سبک زندگی

تحقیق در مورد شهید بهنام محمدی ☑️ کوتاه و خلاصه

تحقیق با موضوع شهید بهنام محمدی کیست؟ کلاس چهارم ابتدایی

تحقیق در مورد شهید بهنام محمدی کلاس چهارم؛ شهادت راه مردان خداست و سن و سال اصلا مسئله مهمی در آن نیست، بهنام محمدی یکی از جوانترین شهیدان کشورمان می باشد که زندگینامه آن را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا می خوانیم.

مطلب پیشنهادی: تحقیق در مورد ورزش شنا

تحقیق در مورد شهید بهنام محمدی

شهید بهنام محمدی که بود و چه کرد

شهید بهنام محمدی در روز دوازدهم از ماه بهمن ۱۳۴۵ در خرمشهر به دنیا آمد. در شهریور ماه سال ۱۳۵۹ شایعه شد که عراقی ها به خرمشهر، یعنی زادگاه بهنام حمله کرده اند. بهنام در آن سال کودکی ریزه و کوچک اما بسیار چابک و سر زبان دار بود. با این حال زمانی که همه مردم به خاطر جنگ از شهر فرار می کردند، بهنام تصمیم گرفت مردانه پای دفاع از زادگاهش بماند.

بهنام می جنگید، به مردم کمک می کرد و زمان بمباران به داد مجروحین می رسید. او در صف اول نبرد می ایستاد و با وجود مخالفت فرماندهان، از شهر و زادگاه خویش دفاع می کرد. این کودم شجاع بار ها به دست دشمن افتاد و اسیر شد اما هر بار به روشی از دست آنها می گریخت. بهنام با کمک جسارت و هوش خود توانست اطلاعات خیلی مهمی از دشمن به دست بیاورد و به فرماندهان جنگ برساند.

بهنام کودکی دوازده، سیزده ساله بود که در تمام روز های مقاومت یعنی از سی و یکم شهریور ماه تا بیست و هشتم مهر سال ۱۳۵۹ در خرمشهر ماند. این مبارز جوان، با شجاعت فراوان مهمات را به باقی رزمندگان می رساند. حتی بعضی وقت ها آنقدر نارنجک به کمر خود می بست که به سختی حرکت می کرد. حضور او برای رزمندگان دلگرمی بود و تلاشش به آنها روحیه می داد. این رزمنده با شهامت سرانجام در سال اول جنگ تحمیلی با اصابت ترکش خمپاره، شربت شیرین شهادت را سر کشید.

☑️ به پایان تحقیق در مورد شهید بهنام محمدی راد رسیدیم، اگر دیدگاهی داشتید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

تحقیق های پیشنهادی:
تحقیق در مورد مزایا و معایب بازی های رایانه ای
تحقیق در مورد چرا باید پیشرفت موشکی را ادامه دهیم
تحقیق در مورد چند حیوان که به خواب زمستانی ‌می روند

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.