ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چگونه می توان از فرهنگ و ادب فارسی پاسداری کرد

انشاء با موضوع چطور باید از فرهنگ و ادب فارسی پاسداری و مراقبت کرد به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد چگونه می توان از فرهنگ و ادب فارسی پاسداری کرد: فرهنگ هر ملت افتخار و چراغ روشن هر جامعه ای است. پس هر فردی موظف است تا از چراغ خانه‌اش به خوبی مراقبت نماید. در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد چرا باید از طبیعت مراقبت کنیم

انشا در مورد چگونه می توان از فرهنگ و ادب فارسی پاسداری کرد

انشا در مورد چگونه می توان از فرهنگ و ادب فارسی پاسداری کرد

مقدمه: فرهنگ و ادب هر کشوری مانند یک خورشید است که می تابد و مردم از آن استفاده می کنند. هر ایرانی باید بداند که فرهنگ غنی و ارزشمندی ایرانی در هر شرایط توسط ادیبان و شاعران و فرهنگ دوستان حفظ شده و کسی نتوانسته این تاریخ و فرهنگ را مورد حمله و توهین قرار دهد. هر فردی در هرجا و مقام و درجه ای وظیفه ای حساس بر عهده دارد. مسئولان در رده های بالاتر وظیفه حساس تری دارند.

بدنه: مراقبت از فرهنگ و ادب فارسی یک موضوعی نیست که با یک روز کار و تلاش حاصل گردد. زیرا فرهنگ و ادب در طول سالیان طولانی و بر اثر مجاهدت های علم دوستان و ادیبان و بزرگان به دست آمده است. از شاعران بزرگی چون رودکی و فردوسی گرفته تا حافظ و سعدی و مولوی که هریک یادگارهای بزرگی برجای گذاشته اند. مردم جامعه می توانند با آموزش و خواندن شعر و حفظ کردن آنها به این امر مهم بکوشند.

در منازل خویش کتابهای بزرگان ادب فارسی را داشته و به کودکان خویش یاد دهند که داستان هایی چون کلیه و دمنه را بخوانند و بیاموزند. اشعار زیبای فارسی را حفظ کرده و به دیگران هم یاد دهند. در صحبت های خویش از الفاظ محاوره ای و غریبه استفاده نکنند. فرهنگ و ادب مانند یک لباس آراسته است که باید برای مرتب ماندنش تلاش شود. در مدارس از دانش آموزان خواسته شود که انشاهای خوب و مناسبی در این مورد بنویسند. خط را تمرین کنند و از نوشتن غلط های املایی خود داری نمایند. شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، حفظ کردن اشعار زیبای مولوی و همه بزرگان ادب پارسی می تواند بهترین راه برای حفظ آن باشد.

نتیجه گیری: حفاظت از فرهنگ و ادب پارسی، مراقبت از اصالت ایران و ایرانی است. فردوسی بزرگ برای سرودن شاهنامه سی سال زحمت کشید، پس بر هر ایرانی واجب است که از دستاوردها و ادبیات و تاریخ و فرهنگ غنی ایرانی به خوبی مراقبت نماید تا با گذر زمان دچار تغییر نگردد و سینه به سینه به دست آیندگان برسد.

به عنوان یک ایرانی به نظرتان برای حفظ و پاسداری از زبان ملی چه باید کرد

مقدمه: فرهنگ و ادب پارسی یک آسمان پر ستاره است که ستاره های سوسو زنی چون حافظ و مولوی دارد. هر بار که جمله ای زیبا را می بینید، هرگاه که دلتان تنگ می شود، هربار که روز مادر و معلم می شود، به دنبال کلمات و جملات زیبای ادبی می گردید، درپی یافتن یک بیت شعر و خرید کتابهای جذاب شعر هستید. همین کلمات و جمله های ناب از غنی بودن فرهنگ و ادب پارسی است که در مورد هر موضوعی سخنی خوب و خوش و نغز دارد، پس بر من و شما ایرانی ادب دوست و هنر پرور است که از این دستاوردهای عظیم و پر افتخار به خوبی محافظت نماییم و با جان و دل پاس داریم.

بدنه: خواندن یک شعر زیبا، شنیدن یک ضرب المثل جذاب ، دیدن یک داستان شنیدنی از گذشتگان، روبه رو شدن با زندگی نامه پرفراز و نشیب بزرگان ادب فارسی مانند مولوی و شمسی، خواندن تاریخ زندگی غمگین شاعرانی که همواره در سفر و رنج بوده اند ما را به فکر وامی دارد که این تاریخ و فرهنگ غنی و پر از مطلب و داستان و شعر و کتاب چگونه از گزند و حوادث در امان مانده است.

وظیفه ما در این روزگار چیست. آری برمن و شماست که از به کار بردن سخنان نامناسب و غریبه در مکالمه های رسمی خود دوری کنیم. اگر از کتب خانه های عمومی استفاده می کنیم، کتابهای بزرگان را خوب مراقبت کرده و به موقع به کتابخانه برسانیم تا دیگران هم استفاده نمایند. اشعاری که حفظ می کنیم، صحیح و بی غلط باشد. در تمرین خط زیبا و بی نقص کوشا باشیم. اگر دانش آموز هستیم در به یادسپاری تاریخ و زندگی شاعران خوب دقت نماییم. اما بر مسئولان کشور واجب است تا برای حفظ و نگهداری از این میراث گرانبها زندگی نامه بزرگان ادب و فرهنگ را در کتب درسی بگنجانند تا همه دانش آموزان آنها را خوب و دقیق بشناسند.

نتیجه گیری: مراقبت از فرهنگ و ادب پارسی یک کار عمومی و همگانی است. هرکس در هر مرتبه و رده وظایفی بر عهده دارد. معلم، شاگرد، استاد تاریخ و ادبیات، مادر ایرانی، هریک وظیفه دارند در جایگاه خویش بکوشند. وقتی می گوییم فارسی را پاس بداریم یک سخن خالی نباشد. خوب و روان بخوانیم. دقیق بنویسم و در قبال هر خط و بیتش خود را مسئول بدانیم.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد کمک به دیگران
و
انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید

☑️ به پایان انشا در مورد چگونه میتوانیم یک دانش آموز موفق باشیم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.