ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید

انشا در مورد اگر یک میلیارد پول داشتم چه کارهایی انجام می دادم با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید: پول و ثروت از نیازها و آرزوهای اکثر مردم جهان است و شیوه استفاده آن هم کاملا امری شخصی بوده و هر فرد می تواند با توجه به علایق و تمایلاتش هزینه کند. در ادامه با انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد کمک به دیگران

انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید

انشا درباره اگر پول زیادی داشته باشید چه می کنید

مقدمه: در دنیای امروزی کسب ثروت و مال اندوزی و داشتن پول یک ضرورت است که هر انسانی در هر جامعه ای برای به دست آوردنش تلاش می کند. من ابتدا برای به دست آوردن پول تلاش زیادی می کنم و سپس برای چگونگی هزینه کردنش برنامه های خوبی می ریزم. هیچگاه پولم را خرج ظلم و کارهای نامناسب نمی کنم.

برای آرامش و آسایش خانواده‌ام، سلامتی اطرافیانم، کمک به مستحقین و خدمت به جامعه به کار می گیرم. برای کودکان و فرزندان هم سن و سال خودم که سقفی بالای سرشان نیست و پدر و مادری ندارند،کاری می کنم.

بدنه: با داشتن پول زیاد خودم را گم نمی کنم. کارهای غیر عادی انجام نمی دهم. برای کودکانی که امکان آموزش ندارند مدرسه ای هرچند کوچک درست می کنم. برای کودک بیماری که هزینه درمان ندارد و مریض است، کاری می کنم. برای دوستانم که کفش خوب و لباس مناسب ندارند، لباس و کفش می خرم. برای کودک معلول کوچه مان ویلچری و چرخی می خرم.

دلم می خواهد پولم را در جاهایی خرج کنم که خدا آنجاست. برای کودکان کوچه مان توپی می خرم تا با توپ پاره با هم دعوا نکنند. برای پیرزن پیری که عینک لازم دارد،عینک می خرم. برای مدرسه مان لوازم ورزشی می خرم. برای مادرم یک ماشین ظرف شویی می خرم تا هر روز دستش با شستن ظرف خراب نشود. برای کودکان شهرهای دور دست و مناطق محروم کتاب و دفتر می خرم تا آنها هم روزی سر کلاس بنشینند.

دختر همسایه تازگی نامزد شده و پدرش توان خرید جهاز ندارد. با پولم برایش جهاز می خرم. آری پول نعمتی بزرگ است اگر از راه حلال به دست آید و در راه خوب و درست خرج شود به انسانیت خدمات خواهد کرد.

نتیجه گیری: داشتن پول موجب راحتی و آسایش است. اما آرامش چیزی است که خودمان با داشتن پول برای خودمان فراهم می کنیم. من با داشتن پول فراوان خدا را بهتر می بینم و آن را خرج خودم و خانواده و اطرافیان و جامعه می کنم. داشتن پول زیاد مرا از انسانیت دور نمی کند و هر چه در توان دارم برای دیگران انجام می دهم. پول داری خوب است اگر موجب دردسر نگردد. اگر پول زیادی داشته باشم همه را برای کودکان هم سن و سال خودم هزینه می کنم تا بخندند.

موضوع انشا اگر من پولدار بودم

مقدمه: بشر و انسان امروزی تمام تلاش و عمر خود را صرف مال اندوزی و کسب پول نموده است. اما مهم تر شیوه استفاده از پول است. داشتن پول یک فرصت فوق العاده است که خداوند با توجه به لیاقت و تلاش و همت هرکس در اختیارش قرار می دهد. راه های درآوردن پول آسان و هموار نیست. اما باید بدانیم که برای پول خود هدف و برنامه ای درست و انسانی داشته باشیم. من اگر پول زیادی داشته باشم ابتدا برای سلامتی بیماران فکری می کنم یا برای کارتن خوابها جایی گرم مهیا می سازم و گاهی برای کودکان بی سرپرست کاری انجام می دهم.

بدنه: پول اگر در خدمت انسان و آرامش نباشد، یک دردسر بزرگ است. اگر پولی داشتم که قابل توجه بود، آن زندانی بدهکاری که توان پرداخت بدهی‌اش را ندارد، آزاد می کنم. کودک کم توان جسمی را برای درمان می برم. برای روستایی دور در دورترین جای کشورم یک مدرسه و خانه بهداشت می سازم.

پولم را صرف ساخت سلاح های خطرناک نمی کنم. برای مادر بیماری که هزینه درمان ندارد، دست به کار می شوم. برای خانه سالمندانی که مردان و زنان پیر جمع شده اند، تلویزیون یا آبسرد کن می خرم. هزینه درمان بیماران خاص مانند سرطان و هموفیلی را پرداخت می کنم. اگر جوانی قصد اختراع دارد و هزینه‌اش را ندارد، به سویش می روم تا کشورم پیشرفت کند.

برای مادرم هدیه ای ناب می خرم و از او قدردانی می کنم. برای دختران دم بخت و دامادهای جوان خانه و کاشانه ای تدارک می بینم. من برای انسان بودن و انسان شدن پول خرج می کنم و نه نام و نشان.

نتیجه گیری: پول زیاد موجب برتری کسی نیست و هیچ کس نمی تواند برای داشتن پول زیاد برای کسی فخر فروشی کند. اما اگر من پولی داشتم تمام کودکان کار را جمع می کردم و برایشان هرچه کم داشتند، می خریدم. من برای پول که نه برای انسان شدن و انسان ماندن هر کاری می کنم. همه پول های من صرف یک لبخند باد.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد زندگی بدون تکنولوژی
و
انشا در مورد دوست داری دنیا چگونه باشد

✅ به پایان انشا در مورد اگر پول زیادی داشتید چه کار می کردید رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.