ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره گذر رودخانه پایه نهم با مقدمه و نتیجه

انشاء در مورد گذر رودخانه با مقدمه و بدنه و نتیجه

انشا درباره گذر رودخانه : همیشه تماشای رودخانه و دیدن گذر آب از آن بسیار تماشایی و زیبا بوده است و یکی از بهترین سوژه های نگارش پایه نهم می باشد. امروز با چند انشا متفاوت درباره گذر رودخانه در خدمت شما دانش آموزان گل هستیم.

همچنین بخوانید : انشا در مورد دوست خوب با مقدمه و نتیجه

انشاء درباره گذر رودخانه

انشاء درباره گذر رودخانه

مقدمه انشا گذر رودخانه : عبور از رودخانه را خیلی دوست دارم. زیرا دیدن زیبایی های آن و صدای دلنشین رود آرامشی وصف ناپذیر را در من ایجاد می کند. رودخانه خط پایان دارد و همیشه سرزنده است و حرکت خود را متوقف نمی کند.

بدنه انشا گذر رودخانه : وقتی به زیبایی رودخانه ها و جلگه ها و جنگل ها فکر می کنم. من به این نتیجه می رسم که هیچ کس جز خدای بزرگ نمی تواند خالق این همه زیبایی باشد. در واقع ، خدا منحصر به فرد است و فقط او می تواند چنین طبیعتی را خلق کند.

هرچه دورتر دور رودخانه بروید ، درختان و درختچه های سرسبز بیشتری خواهید دید که زندگی و سرزندگی خود را مدیون رودخانه هستند.

صدای پرندگان و گنجشک ها همراه با صدای آب رودخانه بسیار شنیدنی است. ما باید برای حفظ زیبایی های طبیعت و محیط زیست بسیار فکر کنیم. وقتی در مسیر رودخانه با زباله هایی که توسط برخی افراد دفع می شود برخورد می کنیم بسیار ناراحت می شویم.

با این کار ، ما نه تنها به خودمان بلکه به زندگی همه موجودات زنده ای که در اطراف آن زندگی می کنند آسیب می رسانیم. بیایید در حفظ زیبایی های طبیعت کوشا باشیم.

نتیجه انشا گذر رودخانه : همه زیبایی های اطراف ما خالق خدا هستند که زیباترین است. و ما فقط می توانیم از دیدن آنها ، یادگیری و تلاش برای حفظ آنها لذت ببریم.

همچنین بخوانید : انشا در مورد خدا با مقدمه بدنه نتیجه

انشاء در مورد گذر رودخانه پایه نهم

انشا درباره گذر رودخانه به شیوه پرورش ذهن

مقدمه انشاء در مورد گذر رودخانه : کنار کوهی زیبا رودخانه ای وجود داشت که بسیار تنها بود. او هیچ دوستی نداشت. رودخانه به خاطر نمی آورد که چرا به هیچ کس و هیچ چیز اجازه نمی دهد در آن شنا کند. او تنها زندگی می کرد و به ماهی ها ، گیاهان و حیوانات اجازه نمی داد از آب او استفاده کنند.

بدنه انشاء در مورد گذر رودخانه : به همین دلیل همیشه غمگین و تنها بود. یک روز دختر کوچکی به رودخانه آمد. او یک کاسه کوچک در دست داشت که ماهی قرمز کوچکی در آن شنا می کرد. دختر بچه می خواست با پدر و مادرش از روستا به شهر برود و نمی توانست ماهی کوچک را با خود ببرد.

بنابراین تصمیم گرفت ماهی کوچک را رها کند. دختر بچه ماهی کوچکش را در آب انداخت و از او خداحافظی کرد و رفت.
ماهی ها در رودخانه بسیار تنها بودند ، زیرا هیچ حیوانی در رودخانه زندگی نمی کرد. ماهی کوچولو سعی کرد با رودخانه صحبت کند ، اما رودخانه به او اجازه ورود نداد و به او گفت از من دور بمان.

ماهی کوچک موجودی بسیار شاد بود و به این راحتی تسلیم نشد. بارها و بارها تلاش کرد ، این طرف و آن طرف شنا کرد و از آب بیرون پرید. سرانجام ، رودخانه به ماهی کوچک خندید و قلقلک داد.

نتیجه انشاء درمورد گذر رودخانه : اما حالا او می خواست ماهی با او زندگی کند ، زیرا ماهی کوچک بسیار خوشحال بود و خودش را آزاد می کرد. حالا رودخانه می خواست کمی آشفتگی را تحمل کند ، اما خوشحال باشید. همیشه دنبال پیدا کردن دوست و پر کردن تنهایی های خود باشید.

انشا در مورد گذر رودخانه با روش پرورش ذهن

مقدمه: گاهی مجبور می شویم از رودی و رودخانه ای عبور کنیم و شاید تمرین زنده ماندن باشد. برای عبور از یک رودخانه مجبوریم که عمق ان را بدانیم که گاهی از میزان آب و یا سنگی که درون آب انداخته می شود، عمق ان را دریافت.

بدنه: کنار و حاشیه رودخانه نشسته ام و نمی دانم که عمق رود چه قدر است و قرار است منتظر دوستانم باشم تا برسند و کمکی کنند. من هم آماده رفتن به داخل آب هستم ی چند متری جلوتر می روم و حس می کنم که عمق اب در حال افزایش است و ترس دارم از اینکه جلوتر بروم. تخته سنگی می یابم و رویش می ایستم.

چه قدر اب خنک بود و خواستنی، اما انگار لحظه به لحظه زیاد می شود و گذر سخت تر، اما مردان کوه و کمر می دانند که چگونه از راه برسند و کمک کنند. کم کم بچه ها می رسند و هر یک نظری می دهند. یکی چوب بلند را پیشنهاد می دهد و دیگری تخته سنگ ها را، یکی گذر با شنا و دیگری همراهی یک نجات غریق را می گوید.

اما من دوست دارم خودمان به کمک هم رود را پشت سر گذاریم. من و دوستم می خندیم و راه ها را بررسی می کنیم و همراه خروش آب دل به آب می سپاریم و حرکت می کنیم.

کم کم با ترس به وسط رود می رسیم و با دوستانمان صخره را در وسط یافته و با کمک آن به ان طرف رود می رسیم. یکی از دوستان شنا بلد یود و کمی مرا همراهی کرد ولی به سلامت از رودخانه گذشتیم.

نتیجه گیری: رود خانه مانند مسیر یک زندگی است که برای گذر از ان باید سختی های فراوانی را تجربه کنید و در پایان بهترین و سالم ترین راه را برای زندگی انتخاب کنید. راه هایی که ممکن است طول بکشد و یا نیازمند راه نمایی افرادی آگاه باشد.

انشا درباره گذر رودخانه پایه نهم با مقدمه و نتیجه

مقدمه: روزی که به سمت رودخانه می رفتیم آب چندان زیاد نبود و چند ساعتی که نشستیم انگار کوه دهانش باز شد و آب به راه افتاد و ماندیم ان طرف آب و باید به سختی از ان عبور کنیم.

بدنه: مسیر رود خانه و رسیدن تا به سوی مسیر اصلی حدود 15 متری بود و ما هیچ اطلاعی از ابش نداشتیم. کم کم می ترسیدم و می گفتم که کارم تمام است. اصلا ناامید نبودم و می دانستم که خدا با من است و من راهی می یابم و می گذرم. یک بار اینجا که بودم ایل را دیدم که چه طور رد شدند و حتی بی خطر بچه هایشان را هم عبور دادند.

آنها قاطری داشتند که به آب می زد و نمی ترسید. کودکان را هم با خودش می برد و من به چشمم قدرت خدارا دیدم. کم کم خود را به آب زدم. چه ابی بود، خوش طعم و خنک و گوارا، قبلا کمی شنا یاد گرفته بودم و بلد بودم. عمق آب چندان نبود و من به زور و سختی خود را رها کردم وبه ان طرف رودخانه رفتم و در دلم خدا را شکر کردم که نجات یافتم.

ولی اینجا بود که به خود آمدم که باید برای هر روز خود چیزی یاد بگیرم. یعنی اگر شنا بلد نبودم چه می شد و حال می بینم که دانستن شنا هر چند اندک به دادم رسید و من توانستم نجات یابم. دوست من هم چون فرزند کوه و کمر بود به راحتی و بدون هراس از رودخانه گذشت و رد شد.

زندگی هم یک گذرگاه است که باید خود را برای هر شرایطی مهیا کنیم و اموزش ببینیم. از کمک دوستان بهره مند شویم و از مشورت بزرگتر ها هم به خوبی و آغوش باز استفاده کنیم. زندگی هم دارای مراحلی حساس است که باید در ان شرایط حساس از عقل و علم و توانایی خود بهره مند شویم و بدانیم که عقل و خرد در کنار راهنمایی دیگران و آموزش مسایل اصلی می تواند بهترین شیوه زندگی صحیح را به ما آموزش دهد.

نتیجه گیری: گذر از رودخانه کار چندان سختی نبود و هر کس که شنا بلد باشد به راحتی می تواند از رود عبور کند. ولی آنچه مهم است این است که چه قدر خودمان را برای شرایط سخت زندگی مهیا کرده ایم و می توانیم از بحران بگذریم. بحران در زندگی یک امر عادی است که باید برای گذرانش آمادگی لازم را داشته باشیم.

همچنین بخوانید : انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه

❤️ در این نوشته چند انشاء مختلف در مورد گذر رودخانه را با هم خواندیم، شما نیز می توانید از بخش نظرات مطالبی را در این مورد برای سایر دانش آموزان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر به دنبال مطلب درسی دیگری می گردید حتما در هنگام جست و جو کلمه ماگرتا را به آن اضافه کنید. اگر انشایی هم شما بلدید در نظرات برای ما و دوستان بنویسید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫21 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 12 =