ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد ثروت اندوزی ⚡️ با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد ثروت اندوزی با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد ثروت اندوزی : داشتن ثروت یک فرصت خوب برای گذران زندگی و کمک به دیگران است. اما اگر به قصد اندوختن ثروت و ذخیره کردن و نگه داری برای دیگران باشد، نه تنها یک فرصت نیست، بلکه دردسری بزرگ است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید

انشا در مورد ثروت اندوزی

انشا درباره ثروت اندوزی

مقدمه: ثروت یک نیازو از ملزومات زندگی است. انسان بری گذران زندگی نیاز به پول و ثروت دارد، برای اینکه از تمام امکانات جهان استفاده نماید و یا اینکه بتواند آرامش را برای خود و خانوداه اش رقم بزند، اما این نعمت گاهی موجب بروز مشکلاتی می گردد. داشتن ثروت در حد اندازه و معمول خوب و ضروری است و مهم تر این که از راه درست و سالم به دست آید.

بدنه : ثروت اندوزی درست و سالم شاید یک مهارت است که هر فردی نمی تواند داشته باشد، اما اگر از راه ناسالم و غیر شرعی و دور زدن دیگران و خوردن حق مردم به دست آید، ممکن است دردسری بزرگ و بحرانی غیر قابل جبران گردد.

ثروت اندوزی در یک طبقه خاص موجب افزایش اختلاف طبقاتی شده و از طرفی فقر را در جامعه دامن می زند، سرمایه و ثروت در دست گروهی انباشته شده و مردمی که در طبقات پایین تر هستند ممکن است دچار مشکلاتی گردند. ثروتی که در خدمت آرامش و آسایش و درمان و خدمت به خلق نباشد، نوعی درد مضاعف و زخم چرکین شده که بوی بدش همه جامعه را درگیر می کند.

ثروت اندوزی در میان گروهی که فرهنگ استفاده صحیح از ثروت را ندارند موجب بروز چشم و هم چشمی مکرر شده و هر لحظه آرامش گروهی را بر هم می زند. هرگاه دیدید قصری با خشت طلا ساخته شده است بدان که در جای دیگری خانه ای سقف ندارد و سقفش در حال ریزش است.

اگر دیدی فردی با ماشینی چند میلیارد تومنی در خیابان راه می رود، بدانید که قیمت یک ماشین معمولی مانند پراید هم چند برابر زیاد شده و افراد معمولی حتی توان خرید این خودروی معمولی را ندارند.

نتیجه گیری : داشتن ثروت یک فرصت عالی و استثنایی برای زندگی است. اما ای کاش این ثروت عظیم در راه خدمت به خلق و انسانیت باشد. ثروتی که زیاد شود و در جای دیگری مردمی نان شب نداشته باشند،  اگر دیدی پیرمرد یا پیرزنی در خیابان گدایی می کنند، بدان که در گوشه ای از این شهر انبوه ثروت غیر سالم جمع شده است.

بهتر است در راه کسب حلال و درست ثروت کوشا شویم و هیچ وقت ثروت خود را به رخ دیگران نکشیم و بدانیم که تمام رفتارهای ما در دنیا دارای حساب و کتاب است.

انشاء در مورد ثروت جمع کردن

مقدمه : ثروت اندوزی از دیرباز در میان مردم رایج بوده است. قارون برادر حضرت موسی یک ثروتمند بزرگی بود که اندوخته هایش زیاد بود ولی نتوانست از آنها خوب استفاده کند و روزی از دستش رفت. ثروت هم یک نعمت است که اگر به خوبی استفاده نشود از دست رفته و حسرتش بر جای می ماند.

بدنه : اگر تمام افراد یک جامعه به رفتار های خود مسئول باشند و در مورد رعایت حقوق دیگران خداوند را در نظر بگیرند، در مورد ثروت اندوزی هم تمامی مردم شرایط یکسان داشته و می توانند در حد معمول ثروت و مال اندوزی داشته باشند.

اگر تمام منابع و امکانات یک جامعه در اختیار مردم کمی قرار گیرد، ثروت در این قشر افزایش یافته و گروهی دیگر به نان شب خویش محتاج خواهند شد. اگر گروهی که تمام راه های قانونی و غیرقانونی بانک و بنگاه های اقتصادی را می دانند در راس کار باشند، حتما آنها ثروت بیشتری اندوخته می کنند.

بهتر است مسئولین و حاکمان تمام مردم را دریابند تا همه بتوانند از راه درست و سالم به مقاصد خویش برسند. داشتن ثروت مساوی در جامعه اختلافات را کم کرده و اقتصاد هم در بحران نخواهد بود.

ثروت زیاد آفتی است که کم کم باغ جامعه را آلوده کرده و افراد دیگری برای ثروت مند شدن، دست به کارهایی مانند دزدی و خوردن مال مردم روی می آورند. راه های دور زدن قانون را فرا می گیرند و از مالیات هم فرار می کنند که موجب بروزاقتصاد بیمار و بدهکار می گردد.

نتیجه گیری : ثروت اندوزی در حد معمول و نیاز بسیار خوب بوده و برای همه ضروری است. اما اگر از حد معمول بیشتر شده و موجب بروز بحران های زیادی در جامعه گردد، نوعی استرس و بیماری پنهان در جامعه است.

ثروت اندوزی از حق و مال دیگران دوامی نداشته و در روزهای حساس که به ثروت خود نیاز داری، از دستت می رود. در هر کاری و پیشه ای خدا را ناظر بدان تا به هدف سالم و درست خودت برسی.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد نماز جماعت
و
انشا در مورد فداکاری

✅ به پایان انشا درباره ثروت اندوزی رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.