ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد از محبت خار ها گل می شود

انشا درباره ضرب المثل از محبت خارها گل می شود پایه هشتم

انشا درباره از محبت خارها گل می شود پایه هشتم ؛ برای مشاهده متن انشا با موضوع «از محبت خارها گل می شود» به همراه مقدمه، بدنه و انشا در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد راستگویی

انشا در مورد از محبت خارها گل می شود

انشا با موضوع از محبت خار ها گل می شود

محبت کردن یکی از قوی ترین احساساتی است که یک انسان می تواند تجربه کند. این توانایی را دارد که ما را خوشحال، غمگین، هیجان زده و هر چیزی در این بین کند. اما چیزی که بسیاری از مردم نمی دانند این است که محبت کردن فواید سلامتی شگفت انگیزی نیز دارد. در این مقاله، در مورد مزایای سلامتی محبت کردن و اینکه چگونه می تواند زندگی شما را بهبود بخشد، صحبت خواهیم کرد!

  1. انجام کارهای خوب و محبت کردن استرس را کاهش می دهد

محبت کردن و سخاوتمند بودن می تواند تأثیر مثبتی در کاهش استرس داشته باشد، طبق یک مطالعه در سال 2010، که نشان داد هر چه مردم خسیس تر باشند، سطح کورتیزول آنها بالاتر می رود!

  1. محبت کردن، امید به زندگی را افزایش می دهد

بله این درست است. محققان دانشگاه بوفالو به رابطه ای بین بخشش و خوبی کردن و کاهش خطر مرگ زودرس پی بردند. یافته‌ها نشان می‌دهد که افرادی که به دوستان یا اعضای خانواده محبت و کمک‌های ملموس می‌کنند (اجرای وظایف، کمک به مراقبت از کودک و غیره)، رویدادهای استرس‌زای کمتری را تجربه کرده‌اند و در نتیجه، مرگ‌ومیر در چنین افرادی کمتر بوده است. به عبارت دیگر، کمک به دیگران به طور خاص با از بین بردن استرس، مرگ و میر را کاهش می دهد.

  1. انجام کارهای خوب باعث می شود که ما احساس بهتری داشته باشیم

آیا تا به حال پس از انجام یک کار خیر و محبت به هم نوعان خود، نوعی “انرژی خوب” احساس کرده اید؟ این احساس زمانی ایجاد می‌شود که مغز شما اندورفین، مواد شیمیایی حس خوب مغز، ترشح می‌کند. وقتی برای شخص دیگری کار خوبی انجام می دهید، مراکز لذت مغز شما روشن می شود و اندورفین آزاد می شود و این ماده به مقدار زیادی تولید می شود. ناگفته نماند که انجام کارهای خوب باعث ایجاد احساس رضایت و قدردانی نیز می شود.

کمک به دیگران باعث ایجاد احساسی شبیه به یک “دونده” می شود، جایی که مراکز لذت مغز روشن می شوند.

  1. انجام کارهای خوب و محبت کردن ما را در محل کار خوشحال تر می کند.

بر اساس مطالعه‌ای در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون، نوع‌دوستان، در محل کار بیشتر به کار خود متعهد هستند و کمتر شغل خود را از دست می دهند. محققان همچنین دریافتند که چنین افراد در دوران پیری خود، از زندگی شان راضی تر و خوشحال تر بودند.

به طور کلی، این مطالعه به یک نتیجه مهم در مورد نوع دوستی اداری رسید: کسانی که به دیگران کمک می کنند در محل کار خوشحال تر از کسانی هستند که کمک به دیگران را در اولویت قرار نمی دهند.

  1. محبت کردن باعث ارتقای سلامت روان می شود

در مورد تأثیر کار داوطلبانه و محبت به انسان ها بر سلامت عمومی و شادکامی، مجله BMC Public Health به این نتیجه رسیده است که این کار برای سلامت روان بسیار مفید است. این بررسی نشان داد که همراه با بهبود رفاه و رضایت از زندگی، محبت کردن با کاهش افسردگی نیز مرتبط است.

متن انشا با موضوع ضرب المثل از محبت خارها گل می شود
  1. انجام کارهای خوب منجر به خوشبختی می شود

“افرادی که دست به کارهای محبت آمیز می زنند به مرور زمان شادتر می شوند.” به گفته سونیا لیوبومیرسکی، دکترای روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید، به همین سادگی است. لیوبومیرسکی که بیش از 20 سال شادی را مطالعه کرده است، دریافت که انجام اعمال مثبت یک بار در هفته منجر به کسب بیشترین شادی می شود.

علاوه بر این، محققی به نام استفان پست از دانشکده پزشکی دانشگاه کیس وسترن رزرو دریافت که وقتی محبت می کنیم، همه چیز از رضایت از زندگی گرفته تا خودآگاهی و سلامت جسمانی به میزان قابل توجهی بهبود می یابد .

  1. انجام کارهای خوب به شما انگیزه می دهد تا دوباره کارهای خوب انجام دهید

مطالعه‌ای که در سال 2012 در Psychological Science منتشر شد، نشان داد که فکر کردن به زمان‌هایی که به دیگران کمک و محبت کرده‌اید، باعث می‌شود که بخواهید دوباره به دیگران کمک کنید. این تحقیق نشان داد که تأمل در کارهای خوب گذشته‌تان باعث می‌شود در مقایسه با تأمل در مواقعی که دیگران به شما کمک کرده‌اند، احساس از خود گذشتگی کنید و بخواهید بیشتر کمک کنید. به عبارت دیگر، فکر کردن به آنچه به دیگران داده‌اید – و نه تنها چیزی که دریافت کرده‌اید – به شما انگیزه می‌دهد تا بارها و بارها کارهای خوبی انجام دهید.

☑️ به پایان انشا در مورد از محبت خار ها گل می شود رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

همچنین بخوانید:
انشا درباره گذر رودخانه پایه نهم
انشا در مورد دوست خوب
انشا در مورد کمک به دیگران

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.