ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ثروت های ملی ایران ❤️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ثروت های ملی ایران با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ثروت های ملی ایران : ایران کشوری ثروتمند با الطاف خاص الهی است که دارای منابع سرشار نفت وگاز و مس و طلا و فیروزه و مس و روی است. ایران از نظر ثروت های ملی در ردیف 5 کشور ثروتمند جهان قرار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا درباره بهترین روز زندگی من

انشا در مورد ثروت های ملی ایران

انشا در مورد ثروت های ملی ایران

مقدمه: ایران کشوری بزرگ و دارای منابع سرشار عظیم نفت و گاز است که هر از چند گاهی به لطف حضرت حق با یک رویداد ساده رونمایی می گردد.

کشوری که به علت داشتن منابع خاص نفت و گاز مورد هجوم بیگانگان و دشمنان قرار داشته است. کشوری که دومین منابع گاز دنیا را در اختیار دارد، این شکور به علت عقب نگه داشته شدن،همواره دچار بحران های زیادی شده است.

بدنه: ایران مهد تمدن و مکانی سرشار از انواع منابع زیرزمین و مس و طلا و معادن فیروزه که هر کدام از این منابع در نوع خود بی نظیر است. ثروت هایی خدا دادی که اگر به شیوه درست و استاندارد مورد بهره برداری قرار گیرد می تواند مردم را از فقر و بدبختی نجات دهد. معادن فیروزه ای که فقط استخراج می شود.

معادنی که فقط صادر می شود و هیچ گونه تخصص و نظارتی در آن جود ندارد. کشوری با معدن روی که می تواند بهترین ارز و ثروت را با خود به همراه داشته باشد. منابع مس سرچشمه که بیشترین مس خاورمیانه را درخود جای داده است.

آیا این ثروت های خدادادی به روشی درست و با روش های عالی استخراج می شوند و یا فقط از معدن خارج می شوند. ثروت هایی چون جنگل و مراتع که با کم کاری و عدم آگاهی به کام آتش فرو می روند. بهتر است تمام مردم با اتحاد و یک دلی در جهت استفاده مناسب این ثروت ها گام بردارند، هرچند انبوه این ثروت ها در دست عده ای کم به یغما می رود، ولی بهتر است که مسئولین تدبیری بیاندیشند و با راه های درست و استاندارد این ثروت ها را کشف و استخراج نموده و در جهت پیشرفت و آبادنی کشور به کار برند.

ایران دارای بزرگترین معدن مس است که در استان کرمان در کارخانه مس سرچشمه مورد بهره برداری قرار می گیرد و یا معادن روی زنجان که به صورت مستمر و مداو م مورد استخراج قرار گرفته و در صنایع متعدد کاربرد دارد.

نتیجه گیری: ایران نگین جهان است و پر از ثروت های فراوان خدادادی است که شاید نمونه های آن در هیچ کشوری نباشد. معادن طلا و نفت و گاز و پتروشیمی که می تواند بهترین فرصت برای پیشرفت و ارتقا باشد. بر مسئولین واجب است که به بهترین صورت از این منبع محافظت نمایند تا به دست آیندگان هم برسد.

وظیفه یک دانش آموز این است که با یافتن راه صحیح درس خواندن بتواند راهی علمی ودقیق برای استخراج وکاربرد این ثروت های ملی به دست آورد.

انشاء درباره ثروت های ملی ایران

مقدمه: ایران یعنی بهترین نقطه جهان ، یعنی زیباترین و ثروت مند ترین جای دنیا که اگر به روشی عادلانه توزیع می شد، می توانست مردم ما را به ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کند.

کشوری که شمال تا جنوبش ثروت است و دارایی و معدن و هزاران ثروت که شاید هنوز بسیاری از این معادن بکر و دست نخورده هستند.

بدنه: ایران گوهری که صدفش هنوز پرورده نشده و هیچ کس نتوانسته به آنها دست یابد. منابع نفتی که هنوز شناسایی نشده اند و یا منابعی که در کف دریاها حوالی ایران قرار دارند، می توانند بهترین نمونه های ثروت ایران باشند.

معادن مس و روی و نیکل و نقره و طلا که هر کدام می تواند کشوری را از فقر نجات دهد. ما سالها توسط استعمارگران عقب نگه داشته شدیم و نتوانستیم راه های کشف و استخراج این ثروت های خدا دادی را دریابیم. بهتر است که تمام مردم و افرادی که در این حوزه تحصیل و تخصص دارند ، اقدام نموده و با کمک جوانان سخت کوش و نخبگان راه های حفظ و نگه داری آن را بیابند و برای آینگان هم پاس دارند.

کشوری که دومین تولیدکننده گاز جهان است نباید درگیر مشکلات اقتصادی باشد، بهتر است کمی به خودمان بیاییم و تلاش خود را بیشتر کنیم.  این ثروت های ملی و بی پایان متعلق به همه نسل هایت. بهتر است به بهترین روش و صورت برای حفظ و آبادانی و استفاده مناسب آن کوشا باشیم.

نتیجه گیری: مردم ایران خودشان ثروت های عظیم ملی هستند که هیچ وقت رمزگشایی نشدند و هیچ کس راز بزرگی و عظمت شان را ندانست. شاید بزرگترین ثروت همین سرمایه های انسانی هستند که باید از استعداد و توانایی آنها به خوبی  و در جایی مناسب استفاده گردد تا تمام استعدادها و توانایی ها شناسایی شده و در راه اعتلای وطن هدایت گردد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ایران وطن من است
و
انشا در مورد ثروت اندوزی

✅ به پایان انشا درباره ثروت های ملی ایران من رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.