ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد راستگویی ☑️ با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

موضوع انشا و متن :‌ راستگوی و صداقت ... به همراه مقدمه ، بدنه و نتیجه گیری

انشا در مورد راستگویی : برای مشاهده متن انشا برای موضوع صداقت و درستی در ادامه با بخش  آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد من خودم را دوست دارم

انشا در مورد راستگویی

انشا با موضوع راستگویی و صداقت

مقدمه : صداقت در گفتار، رفتار و اندیشه از جمله فضایل اخلاقی است که می تواند در سازندگی زندگی انسان نقش بسزایی داشته باشد. در واقع راستگویی اولین فصل در کتاب عقل و خرد است و هدیه ای است که بسیاری از انسان ها از داشتن آن محروم اند. انسان های دروغگو برای اینکه دروغشان فاش نشود همیشه مجبورند دروغ ها بزرگ تری بگویند اما بالاخره روزی به خاطر زیاد شدن حجم دروغ های شان و فراموشی آن ها خودشان را لو می دهند.

بدنه انشا : متاسفانه بیشتر افرادی که من می بینم بر روی دروغگویی برچسب سیاست زده اند و به هیچ وجه حاضر نیستند انسانی صادق و درستکار باشند زیرا فکر می کنند استقبال جامعه از آن ها کمتر می شود، من به عنوان یک انسان هیچ وجه حاضر نیستم که به خاطر دروغگویی دوستان زیادی داشته باشم و ترجیح می دم دوستانی کم اما صادق داشته باشم. زیرا خداوند به ما گفته است که یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللّه َ وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ «ای مؤمنان، از خدا بترسید و همگام با راستان باشید.» و همین برای من بس است که انسانی راستگو باشم.

نتیجه گیری : نتیجه می گیریم که راستگویی بر هر انسانی واجب است و او باید این صفت خوب را در زندگی خود حفظ کند. اگر ما صادق باشیم دیگران به راحتی به ما اعتماد می کنند و همیشه نزد مردم و خداوند محبوب هستیم و از همه مهم تر انسان راستگو همیشه آرامش دارد چون دروغ نگفته است که از فاش شدن آن بترسد.

همچنین بخوانید: انشا در مورد سال تحصیلی خود را چگونه گذراندید

✅ به پایان انشا در مورد راستگویی و صداقت رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =