرف است و طرف دار مظلومین. این کشور مورد حسادت تمام کشورهای عربی قرار گرفته است. این کهن بر و بوم روزگاران تاراج و غارت را فراوان دیده است. روزگاری جاده ابریشم بود و حال مهم ترین کشور در غرب خاورمیانه که هیچ کشوری جرات نگاه چپ به این کشور را ندارد.

ای وسعت نگاه تو خورشید و ای تمام سطور تاریخت پر از استواری و ابهت مردان بزرگت، شهدایی که برایت تکه تکه شدند ولی خاک و وطن را به غریبه ندادند. ایران ای خاک مقدس و پاک، ای سرزمین ناب خدایی، کشور روزهای هجوم و هیمه و آتش، من برای شکوفایی تو جان می دهم، ای همه مهر و صفا و دلاوری.

کشوری که دارای تنوع جغرافیایی و نوع زندگی بوده و چهار فصل است. کشوری که برای خودش یک جهان است و برای زندگی چندان نیازی به همسایگان ندارد. مردمی کوشا و سختکوش که برای رهایی از دست ظالم شب و روز در تلاش هستند، مردمی که خاک می خورند ولی خاک به غریبه و دشمن نمی دهند.

⭕️ نتیجه گیری: ایران در حال حاضر هم دارای بحران های سختی است اما بر مردم ایران واجب است که این روزهای سخت را در کنار هم سپری کنند تا برای همیشه ارزش و اعتبار ایران و ایرانی باقی بماند. حوادثی سخت که به انسانها درس مقاومت و بردباری آموخته و موجب بالا رفتن مقاومت همه مردم شده است. تو ای مرد و زن ایرانی برای تمام روزهای سختت خدا را شاهد و ناظر بگیر و برای آبادی و آبادانی‌اش سخت بکوش.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد ثروت های ملی ایران
و
انشا در مورد دوست داری دنیا چگونه باشد

✅ به پایان انشا درباره کشور ایران رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *