سبک زندگی

آشنایی با بهترین کتاب‌های کمک درسی برای کلاس هفتم

چگونه بهترین کتاب کمک درسی هفتم را پیدا کنیم؟ بهترین کتاب کمک درسی برای ادبیات فارسی و ریاضی و زبان و همه دروس هفتم

همه افراد در دوران تحصیل خود متوجه این موضوع می‌شوند که کتاب‌های درسی به تنهایی برای موفقیت در درس‌ها کافی نیستند. یکی از مسائلی که همواره دانش آموزان با آن درگیر بوده‌اند، یافتن کتاب‌های کمک درسی مناسب است تا بتواند خلاء موجود در کتاب‌های درسی را برای آنان پوشش دهد.

آشنایی با بهترین کتاب های کمک درسی برای کلاس هفتم

در میان تعدد کتاب‌های کمک درسی، انتخاب بهترین کتاب برای بسیاری از افراد دشوار است. بنابراین، در صورتی که کلاس هفتم بوده و در انتخاب کتاب کمک درسی خود دچار سردرگمی هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا به معرفی کتاب کمک درسی هفتم بپردازیم.

چگونه بهترین کتاب کمک درسی هفتم را پیدا کنیم؟

یکی از موضوعاتی که احتمالا پرسش بسیاری از دانش آموزان است، نحوه انتخاب بهترین کتاب کمک درسی هفتم است. پیش از هرچیز بهتر است بدانید که با توجه به این‌که برخی از انتشارات‌ها معروف‌تر هستند، نباید همواره بدون توجه به نکات دیگر کتاب‌های این انتشارات‌ها را خریداری کنید. انتشارات‌های متعددی وجود دارند که با وجود این‌که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، نکات بهتری را برای یادگیری دروس به شما ارائه می‌دهند.

بنابراین بهتر است برای هریک از کتاب‌های درسی خود به صورت جداگانه بررسی‌های لازم را انجام دهید تا بتوانید بهترین کتاب را انتخاب کنید. علاوه بر این، بهتر است هدف خود را از خرید کتاب برای هر یک از دروس مشخص کنید. برای مثال اگر قصد یادگیری مطالب را دارید و قطعا کتاب‌هایی که تنها مجموعه تست دارند برای شما چندان مناسب نخواهند بود و بهتر است به دنبال کتاب‌هایی که درسنامه مناسبی دارند، بگردید.

بهترین کتاب‌های کمک درسی هفتم کدام‌اند؟

اگر شما دانش آموز کلاس هفتم باشید، به خوبی می‌دانید که دروس این مقطع شامل چه کتاب‌هایی می‌شود. با این وجود جهت یادآوری تمامی این کتاب‌ها عبارتند از:

 • ادبیات فارسی؛
 • عربی؛
 • زبان انگلیسی؛
 • علوم؛
 • ریاضی؛
 • مطالعات اجتماعی؛
 • هدیه و قرآن؛

همان‌طور که پیش از این مطرح شد، بهتر است برای هر یک از دروس خود کتاب کمک درسی مناسبی را انتخاب کنید. بنابراین در ادامه به صورت مشخص به معرفی کتاب‌های کمک درسی مربوط به هر یک از دروس مقطع هفتم می‌پردازیم.

بهترین کتاب کمک درسی برای ادبیات فارسی هفتم

ادبیات فارسی یکی از دروس مهم مقطع هفتم به شمار می‌رود. یکی از بهترین کتاب‌های کمک درسی برای فارسی کتاب رشادت مبتکران است. این کتاب با داشتن یک درسنامه کامل برای دانش آموزان در هر سطحی مناسب است. از طرفی تک جلدی بودن آن یکی از امتیازات مثبت برای این کتاب محسوب می‌شود.

بهترین کتاب کمک درسی برای ادبیات فارسی هفتم

علاوه بر این، کتاب فارسی هفتم مبتکران که توسط حمید طالب تبار نوشته شده است برای این درس بسیار مناسب است. این کتاب از 4 بخش تشکیل شده است که تمامی قسمت‌های فارسی را به صورت کامل پوشش می‌دهد.

بهترین کتاب کمک درسی برای عربی هفتم

یکی از کتاب‌های بسیار مناسب برای دانش آموزان کلاس هفتم در درس عربی، کتاب شب امتحان انتشارات خیلی سبز است. این کتاب شامل چندین آزمون و درسنامه به همراه پاسخنامه تشریحی است که می‌تواند به دانش آموزان کمک بسیار زیادی کند. این کتاب از 4 بخش تشکیل شده است. این بخش‌ها شامل:

 • آزمون‌های نوبت اول؛
 • آزمون‌های نوبت دوم؛
 • پاسخنامه تشریحی آزمون ها؛
 • درسنامه کامل شب امتحانی؛

یکی دیگر از کتاب‌های مفید برای درس عربی هفتم، کتاب لقمه عربی انتشارات مهر و ماه است. این کتاب به صورت مختصر و مفید تمامی آن‌چه باید برای درس عربی بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بهترین کتاب کمک درسی برای زبان انگلیسی هفتم

هنگامی که صحبت از زبان انگلیسی می‌شود، یکی از بهترین اساتیدی که اکثر دانش آموزان با او آشنایی دارند، شهاب اناری است. کتاب‌های زبان انگلیسی شهاب اناری همواره کمک زیادی به دانش آموزان کرده است. این کتاب که انتشارات مبتکران آن را منتشر کرده است، یکی از

بهترین کتاب‌های کمک درسی برای زبان انگلیسی پایه هفتم به شمار می‌رود.

علاوه بر این کتاب، زبان انگلیسی ماجرا‌های من و درسام از انتشارات خیلی سبز برای یادگیری زبان انگلیسی کلاس هفتم مفید است.

بهترین کتاب کمک درسی برای علوم هفتم

درس علوم یکی از دروس مهم کلاس هفتم به شمار می‌رود. کتاب علوم رشادت مبتکران یکی از کتاب‌های بسیار مناسب برای یادگیری دقیق این درس است. این کتاب با داشتن درسنامه و نکته‌های مهم دروس در کنار پرسش‌های درسی به دانش آموزان در یادگیری علوم کمک بسیار زیادی می‌کند. کتاب علوم خیلی سبز نیز یکی از کتاب‌های مناسب برای درس علوم است.

بهترین کتاب کمک درسی برای ریاضی هفتم

یکی از بهترین کتاب‌ها برای یادگیری ریاضی هفتم، برای دانش آموزان در هر سطحی کتاب کار خیلی سبز است. این کتاب با داشتن تمرین‌های مروری، درست و نادرست، پرسش‌های دوگزینه‌ای، وصل کنید، پرسش‌های تشریحی و آزمون‌های فصلی به دانش آموزان کمک می‌کند تا ریاضی را به خوبی یاد بگیرند.

بهترین کتاب کمک درسی برای ریاضی هفتم

کتاب مرشد ریاضی هفتم از انتشارات مبتکران یکی دیگر از کتاب های مناسب برای درس ریاضی است که با بیان نکات مهم، پرسش و پاسخنامه کامل به موفقیت در این درس کمک می‌کند.

بهترین کتاب کمک درسی برای مطالعات اجتماعی هفتم

یکی از بهترین کتاب‌های کمک درسی برای مطالعات اجتماعی هفتم، کتاب رشادت مبتکران است. این کتاب با آموزش و تمرین از طریق پرسش‌های چندگزینه‌ای و پاسه به آنان دانش آموزان را برای آزمون‌های مدرسه آماده می‌کند.

بهترین کتاب کمک درسی برای هدیه و قرآن هفتم

اگرچه درس هدیه و قرآن از نگاه بسیاری از دانش آموزان احتیاجی به کتاب کمک درسی ندارد، با این وجود کتاب هدیه و قرآن ماجراهای من و درسام از انتشارات خیلی سبز با ارائه درسنامه، تمرین و امتحان شما را برای دریافت نمره کامل از این درس آماده می‌کند.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی بهترین کتاب‌های کمک درسی هفتم پرداختیم. دانش آموزان همواره با دغدغه یافتن بهترین کتاب برای مطالعه و موفق شدن در امتحانات روبه‌رو هستند؛ به همین دلیل معرفی بهترین کتاب‌ها برای هر درس می‌تواند کمک بسیار زیادی به دانش آموزان کند. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید این کتاب‌ها را از فروشگاه اینترنتی وطن بوک تهیه کنید و به راحتی برای امتحانات خود آماده شوید. اگر شما پیشنهاد بهتری برای هر یک از دروس کلاس هفتم دارید، کتاب‌های پیشنهادی خود را برای ما در کامنت‌ها معرفی کنید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *