ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید

انشا درباره شما برای تابستانتان چه برنامه هایی دارید؟

انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید : برای مشاهده متن کامل انشاء به همراه مقدمه، بدنه، و نتیجه گیری در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد فصل بهار

انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید

برای تابستان خود چه برنامه‌ای دارید؟

مقدمه: تابستان یکی از فصل‌های سال است که دارای آب و هوای بسیار گرمی می‌باشد. این فصل به دلیل آب و هوایی که دارد، بسیار سرسبز بوده و به میوه‌های خوش طعم و آبدار معروف است. با نزدیک شدن به فصل تابستان، تعطیلات ما هم شروع می‌شود و باید برنامه‌ها و اهداف خود را برای این ۳ ماه مشخص کنیم.

متاسفانه، این فصل دوست داشتنی که بعد از مدت‌ها فرا می‌رسد، در یک چشم به هم زدن تمام می‌شود. برای همین قصد دارم قبل از شروع تابستان، برنامه‌های خود را برای تعطیلات، مشخص کنم تا بتوانم به خوبی از این فرصت استفاده کنم.

بدنه: تعطیلات تابستان سه ماه است و فرصت خوبی برای استراحت و تفریح می‌باشد. پیش از اینکه به مدرسه بروم، تفاوت تابستان با فصل‌های دیگر را، تنها در گرمی هوا و کم شدن تعداد لباس‌ها می‌دیدم. به همین دلیل برایم اهمیتی نداشت. اما بعد از اینکه به مدرسه رفتم، این فصل برایم ارزش زیادی پیدا کرد به طوری که هر روز، برای رسیدنش، لحظه شماری می‌کردم.

همه بچه‌ها فصل تابستان را به دلیل سبزه‌های روی زمین، میوه‌های آبدار روی شاخه درختان و از همه مهم‌تر، تعطیلات ۳ ماهه آن دوست دارند. روز‌های تابستان، بسیار بلند است، به همین دلیل می‌توانیم به همه کار‌های خود برسیم. معمولاً شب‌های تابستان، فرصت مناسبی برای شب نشینی و دورهمی با اقوام و دوستان می‌باشد.

بیشتر خانواده‌ها، در این فصل به شهر‌های خنک‌تر ایران سفر و می‌کنند و از هوای خوب آن لذت می‌برند. گاهی اوقات روز‌های تابستان به قدری گرم می‌شود که نمی‌توانیم از خانه بیرون برویم و مجبور هستیم خود را در خانه حبس کنیم. به همین دلیل با خود می­گوییم ای کاش فصل زمستان بود و مشغول برف بازی در هوای سرد بودیم. اما یک مرتبه به یاد می‌آوریم که اگر تابستان و این هوای گرم نبود، این زیبایی و میوه‌های رنگارنگ هم نبود. پس لبخند می‌زنیم و سعی می‌کنیم از این فرصت طلایی لذت ببریم.

من و خانواده‌ام، در این فصل معمولاً شب های آخر هفته به پارک‌ها می‌رویم و در هوای آزاد دور هم جمع می‌شویم. همچنین در کنار یکدیگر بازی می‌کنیم، شام می‌خوریم و هوای پاک را استشمام می‌کنیم.

معمولاً در تابستان‌ها، به مسافرت می رویم و در باغ‌های سرسبز مادر بزرگ، روز‌های به یاد ماندنی را سپری می‌کنیم. من و خواهرم همیشه به مادربزرگ و پدربزرگ خود در چیدن توت و آلبالو، کمک می‌کنیم. این کار یکی از لذتبخش‌ترین کار‌هایی است که ما در تابستان انجام می‌دهیم.

علاوه بر این‌ها، قصد دارم در تابستان، ورزش مورد علاقه خود را ادامه دهم. قرار است در تابستان با مادرم به باشگاه نزدیک خانه بروم و در رشته ورزشی مورد علاقه خود ثبت نام کنم.

همانطور که می‌دانید فصل تابستان، خیلی لذت بخش است ولی بعد از گذشت مدتی، دلم برای برای مدرسه تنگ می‌شود. دوست دارم هرچه زودتر تابستان تمام شود و زودتر معلم و دوستانم را ببینم.

نتیجه‌گیری: فصل تابستان، که ۹ ماه انتظارش را می‌کشیم، در یک چشم به هم زدن تمام می‌شود، و همه روز‌های خاطره انگیز آن به یادم خواهد ماند. من برای رسیدن این تعطیلات ۳ ماهه، خیلی هیجان زاده‌ام، و دوست دارم هرچه زودتر به تمام برنامه‌های خود برسم. برای اینکه بتوانم از این فرصت به خوبی استفاده کنم، تلاش می‌کنم و حتی یک روز را هم از دست نخواهم داد.

☑️ به پایان انشا در مورد برای تابستان خود چه برنامه ای دارید رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد عید فطر
انشا در مورد یک روز برفی
انشا در مورد پاییز با مقدمه و نتیجه

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.